Ашық сабақ. Рационал сандар арифметикалық амалдар қолдану. 6 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ. Рационал сандар арифметикалық амалдар қолдану. 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 6 сыныптың математика пәні бойынша " Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану" тақырыбында жасалды
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ жоспары

Бекітемін:

Бөлім:

6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану

Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)


Пән/Сынып:

6 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:


Сабақтың тақырыбы:

Рационал сандарарға арифметикалық амалдар қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау

Сабақтың мақсаттары:

Рационал сандармен арифметикалық амалдар орындай біледі.

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут


Ұйым

дастыру

Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану тақырыбында есептер шыарамыз


Амандасады.

Үй жұмысын айтады.




Оқулық


15 мин

Сабақтың басы

Жұппен жұмыс.

Ережелерді қолданып, көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып айту.

Екі теріс сандардың қосындысы ... сан болады.

Ә. Екі теріс сандардың көбейтіндісі ... сан болады.

Б. Оң санның теріс санға бөліндісі ... сан болады.

В. Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі ... сан болады.

Г. а-в =а+ (...b)

Ғ. Екі теріс сандардың бөліндісі ... сан болады.

Д. Таңбалары әр түрлі екі санды қосу үшін: 1. модулі ... саннан модулі ... санды азайтып, 2.шыққан нәтиженің алдына модулі ... санның таңбасы қойылады.

Лабиринт ойыны


Сұрақтарға жауап береді






Есте сақта!
















Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл


20

минут













Сабақтың ортасы

Жеке жұмыс . Тапсырма:

1

-12 + (-8) =

-20

2

-7 + (-9)=

-16

3

-5,4 + (-3,5) =

-8,9

4

37+(-56)=

19

5

-43 + 75 =

32

6

-5,8 + 5,3 =

-0,5

7

-34,4 + (-3,6) =

-36

8

48 – (-15)=

63

9

25-32=

-7

10

-5,5 – 2,8=

-8,3



-20

-16

-8,9

19

32

-0,5

-36

63

-7

-8,3


Дескриптор:

-Рационал сандарды арифметикалық амалдар қолданып есептер шығарады.

Дескриптор:

-Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады.







Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл



Оқулықпен жұмыс

Тапсырманы орындайды

Дескриптор:

-Рационал сандарды бөлу ережесін қолданып шығарады.

Дескриптор:

-Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады.


Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл

5 минут








Бүгінгі сабақта:

Рационал сандарға амалдар қолданып есептер шығарады; 

Рефлексия

Бас бармақ» әдісі арқылы тақырыпты қорытындылау.

Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін.

Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін.

Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім.



Тақырыпты меңгергенін анықтау




Үйге тапсырма. Қосымша материалдан есептер шығару









Кері байланыс


Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл



4 Жаттықтырғыш. «Рационал сандарға амалдар қолдану»

ТКШ

Жауабы

АКШ

Жауабы

ЖКШ

Жауабы

1

-12 + (-8) =

-20

-1,68 + (-1,68)

3,36

- + (- ) =

-1

2

-7 + (-9)=

-16

-1 + (-3 )=

-5

- + (- ) =

-

3

-5,4 + (-3,5) =

-8,9

-0,81 + (-0,66)=

-1,47

-3 + (-2 ) =

-6

4

37+(-56)=

19

4,61 + (-2,29)=

2,32

- + =

-

5

-43 + 75 =

32

-3,08 + 1,69=

-1,39

+ (-1)=

-

6

-5,8 + 5,3 =

-0,5

-

2 + (-9 ) =

- 7

7

-34,4 + (-3,6) =

-36

-

-3 + 4 =

8

48 – (-15)=

63

3,7 – 4,5=

-0,8

-7 - (-9 ) =

1

9

25-32=

-7

- - (- )=

-4 - 1 =

-6

10

-5,5 – 2,8=

-8,3

-3 - =

-3

9,5 – 3 =

6

11

13 – (-4)=

17

-64 – (-32)=

-32

-10,3 – (-2 )=

-7,7

12

7- (-13) =

20

-2,9 – (-4,3)=

1,4

6,7 – (-4 ) =

11,02

13

-20 – (-16)=

-4

4,9 – 6,2=

-1,3

-4,6 * 0,75=

32,4

14

35 – (-54)=

89

6,5* (-30,8)=

-200,2

- * 0,75=

-

15

(-15) * (-6)=

90

-1,3* (-5,4)=

98,82

-0,4 * (- )=

0,04

16

(-12)* (-7)=

84

5*(-9,3)=

-46,5

5,9 * (-3,5)=

-20,65

17

-0,8*6=

-4,8

-6 * (-4,5)=

27

- * =

-

18

-2,8 * (-4)=

11,2

-4,25*0,2=

-0,85

8,5* (-4,5)=

-38,25

19

-1,9*0,6 =

-1,14

- * (-5)=

3,75

-72,8 + 38,6 =

-34,2

20

(-15)*(-2,5)=

37,5

15,3 + (-8,2)=

7,1

-0,96 + 2,75=

1,79

21

8,3*(-7,2)=

-56,76

7,45+(-3,16)=

4,29

-4 + 1 =

-3

22

-6,4*12=

-76,8

-3,89+(-57,8)=

-61,69

-2,6+ (-1,4)=

-4

23

-42:3=

-14

-64,7 – 58,2=

-122,9

-3 + 4 =

24

-105 : (-21)=

5

- 7 - 10 =

-18

-48,9 + 26,75 =

-22,15

25

3,6 : (-4)=

-0,9

2 - 8 =

6

300 + (-39)=

261

26

-15,5 : 5 =

-3,1

4,8+ 6 =

17

0,13+ (-9,94)=

-9,81

27

-216 : (-3)=

72

6,9*(-0,1)=

-0,69

-2,13 + (-0,06)=

-2,19

28

-8 : 7 =

-1

-2,8*3 =

-8,4

-5 - 4 =

-10

29

- : (-8)=

-68 : (-34)=

2

-36,7 – (-9,6)=

-27,1

30

1 : (-2 ) =

-5,4 : (-3)=

1,8

-56,32 – 4,02 =

-60,34

31



3,57 : (-0,7)=

-5,1

72,5 – (-3,5)=

76

32



-8,32 : (-6,4)=

1,3

- 38 – (-15,6)=

-22,4

33



-2,25 : 0,25=

-9

26,9 – (-77,5)=

164,4

34



(-7 ) : (-5)=

1

0,72 – (-7,75)=

8,47

35



- : (-4)=

87,3 – 9,77 =

77,53

36



-4 : =

-1

89,3 – 5 =

83

37



-11,7 : (-1,8)=

6,5

-5,07* (-3,07)=

15,5649

38



10,64 : (-1,4)=

-6

* (- ) =

-

39



-8,6 * (-2,5)=

21,5

-6,08 * 0,7=

-4,256

40



-4,04 * 1,5 =

-6,06

- 7 * (- ) =

1

41





78 : (-26)=

-3

42





-76 : 19=

-4

43





168: (-56)=

-3

44





- 10,8 : (-3,6)=

3

45





-1,68 : (-5,6)=

0,3

46





-4,6: (-9,2)=

0,5

47





- 48 : 3,9=

-12,5

48





2 : (- )=

-3

49





-7,2 : 3,6=

-2

50





0,8 : (- ) =

-7

51





210 : (-42)=

-5

52





1 : (- 2 )=

-

53





0,75 : (- )=

-5

54





-9,75 : 1 =

-9

55





-3,8 : (- 0,76)=

5

56





5,315* (-6)=

-31,89

57





-5 * 7,824=

-39,12

58





5,23*1,6=

8,368

59





-22 * (-12 ) =

275

60





-0,96 * =



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.11.2024
307
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі