Материалдар / Ашық сабақ «Растрлық суреттерді құру және редакциялау» 5 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ «Растрлық суреттерді құру және редакциялау» 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Растрлық суреттерду құру және редакциялау тақырыбында ашық сабақ болды.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Lesson study сабақ жоспары

«Растрлық суреттерді құру және редакциялау»

Зерттеу проблемасы: Информатика пәнінде қазақша термин сөздерді жиі қолданудағы формативті бағалаудың тиімділігі.

Бөлім:

5.2А бөлім – Компьютерлік графика

Педагогтің Т.А.Ә.

Атагельдиева Ж.Н

Күні:

14.11.2022ж

Сынып: 5 «Ж»

Қатысушылар саны: 12

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы:

«Растрлық суреттерді құру және редакциялау»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.2.2.2 растрлық кескінді жасау және өңдеу

Сабақ мақсаты:

Барлығы: Графикалық редакторда жұмыс жасай алады.

Көпшілігі:Растрлық және векторлық редакторды ажырата біледі.

Жекелеген оқушылар: Векторлық редакторда жұмыс жасай алады.

ЕБҚ: Paint редакторында сурет сала алады.

Сілтемелер:

https://www.youtube.com/watch?v=SU0AyBSn18U


Әдіс-тәсілдер:

ФБ: «Басбармақ» әдісі, «Ашық және жабық сұрақ» әдісі, «Бірлескен жұмыс дағдылары» әдісі, «Сұрақ құрастрыру» әдісі

Ресурстар мен жабдықтар:

Электронды оқулық, Үлестірме қағаздар, слайд, интерактивті тақта, видео

Тапсырмалар:

Жеке, жұптық және топтық тапсырмалар

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы.

Ұйымдастыру

кезеңі.










Өткен білімді еске түсіру

10 минут










Сабақтың ортасы

Бір Аллаға сыйынып,

Кел, балалар оқылық!

Оқығанды көңілге

Ықыласпен тоқылық.

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Қызығушылықты ояту.

Амандасу, оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

«Қиықтарға бөлу» əдісімен оқушыларды екі топқа бөлемін.1-топ «Растрлық», 2-топ «Векторлық»

Өткен сабақты еске түсіру. «Ашық және жабық сұрақтар» әдісі бойынша сұрақтар арқылы қайталау

1.Графика дегеніміз не?

2.Қандай графикалық бағдарламаларды білесіңдер?

3.Растрлық бейне дегеніміз не?

4.Растрлық пен векторлықтың айырмашылығы неде?

5. Пиксель деген не?

6.Векторлық бейнелерді ненің көмегімен саламыз?


Жаңа білім. Балалар өткендегі тақырыпты жалғастырамыз.

Жаңа сурет құру үшін Paint графикалық редакторына кіреміз. Файл-Создать командаларын орындаймыз.

Түстер палитрасы және құрал-саймандар тақтасы түсіндіріледі.


1-тапсырма.



ҚБ: басбармақ /1балл/

Жеке жұмыс

2-тапсырма. Оқулықпен жұмыс



ҚБ: басбармақ /1балл/


Жеке жұмыс

3-тапсырма


ҚБ: басбармақ /1балл/

4-тапсырма


ҚБ: басбармақ /1балл/

Тақырыпты қалай меңгергендерін оқушылардан ашық және жабық сұрақтар қою арқылы білу.

Ашық және жабық сұрақтар

  1. Растрлық суреттер қалай жасалады?

  2. Векторлық суреттер қалай орындалады?

  3. Растрлық және векторлық суреттің айырмашылығы қандай?

  4. Графикалық суреттерді орындау үшін қандай бағдарлама пайдаланамыз?

  5. Paint графикалық редакторын қандай командалардың көмегімен ашамыз?

  6. Жаңа сурет қалай ашамыз?


ҚБ: «Ашық және жабық» сұрақтар қою 1 балл.


Топпен жұмыс. Бірлескен жұмыс дағдысын қалыптастыру Сыныптастарды бағалау оқушылардан бірлесе жұмыс істеуді талап етеді. Әрине, ОүБ-нің өзі бірлескен жұмысты білдіреді, сондықтан бірлескен жұмыс дағдысын айқын және анық қалыптастыру қажет. Аталған үдерісті оқушылармен бірлескен жұмыс түсінігін талқылау арқылы бекітуге және осындай сабақты сабақтың көзге көрінетін бөлшегі етуге болады.


1.Мұғаліммен амандасады.


2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Екі топқа бөлінеді.

Қиықтарды алып екі топқа бөлінеді.



Оқушылар слайдпен жұмыс жасайды, тапсырма орындайды.


Оқушылар өздері бірін-бірі бағалайды.









Оқушылар флипчартта кестені +- қоя отырып, тақтада орындайды.





Оқушылар құрылғыларды атап шығады.















Оқушылар тапсырманы ауызша орындайды.









Оқушылар дайын карточкамен жұмыс жасайды.




Оқушылар бірін-бірі бағалайды.









Оқушылар жауаптарын тақтамен тексереді.
















Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

ҚБ «Басбармақ» әдісі







































Слайд





































Paint

редакторы


Сабақтың соңы 5 минут



Қорытындылау. «Сұрақ құрастыру» әдісін пайдаланып, екі топ бір-біріне сұрақтармен қорытындылайды.




Смай-ликтер

Рефлексия

  • Бүгін сабақта не жақсы болды?

  • Ол неге жақсы болды;

  • Сабақта не онша болмады?

  • Ол неге онша болды?

  • Нені басқаша жасар едім?

«Смайлик» әдісі бойынша кері байланыс жасалады. Тақтада смайликтер көрсетіледі. Оқушылар сабақ соңында стикерлерді тиісті орынға орналастырады


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!