Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Робот
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: «Ұлағат» жом Python тілінде алгоритмдерді программалау. Күні: 11.01.2023 ж Мұғалімнің аты-жөні: Байшан Д Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
While циклі |
Осы сабақта қолжеткізілетіноқумақсаттары |
8.3.3.2 While цикл операторынпайдалану; |
Сабақтыңмақсаты |
Барлық оқушы: While циклін Python программалау тілінде қолданутәсілін анықтау; Оқушылардың көбі: Python программалау тілінде While циклініңорындалуын талдау, қолдану; Кейбіроқушылар:Forциклінқолданудыңмаңыздылығынбағалау. |
Ойлау дағдылары |
Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау. |
Бағалау критерийі |
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексикамен терминология: Цикл-цикл-loopҮшін-для-For Диапазон-диапазон-RangeШексіз-бесконечный-infinite |
Диалог /жазбашажұмысқа қажетті пайдалы фразалартоптамасы
|
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалықөсу құндылықтарына сәйкес оқушыларды еңбекке жәнешығармашылыққа, ынтымақтастыққа, өмір бойы білім алуға баулу.Академиялық адалдық: академиялық адалдық принциптерін сақтауғанегізделген басқаадамдардың идеяларымен ойларын құрметтеу. |
Пәнаралық байланыс |
Программа кодтары ағылшын тілінде жазылады. |
Алдыңғы білім |
Python программалау тілінде сызықтық, шартты алгоритмдердіпрограммалау. |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/3мин Топқа біріктіру/2мин Қызығушылықты ояту Өткен сабақты пысықтау /7мин |
Сәлемдесу,түгендеу. Психологиялық ахуалорнату, ширатужаттығуы. «Топтасқан сандар»тәсілі арқылытоптарғабіріктіру. «Жаңбырша жауғансұрақтар»әдісі. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі «Пойыз» жаттығуы. Ойынортада жүргізіледі. Еңалдымен, 1, 2, 3-ке саналыпалады. 1-нөмірдегілерқолдарын бір рет соғып,аяқтарымен еденді екі реттарсылдатады, 2-нөмірдегілерқолдарын екі рет соғып,аяқтарымен еденді үш реттарсылдатады. Ал, 3-нөмірдегілерқолдарынүшретсоғып, аяқтарымен еденді бірреттарсылдатады. «Топтасқансандар»тәсіліарқылы1,2,3депретіменсаналғанбойыншаоқушылартопқабірігеді. Әртоппараққасұрақтаржазып,бір-бірінелақтырады.Алғансұрақтарынажауапжазып, кері лақтырады. Жауапжазылған парақты қағып алыпоқушы,солжауаптансұрақтудырып,әріқарайлақтырады.Ойыносылайжалғасабереді. |
Қошеметкөрсету. СмайликарқылыҚБ. |
ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS. Астана, 2013 |
Миға шабуыл/3мин |
«Миғашабуыл»әдісіарқылы өткен сабақпен жаңа сабақтыұштастырумақсатындапроблеманы біргешешу. |
Берілген сурет туралы неойлайсындар?Оқушыларсын тұрғысынан ойланып өзпікірлерін айтады. Тақырыптыөздеріашады. |
Ауызшамадақтау. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтыңортасы. Мағынанытану. Оқулықпенжұмыс/5мин |
Оқулықта берілгенақпараттыоқушылармен біргеталдайды. Слайд материалыарқылытаныстырылымжасайды. |
Оқушылар оқулықтағыақпаратпен танысады,визуалды ақпарат алады.Мұғалімменбіргеталдайды. Мақсаты: аудиал мен визуалоқушылардың білім алуынажағдай жасау. |
|
|
|
Дәптерменжұмыс: |
Негізгі ұғымдар мен сабақтақолданылатын терминсөздердідәптерлерінежазады. Үш тілде берілген терминсөздерді мұғаліммен біргеқайталайды. |
|
Информатика. 8 -сыныпоқулығы |
Практикалықжұмыс/15мин |
1-тапсырма жалпытапсырма. Мұғалімкөмектеседі. |
Оқушылар практикалықтапсырмаларды жекеорындайды. 1) K мен N (1≤K≤N≤100) барлықжұп сандарды экранғашығаратын программақұрастыр. Дескрипторлар:
2) N(10≤N≤99)санына дейінгіекі таңбалы сандар арасындаекі цифры да бірдей сандардыэкранғашығаратынпрограмма |
4балл |
Компьютер,информатика. 8-сыныпоқулығы |
Топтықжұмыс |
2-тапсырмакөлеміүлкентапсырма. Алдымен мұғалімніңкөмегімен, соданкейін өзбетіншеорындайды. |
құрастыр. Екі таңбалы сан 10-нан басталады. Дескрипторлар:
3) 8 «А» сыныбында N (0 <N <30) оқушы бар. Оқушылардыңбойлары көрсетілген. Егерсыныптағы оқушының бойы140 см- ден қысқа болса, олаласа бойлы оқушыға жатады.Сыныпта неше оқушыныңбойы аласа екенін анықтайтынпрограммакодынжаз.. Дескриптор:
2-тапсырманы мұғалімніңнұсқауымен өзбетіншеорындайды. Практикалық жұмыстаорындалған программа кодын(3-сурет)талдаңдар.Егересепшартын «оқушылардың бойы140 пен 155 см аралығында»деп өзгертетінболсақ,программа кодына қандайөзгеріс жасау керек? Себебінтүсіндіріңдер. Дескриптор - For операторыныңқызметінанықтайды. |
|
|
Жұптық жұмыс |
3-тапсырма шығармашылықтапсырма. Өз беттерінше орындауын қадағалайды. |
Параметрлі циклдер көмегімен орындалатын қарапайым бірмысал құрыңдар. Құрған мысалдарыңның Pythonтіліндегі Программа кодының жобасын дайындап,ұсыныңдар. Дескриптор
|
|
|
Сабақтыңсоңы Ой толғаныс. Жаңа сабақты бекіту/3мин Кері байланыс: /2мин |
Сабақты бекіту үшін «эссе»әдісін қолдану. «Тілекағашы»әдісі. |
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Циклдік операторларды программалауда қолданудың маңызына баға бер. Дескриптор -параметрлі циклдіқолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып тілек ағашына жапсырады |
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |