|
Білім беру ұйымның атауы |
Қ.Қасымов атындағы 28IT мектеп-лицей |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Жайлаубаева Арайлым Нұрланқызы |
|
|
Бөлім: |
5.Бөлім.Роботехника.Датчиктер. |
|
|
Күні: |
09.02.2023 |
|
|
Сынып: 2А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың қозғалысы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Роботтың орташа моторын қолдануды және оған программа жазуды үйрену. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Роботтың орташа моторын қолдануды және оған программа жазуды үйренеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы:
Үй тапсырмасын тексеру.
Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығы. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
«Рандом» әдісі. Мұғалім Фортуна дөңгелегін көрсетеді, кездейсоқ оқушыға өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды.
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау
Робототехника және роботтар анықтамасы мен датчиктермен таныстырады.
Жеке жұмыс. 1тапсырма.Үйден мектепке дейінгі жету алгоритмін құр. Топтық жұмыс. 2 тапсырма. Роботтың лабиринттан шығу алгоритм жаз. Жұптық жұмыс. 3 тапсырма. Жазылған әріптерді 1.2.3.1.2.3 деп қайталап сана. Үшінші әріптің астын сыз. Асты сызылған әріптерді төменге жазып шық. Қандай сөздер шықты? Дауыстап оқы.
|
Амандасады. Оқушылар бір – біріне бүгінгі күнге жылы лебіздерін білдіреді. Оқушылар өткен білім бойынша тақтада Фортуна дөңгелегін көреді,дөңгелек айналып кездейсоқ оқушыға түседі,мұғалім сұрақ қояды, оқушы жауабын айтады.Қате болған жағдайда қол көтереді. Сұрақтарға жауап береді, белсенділік танытады.
Суреттерді көру арқылы сұрақтарға жауап береді.
Жаңа тақырыпты ашады, сабақтың мақсатымен танысады.
Үйден мектепке дейінгі жету алгоритмін құрады..
Роботтың лабиринттан шығу алгоритм жазады. Жазылған әріптерді 1.2.3.1.2.3 деп қайталап санайды. Үшінші әріптің астын сызады. Асты сызылған әріптерді төменге жазып шығады. Дауыстап оқиды.
|
Кері байланыс беріледі. Қолдау, кері байланыс беріледі. Суреттер арқылы бағалау Суреттер арқылы бағалау
|
Слайд №1 https://www.canva.com/design/DAFOzKTQ5kc/Rkuwea46sOSQ4H3eIo6VeQ/view?utm_content=DAFOzKTQ5kc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink Слайд №2
|
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Рефлексия Үйге тапсырма 79 бет. Ойлан тапсырмасы. |
Оқушылар сабақтан алған әсерін ауызша сабақты қорытындылайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Роботтың қозғалысы
Ашық сабақ Роботтың қозғалысы
|
Білім беру ұйымның атауы |
Қ.Қасымов атындағы 28IT мектеп-лицей |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Жайлаубаева Арайлым Нұрланқызы |
|
|
Бөлім: |
5.Бөлім.Роботехника.Датчиктер. |
|
|
Күні: |
09.02.2023 |
|
|
Сынып: 2А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың қозғалысы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Роботтың орташа моторын қолдануды және оған программа жазуды үйрену. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Роботтың орташа моторын қолдануды және оған программа жазуды үйренеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы:
Үй тапсырмасын тексеру.
Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығы. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
«Рандом» әдісі. Мұғалім Фортуна дөңгелегін көрсетеді, кездейсоқ оқушыға өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды.
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау
Робототехника және роботтар анықтамасы мен датчиктермен таныстырады.
Жеке жұмыс. 1тапсырма.Үйден мектепке дейінгі жету алгоритмін құр. Топтық жұмыс. 2 тапсырма. Роботтың лабиринттан шығу алгоритм жаз. Жұптық жұмыс. 3 тапсырма. Жазылған әріптерді 1.2.3.1.2.3 деп қайталап сана. Үшінші әріптің астын сыз. Асты сызылған әріптерді төменге жазып шық. Қандай сөздер шықты? Дауыстап оқы.
|
Амандасады. Оқушылар бір – біріне бүгінгі күнге жылы лебіздерін білдіреді. Оқушылар өткен білім бойынша тақтада Фортуна дөңгелегін көреді,дөңгелек айналып кездейсоқ оқушыға түседі,мұғалім сұрақ қояды, оқушы жауабын айтады.Қате болған жағдайда қол көтереді. Сұрақтарға жауап береді, белсенділік танытады.
Суреттерді көру арқылы сұрақтарға жауап береді.
Жаңа тақырыпты ашады, сабақтың мақсатымен танысады.
Үйден мектепке дейінгі жету алгоритмін құрады..
Роботтың лабиринттан шығу алгоритм жазады. Жазылған әріптерді 1.2.3.1.2.3 деп қайталап санайды. Үшінші әріптің астын сызады. Асты сызылған әріптерді төменге жазып шығады. Дауыстап оқиды.
|
Кері байланыс беріледі. Қолдау, кері байланыс беріледі. Суреттер арқылы бағалау Суреттер арқылы бағалау
|
Слайд №1 https://www.canva.com/design/DAFOzKTQ5kc/Rkuwea46sOSQ4H3eIo6VeQ/view?utm_content=DAFOzKTQ5kc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink Слайд №2
|
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Рефлексия Үйге тапсырма 79 бет. Ойлан тапсырмасы. |
Оқушылар сабақтан алған әсерін ауызша сабақты қорытындылайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















