Материалдар / Ашық сабақ Р.Зайытов пен А.Кәріпжановтың айтысы 8 сынып

Ашық сабақ Р.Зайытов пен А.Кәріпжановтың айтысы 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Р.Зайытов пен А.Кәріпжановтың айтысы 8 сынып Т2
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Шілде 2024
94
0 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚМЖ

Бөлім:

12-бөлім. «Қазақстанның айтыс өнері мен сөз мәдениеті»

Педагогтің аты-жөні:

Сураган А.

Күні:

29.04.2024

Сынып: 8-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Р.Зайытов пен А.Кәріпжановтың айтысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


8.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, детальді ақпараттарды анықтау;

8.4.4.1 тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолдану

Сабақтың мақсаты

8.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, детальді ақпараттарды анықтау;

8.4.4.1 тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолдану


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі


5 мин










3 мин

Ұйымдастыру

Сәлемдесу, түгендеу


Психологиялық ахуал.

«Қаламдар» әдісі арқылы оқушыларды бірлесе жұмыс істеуге үйрету.


Үй тапсырмасын тексеру: «Мина алаңы»


Амандасады.




Оқушылар ортаға шығып, тапсырманы орындайды.






Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы


Сабақтың басы



5 мин



Мәтін алды тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыпқа шыққызу.


1-тапсырма: Берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жетекші сұрақтар:

  1. Қиял дегеніміз не?

  2. Қиялда шек бар ма?

Дескриптор:

  • Сұрақтарды мұқият тыңдайды;

  • Жауап береді;

  • Ойларын дәлелді жеткізеді.

«Шапалақ» әдісі


Сабақтың ортасы


10 мин




Тыңдалым. Мәтінмен жұмыс.

2-тапсырма: Мәтінді мұқият тыңдап, негізгі ойын анықтаңыз. Берілген жолдарда автор сол кезеңнің қандай мәселелерін көтереді? Сызбаны толтырып, жазғаныңызға сүйеніп баяндаңыз.


Дескриптор

  • Мәтінді мұқият тыңдайды

  • Мәтіннің негізгі ойын көрсетеді;

  • Сол кезеңнің мәселелерін көрсетеді:

  • Автордың ойын анықтайды;

  • Өз пікірін білдіреді;

  • Жүйелі сөйлейді.

«Басбармақ» әдісі


5 мин

Жазылым. Оқшау сөздердің түрін ажыратқызу.

3-тапсырма. Өлең жолдарын оқыңыз. Оқшау сөздердің түрін айқындап жазыңыз.

Қаратпа сөз

Қыстырма сөз

Одағай








Дескриптор

  • Өлеңді мұқият оқиды

  • Қаратпа сөзді табады

  • Қыстырма сөзді табады

  • Одағай сөзді табады


«Шапалақ» әдісі










12 мин

Жазылым. Сәйкестендіру.

4-тапсырма. Мағынасы бойынша сәйкестендір.

Дескриптор:

  • Сөйлемдерді оқиды

  • Мағынасы боынша сәйкестендіреді

  • Сөйлемді дәптерге жазады

  • Каллиграфияны сақтайды

Өзін-өзі бағалау




Сабақтың соңы


6 мин



«Cұрақ жауап» әдісі арқылы сабақты қорытындылату.



Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

  • Сұрақтарды мұқият тыңдайды

  • Жауап береді

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы


Рефлексия


2 мин

«Білім қоржыны» әдісі арқылы кері байланыс жасатқызу.

Оқушылар стикерлерді жабыстырады









Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!