|
Бөлім:«Мен балаң жарық күнде сәуле қуған» |
Мектеп: Пәні: Қазақ әдебиеті |
|||
|
Күні:10.02.2022 |
Мұғалімнің аты-жөні: Тойлыбай Ф |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сайын Мұратбеков"Жусан исі"повесі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1 - шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: 1.С.Мұратбековтің өмірі мен шығармашылығы туралы мағлұмат алады. 2.Әңгіме неліктен "Жусан иісі" аталғанын түсінеді. 3.Кейіпкерлер сөзі арқылы шығармашылыққа үйренеді. Көпшілігі: С.Мұратбековтің өмірі мен шығармашылығы туралы мағлұмат алады. Кейбір оқушылар:. Шығарма бойынша берілген күрделі сұрақты талқылай алады және пікір айта алады. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы 7 минут |
І Қызығушылығын арттыру. Тыңдалым алды тапсырма Үй тапсырмасын сұрақ қою техникасы арқылы пысықтау. Өткен сабақ соңындағы оқушылардың қорапта қалдырған сұрақтары бойынша авторға қойылады «Қарлы кесек» ойыны
1 топ Қай оқу орынын тәмәмдады? 2.топ 1.Қай салада қызмет етті? 2.Жусан исі повесінің кейіпкерлерін атаңыз? 3. топ 1. Жазушының ең алғаш шығармалары қай жылы жарияланды? 2. Ел арасында тараған қандай шығармаларын білесіндер? (Дос іздеп жүрмін. Камен-Тоғай. Жабайы алма. Ауыл оты. Менің қарындасым және бүгінгі өтіп отырған «Жусан иісі» повесі, араб тілінде кітап болып шықты.) 4.топ 1.Аянның қандай қаситтерін білесің? 2.Сайын Мұратбековтың балаларға арналған шығармаларын атаңыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аудару.Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
Сабақтың ортасы 20 минут 3-минут.Сергіту сәті 10 минут |
Мағынаны тану.1-тапсырма. Сайын Мұратбеков"Жусан исі"повесін постерге түсіру Топтық жұмыс Оқылым алды тапсырма «Түрлі-түсті конферт» сұрақ-жауап Оқушыларға жазушы жайлы қысқаша мәлімет беріледі. Топтар бөлімге бөліп оқу арқылы повестің ішкі мазмұнымен танысу. Оқушылар жеке оқиды, жұппен ой бөліседі, топпен талқылап, постерге түсіру. I - топ. Сайын Мұратбеков"Жусан исі" II - топ. Кейіпкерлерге мінездеме беру...(Бір немесе екі кейіпкер) III- топ. «Жусан исі» повесінің қысқаша мазмұны... IV- топ. Шығарманың компазициялық құрлымы.. Дескриптор: -Сайын Мұратбеков"Жусан исі"түсінеді. -Кейіпкерлерге мінездеме береді. - «Жусан исі» повесімен танысады. - Шығарманың компазициялық құрлымын талдайды. Оқушылар әңгіменің кіріспесін оқиды, сөздік жұмысын жүргізеді. Сөздік жұмысы: Мұң – Қасірет – Жетім – Талдау және жинақтау Әңгімеге қатысты тақырыптар бере отырып, шығармашылық жұмыс жүргізу. Сергіту сәті. Жұмбақ жасыру 2-тапсырма. Шешен сөз Әр топтан бір-бір оқушы шығып тақырып суырады. Тақырыпқа байланысты өз ой-пікірін ортаға салады.
Қорытындылау:Иә, балалар жусанды көргендерің бар ма? Ал иісін иіскеп көрдіңдер ме? Иіскегілерің келе ме?/Жусанды көрсетіп,иіскету. Үй тапсырмасы: 1.Шығарма мазмұны бойынша сурет салып келіңіз. |
Оқушылар «Түрлі түсті конверт» әдісі арқылы жеке жұмыс жасайды. Оқушылар саралау тапсырмасын орындайды. Шығармадағы оқиға кезеңдерін салыстырады; Кейіпкерлер іс-әрекетімен мен автор берген портреттік мінездемені салыстырады; әңгімеде көтерілген әлеуметтік мәселеге анықтайды. |
Смайликтер
ҚБ |
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы Оқулықпен жұмыс А3 парағы,оқулық, маркер стикер |
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия. Кері байланыс: «Көпір» стратегиясы
|
|
||
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Сайын Мұратбеков "Жусан иісі"
|
Бөлім:«Мен балаң жарық күнде сәуле қуған» |
Мектеп: Пәні: Қазақ әдебиеті |
|||
|
Күні:10.02.2022 |
Мұғалімнің аты-жөні: Тойлыбай Ф |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сайын Мұратбеков"Жусан исі"повесі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1 - шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: 1.С.Мұратбековтің өмірі мен шығармашылығы туралы мағлұмат алады. 2.Әңгіме неліктен "Жусан иісі" аталғанын түсінеді. 3.Кейіпкерлер сөзі арқылы шығармашылыққа үйренеді. Көпшілігі: С.Мұратбековтің өмірі мен шығармашылығы туралы мағлұмат алады. Кейбір оқушылар:. Шығарма бойынша берілген күрделі сұрақты талқылай алады және пікір айта алады. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы 7 минут |
І Қызығушылығын арттыру. Тыңдалым алды тапсырма Үй тапсырмасын сұрақ қою техникасы арқылы пысықтау. Өткен сабақ соңындағы оқушылардың қорапта қалдырған сұрақтары бойынша авторға қойылады «Қарлы кесек» ойыны
1 топ Қай оқу орынын тәмәмдады? 2.топ 1.Қай салада қызмет етті? 2.Жусан исі повесінің кейіпкерлерін атаңыз? 3. топ 1. Жазушының ең алғаш шығармалары қай жылы жарияланды? 2. Ел арасында тараған қандай шығармаларын білесіндер? (Дос іздеп жүрмін. Камен-Тоғай. Жабайы алма. Ауыл оты. Менің қарындасым және бүгінгі өтіп отырған «Жусан иісі» повесі, араб тілінде кітап болып шықты.) 4.топ 1.Аянның қандай қаситтерін білесің? 2.Сайын Мұратбековтың балаларға арналған шығармаларын атаңыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аудару.Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
Сабақтың ортасы 20 минут 3-минут.Сергіту сәті 10 минут |
Мағынаны тану.1-тапсырма. Сайын Мұратбеков"Жусан исі"повесін постерге түсіру Топтық жұмыс Оқылым алды тапсырма «Түрлі-түсті конферт» сұрақ-жауап Оқушыларға жазушы жайлы қысқаша мәлімет беріледі. Топтар бөлімге бөліп оқу арқылы повестің ішкі мазмұнымен танысу. Оқушылар жеке оқиды, жұппен ой бөліседі, топпен талқылап, постерге түсіру. I - топ. Сайын Мұратбеков"Жусан исі" II - топ. Кейіпкерлерге мінездеме беру...(Бір немесе екі кейіпкер) III- топ. «Жусан исі» повесінің қысқаша мазмұны... IV- топ. Шығарманың компазициялық құрлымы.. Дескриптор: -Сайын Мұратбеков"Жусан исі"түсінеді. -Кейіпкерлерге мінездеме береді. - «Жусан исі» повесімен танысады. - Шығарманың компазициялық құрлымын талдайды. Оқушылар әңгіменің кіріспесін оқиды, сөздік жұмысын жүргізеді. Сөздік жұмысы: Мұң – Қасірет – Жетім – Талдау және жинақтау Әңгімеге қатысты тақырыптар бере отырып, шығармашылық жұмыс жүргізу. Сергіту сәті. Жұмбақ жасыру 2-тапсырма. Шешен сөз Әр топтан бір-бір оқушы шығып тақырып суырады. Тақырыпқа байланысты өз ой-пікірін ортаға салады.
Қорытындылау:Иә, балалар жусанды көргендерің бар ма? Ал иісін иіскеп көрдіңдер ме? Иіскегілерің келе ме?/Жусанды көрсетіп,иіскету. Үй тапсырмасы: 1.Шығарма мазмұны бойынша сурет салып келіңіз. |
Оқушылар «Түрлі түсті конверт» әдісі арқылы жеке жұмыс жасайды. Оқушылар саралау тапсырмасын орындайды. Шығармадағы оқиға кезеңдерін салыстырады; Кейіпкерлер іс-әрекетімен мен автор берген портреттік мінездемені салыстырады; әңгімеде көтерілген әлеуметтік мәселеге анықтайды. |
Смайликтер
ҚБ |
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы Оқулықпен жұмыс А3 парағы,оқулық, маркер стикер |
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия. Кері байланыс: «Көпір» стратегиясы
|
|
||
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















