Сабақтың тақырыбы: Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептер
|
Бөлім: |
Мәтінді есептер |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Умбетова ММ |
|
|
Тақырыбы: |
Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептер |
|
|
Сынып: 5 |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Күні,айы: |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.5.1.4 санның немесе шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды немесе шаманы табуға арналған есептерді құрастыру және шығару; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Оқушыларға санның бөлігін табу ережесін түсіндіру және бөлігі бойынша санды таба білуді үйрету. Есептер шығару барысында теориялық негіздерін тұжырымдау Тақырып жайлы түсіктерін қалыптасыра отырып тақырыптың өзекті түйінді жерлерін практикада қолдана алу |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы(5 минут) |
(МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау. . Пысықтау сұрақтары:
|
Оқулықпен жұмыс Кубизим әдісімен
Бөлшектерді
қос
Бөлшектерді
азайт
Натурал сан мен аралас санды
қос
Аралас сандарды
қос
Аралас сандарды
азайт Жай бөлшектерді
көбейт |
Бағалау. Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
Сабақтың ортасы (10минут) |
Кез
келген a санының Мысалы:
А)
15-тің
Б)
16-тің 1. Егер бөлшек 1-ден кіші болса, онда санның бөлігі осы саннан кіші болады. Мысалы:
2. Егер бөлшек 1-ден үлкен болса, онда санның бөлігі осы саннан үлкен болады.
Окулықпен жұмыс |
Санның бөлігін табу үшін санды осы бөлшекке көбейтеміз. Бөлігі бойынша санды табу үшін бөлікке сәйкес санды осы бөлшекке бөлу керек. Мысалы:
А)
Ә)
Б)
|
Бағалау. белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
|
|
|
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық |
||||
|
Бекіту тапсырмалары 25мин |
|
|
Дескриптор: 1. есеп мазмұнын түсінеді. 2.Санның бөлігін таба алады. 3.Бөлігі бойынша санды табады |
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық |
|||
|
Сабақтың соңын 5мин |
Оқу жылдамдығын тексеру.
«талдау» венн диог-сы Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. |
Сәйкестендіру тест орындайды |
|
Сәйкестендіру тест |
|||
|
Уйге тапсырма № |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептер
Ашық сабақ Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептер
Сабақтың тақырыбы: Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептер
|
Бөлім: |
Мәтінді есептер |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Умбетова ММ |
|
|
Тақырыбы: |
Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептер |
|
|
Сынып: 5 |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Күні,айы: |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.5.1.4 санның немесе шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды немесе шаманы табуға арналған есептерді құрастыру және шығару; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Оқушыларға санның бөлігін табу ережесін түсіндіру және бөлігі бойынша санды таба білуді үйрету. Есептер шығару барысында теориялық негіздерін тұжырымдау Тақырып жайлы түсіктерін қалыптасыра отырып тақырыптың өзекті түйінді жерлерін практикада қолдана алу |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы(5 минут) |
(МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау. . Пысықтау сұрақтары:
|
Оқулықпен жұмыс Кубизим әдісімен
Бөлшектерді
қос
Бөлшектерді
азайт
Натурал сан мен аралас санды
қос
Аралас сандарды
қос
Аралас сандарды
азайт Жай бөлшектерді
көбейт |
Бағалау. Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
Сабақтың ортасы (10минут) |
Кез
келген a санының Мысалы:
А)
15-тің
Б)
16-тің 1. Егер бөлшек 1-ден кіші болса, онда санның бөлігі осы саннан кіші болады. Мысалы:
2. Егер бөлшек 1-ден үлкен болса, онда санның бөлігі осы саннан үлкен болады.
Окулықпен жұмыс |
Санның бөлігін табу үшін санды осы бөлшекке көбейтеміз. Бөлігі бойынша санды табу үшін бөлікке сәйкес санды осы бөлшекке бөлу керек. Мысалы:
А)
Ә)
Б)
|
Бағалау. белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
|
|
|
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық |
||||
|
Бекіту тапсырмалары 25мин |
|
|
Дескриптор: 1. есеп мазмұнын түсінеді. 2.Санның бөлігін таба алады. 3.Бөлігі бойынша санды табады |
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық |
|||
|
Сабақтың соңын 5мин |
Оқу жылдамдығын тексеру.
«талдау» венн диог-сы Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. |
Сәйкестендіру тест орындайды |
|
Сәйкестендіру тест |
|||
|
Уйге тапсырма № |
|||||||
шағым қалдыра аласыз





























