Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Серпімділік күші. Гук заңы" 7- сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: "Бұлақ жалпы орта білім беретін мектебі " КММ Денелердің өзара әрекеттесуі Мұғалімнің аты-жөні: Манарбекова Ляззат Манарбековна Сынып:7 Қатысқандар:12 Қатыспағандар:-0 |
|||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Серпімділік күші. Гук заңы |
||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
7.2.2.5. Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептеу |
||||||||||||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Гук заңының формуласын біледі. |
||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, гук заңының формуласы арқылы серпімділік күшін есептейді |
|||||||||||||
Кейбір оқушылар: Серпімділік күшінің күнделікті өмірде пайдасы мен зиянын ажыратады |
|||||||||||||
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Роберт Гук, қатаңдық, серіппе, серпімділік күші |
||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы |
||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, математика |
||||||||||||
Алдыңғы білім |
Деформация, серпімді, серпімсіз, күш. |
||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||
Сабақтың басы 10 мин |
1.Психологиялық ахуал тудыру «Қозғалыс» (Оқушылар беске дейін санайды, ха-ха, хи-хи деп 5 дейін айтып оңға, солға қозғалады және санды азайтын 4-ке,3-ке,2-ге,1-ге дейін санап қайталайды) 2. «Сіз қаншалықты сенесіз»тәсілін қолдану арқылы оқушылардан үй тапсырмасын тексеру
Қалыптастырушы бағалау әдісі: Бірін-бірі бағалау (Сыныпта 12 оқушы, 3 топқа бөлемін, 3 түрлі түсті шар ) Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады Шардың түстері арқылы 3 топқа бөлу |
дұрыс жауап №1 слайдтан көрсетіледі |
|||||||||||
Сабақтың ортасы 25 мин |
«Ой қозғау» әдісі Суреттер көрсету арқылы деформация түрлерін еске түсіріп серпімділік күші туралы сұрақ қою. 1-тапсырма: топтық .Оқулықпен жұмыс (77-79 беттерді оқу) Топта талқылап, «Ромбтық» жіктелім жасап, кластер қорғайды Қалыптастырушы бағалау.Екі жұлдыз, бір тілек 2-тапсырма:топтық , эксперимент жасау 1.Серіппені штативке іліп, оған массасы белгілі жүктерді іліп созылуын бақылау. Әрбір жүкті ілген сайын созылуын сызғышпен өлшеп, белгілеп алып алу. 2. қатаңдығы басқа серіппені штативке іліп, оған алдыңғы жүктерді ретімен іліп N созылуын бақылаймыз. Әрбір жүкті ілген сайын созылуын сызғышпен өлшеп белгілеп алып , алдыңғы серіппенің ұзаруымен салыстырып қорытындылау. Қалыптастырушы бағалау: смайлик беру «Сергіту сәті» - «Ақ бұлақ» (ырғақты би) 3-тапсырма: жұптық ,Гук заңы бойынша есептер шығару 1. Қатаңдығы 1 кН/м серіппе қандай күштің әрекетінен 4 см сығылады? 2. Серіппелі динамoметр көмегімен массасы m = 2 кг жүкті бірқалыпты көтергендегі динамометр серіппесінің ұзару модулі неге тең? Серіппенің қатаңдығы k = 1000 Н/м. 3. Егер массасы 10 кг жүк серіппені 10 см-ге созса, онда серіппенің қатаңдығы қандай болғаны? Қалыптастырушы бағалау: Бағдаршам бойынша бағалау |
№2Слайдта суреттері Қосымша-1 оқулық, А3бет, маркерлер Қосымша-2 Штатив, жүктер, сызғыш. ноутбук, видео Қосымша-3 №3Слайдта жауаптар арқылы |
|||||||||||
Сабақтың соңы 10 мин |
Білімді бекіту. Жеке жұмыс .сәйкестендіру (Берілген тапсырманы өз жауаптарымен сәйкестендіру)
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау
Үйге тапсырма: §15, 77-бет 7,8,9 есептер Кері байланыс: Адам бейнесіне жазады. Басы: Атын Екі қолы: не білдім, не маңызды болды Екі аяғы: не түсініксіз, нені білгің келеді. Ортасына: баға Рефлексия: Баспалдақ
|
Қосымша-4
Боол ағашы Адам бейнесі
|
|||||||||||
Саралау –сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау –сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||
Оқушылармен салыстыру саралау жұмыстарын жұргіземін |
Екі жұлдыз, бір тілек , смайлик беру Бірін –бірі бағалау |
Қауіпсіздік ережесі сақтау сергіту сәті |
|||||||||||
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
Сабақ мақсаттары шынайы, қолжетімді болды
Барлық оқушылар оқу мақсатына тапсырмаларды орындау арқылы қол жеткізді
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландым
Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ |
|
|||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
Қосымша:1
7 сынып физика
Бөлім Тақырып |
Серпімділік күші. Гук заңы |
|
Оқу мақсаты |
Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептеу |
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну |
|
Бағалау критерийлары |
. |
|
Тапсырма |
||
2-тапсырма: Оқулық бойынша «Ромбтық» жіктелім жасау
Гук заңы
Қатаңдық K
Ұзару Х
н/м Δl = l – l0 Ғ= kx
Материал өлшемі Материал пішімі
Ең бір маңызы аз элемент Қалыптастырушы бағалау.Екі жұлдыз, бір тілек |
||
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
|
|
|