Бекітемін: Аймуханова С.Т.
|
Пәні: |
Математика №111 |
||||
|
Бөлімі: |
Қоршаған орта |
||||
|
Күні: |
05.04.2023 ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шихимова Лаззат |
||||
|
Сынып: 2Г |
Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Санды бірнеше есе арттыруға немесе кемітуге және еселік салыстыруға берілген есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыружәне салыстыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кері есептерді құрастыруды және шығаруды жалғастырасың. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы (2мин) |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал -Тәтті болжам жасау |
. Оқушылар тәтті кәмпиттерде жазылған болжахм сөздерді оқып, бүгінгі сабаққа дайындалады. |
Қолдау |
Психологиялық ахуал орнату №2 слайд |
|
|
Сабақтың ортасы ( 5 мин) 10 мин |
«Айналмалы бекет» арқылы үй тапсырмасын тексеру 4 есеп .92 бет 35 42 18:3+29 < 14:1+28 4*3:(11-9) >3*4:(5+1) 6*в -9 < в*6-8 (70-в):(8-5) > (70-в):(4+1) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Тақтада бейне сабақ көрсету. 1-тапсырма .ҰЖ Оқулықтағы тапсырманы оқып танысады . Берілген есептің шарты бойынша Белгісіз затты табады. 3*2 =6 жылқы бар екенін табады .Қолдан .Жеке жұмыс . Сызба бойынша кері есептер құрастырады .Оны шығарады . Есепті кері амал қолдана отырып жылқы саны түйеден неше есе артық екенін табады . 6:3=2 (есе артық ) |
Өрнектерді салыстырады 1-тапсырманы оқиды . Есептің шартымен танысады .Өрнек құрастырады Жылқының санын анықтайды . Сызба бойынша кері есептер құрастырады .Оны шығарады . Есепті кері амал қолдана отырып жылқы саны түйеден неше есе артық екенін табады . |
Дескриптор Өрнектерді салыстырады . Мадақтау ҚБ : Асықтар Дескриптор : -Өрнек құрастырады 1б -өрнектің мәнін табады 1б -кері есеп құрастырады 1б -Өрнектің мәнін табады1б ҚБ : Асықтар |
Жұмыс дәптері Оқулық https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/2-synyp/birneshe-ese-arttyruha-zhane-kemituge-berilgen-esepter?mid=f155b990-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe Жұмыс дәптері |
|
|
11 мин |
«Бэкроним» әдісі арқылы топтық жұмыс жүргізіледі және сурет қиындысын құрастырады. 1-топ .3-есеп Бозжыра суреті Қыз -18 Ұл-? одан 9-ы кем Ш:(18-9) :9=2 есе кем. 2-топ. Ыбықты сай 4-есеп 3-тапсырмадағы есепке кері есептер құрастыр.Қысқаша жазба жазып ,есепті шығарады Ұл-9 Қыз-? Одан 9 –ы артық (9+9):9=2 есе артық. 3-топ.5 есеп Есепті шығар .Бекет ата кесенесі Көжек-8 Балапан -? Одан з есе артық Көжектер қанша кем -? Ш:8*3-8=16 кем 4-топ Саура көлі №5 есепке кері есеп құрастырады. Көжек – 8 Балапан – 24 Көжек неше есе кем? Ш: 24:8=3 Ж: 3 есе кем |
Есептің шартын оқып танысады .Топта талқылайды .Есепті шығарады . 3-тапсырмадағы есепке кері есептер құрастыр.Қысқаша жазба жазып ,есепті шығарады . Есепті шығарады |
Дескриптор : -Есептің шартын құрастырады 1б -екі амалды өрнек құрастырады1б -Өрнектің амалын табады 1б -Суретті құрастырады 1 б ҚБ : Асықтар |
Оқулық Жұмыс дәптері А3 маркер |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Нейрожаттығулар » көңілді әуенмен нейрожаттығулар жасайды. |
|
|
||
|
5 мин |
«Қос шие» әдісі арқылы жұптық жұмыс орындайды : Мысалдарды шығарады . Берілген кесте бойынша өрнек құрастырады . (2*8+28)-17=44-17=27 36+(62+24:4) =36+54=92 Тиісті амалдар таңбасын қой. (3*3+3):3=4 3+3-3-3=0 |
Берілген кесте бойынша өрнек құрастырады . Өрнектің мәнін табады . Тиісті амалдар таңбасын қояды . |
Дескриптор : -өрнек құрастырады 1б -Мәнін есептейді 1б -Тиісті амалдар таңбасын қояды 1б ҚБ : Асықтар |
№6 есеп Оқулық №7 есеп Оқулық жұмыс дәптері |
|
|
5 мин |
«Алтын сақа» әдісі арқылы әркім өз аты жазылған асықтан саралау тапсырмаларын оқып, жауап береді. |
Берілген өрнектерді матеатикалық тілде оқып, жауап береді. |
Дескриптор:
|
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Бағалау. «Білім қоржыны» әдісі Үйге тапсырма №8 есеп 95 –бет.
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды. Топты бағалау |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Шихимова Лаззат 2-сынып
Ашық сабақ. Шихимова Лаззат 2-сынып
Бекітемін: Аймуханова С.Т.
|
Пәні: |
Математика №111 |
||||
|
Бөлімі: |
Қоршаған орта |
||||
|
Күні: |
05.04.2023 ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шихимова Лаззат |
||||
|
Сынып: 2Г |
Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Санды бірнеше есе арттыруға немесе кемітуге және еселік салыстыруға берілген есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыружәне салыстыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кері есептерді құрастыруды және шығаруды жалғастырасың. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы (2мин) |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал -Тәтті болжам жасау |
. Оқушылар тәтті кәмпиттерде жазылған болжахм сөздерді оқып, бүгінгі сабаққа дайындалады. |
Қолдау |
Психологиялық ахуал орнату №2 слайд |
|
|
Сабақтың ортасы ( 5 мин) 10 мин |
«Айналмалы бекет» арқылы үй тапсырмасын тексеру 4 есеп .92 бет 35 42 18:3+29 < 14:1+28 4*3:(11-9) >3*4:(5+1) 6*в -9 < в*6-8 (70-в):(8-5) > (70-в):(4+1) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Тақтада бейне сабақ көрсету. 1-тапсырма .ҰЖ Оқулықтағы тапсырманы оқып танысады . Берілген есептің шарты бойынша Белгісіз затты табады. 3*2 =6 жылқы бар екенін табады .Қолдан .Жеке жұмыс . Сызба бойынша кері есептер құрастырады .Оны шығарады . Есепті кері амал қолдана отырып жылқы саны түйеден неше есе артық екенін табады . 6:3=2 (есе артық ) |
Өрнектерді салыстырады 1-тапсырманы оқиды . Есептің шартымен танысады .Өрнек құрастырады Жылқының санын анықтайды . Сызба бойынша кері есептер құрастырады .Оны шығарады . Есепті кері амал қолдана отырып жылқы саны түйеден неше есе артық екенін табады . |
Дескриптор Өрнектерді салыстырады . Мадақтау ҚБ : Асықтар Дескриптор : -Өрнек құрастырады 1б -өрнектің мәнін табады 1б -кері есеп құрастырады 1б -Өрнектің мәнін табады1б ҚБ : Асықтар |
Жұмыс дәптері Оқулық https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/2-synyp/birneshe-ese-arttyruha-zhane-kemituge-berilgen-esepter?mid=f155b990-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe Жұмыс дәптері |
|
|
11 мин |
«Бэкроним» әдісі арқылы топтық жұмыс жүргізіледі және сурет қиындысын құрастырады. 1-топ .3-есеп Бозжыра суреті Қыз -18 Ұл-? одан 9-ы кем Ш:(18-9) :9=2 есе кем. 2-топ. Ыбықты сай 4-есеп 3-тапсырмадағы есепке кері есептер құрастыр.Қысқаша жазба жазып ,есепті шығарады Ұл-9 Қыз-? Одан 9 –ы артық (9+9):9=2 есе артық. 3-топ.5 есеп Есепті шығар .Бекет ата кесенесі Көжек-8 Балапан -? Одан з есе артық Көжектер қанша кем -? Ш:8*3-8=16 кем 4-топ Саура көлі №5 есепке кері есеп құрастырады. Көжек – 8 Балапан – 24 Көжек неше есе кем? Ш: 24:8=3 Ж: 3 есе кем |
Есептің шартын оқып танысады .Топта талқылайды .Есепті шығарады . 3-тапсырмадағы есепке кері есептер құрастыр.Қысқаша жазба жазып ,есепті шығарады . Есепті шығарады |
Дескриптор : -Есептің шартын құрастырады 1б -екі амалды өрнек құрастырады1б -Өрнектің амалын табады 1б -Суретті құрастырады 1 б ҚБ : Асықтар |
Оқулық Жұмыс дәптері А3 маркер |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Нейрожаттығулар » көңілді әуенмен нейрожаттығулар жасайды. |
|
|
||
|
5 мин |
«Қос шие» әдісі арқылы жұптық жұмыс орындайды : Мысалдарды шығарады . Берілген кесте бойынша өрнек құрастырады . (2*8+28)-17=44-17=27 36+(62+24:4) =36+54=92 Тиісті амалдар таңбасын қой. (3*3+3):3=4 3+3-3-3=0 |
Берілген кесте бойынша өрнек құрастырады . Өрнектің мәнін табады . Тиісті амалдар таңбасын қояды . |
Дескриптор : -өрнек құрастырады 1б -Мәнін есептейді 1б -Тиісті амалдар таңбасын қояды 1б ҚБ : Асықтар |
№6 есеп Оқулық №7 есеп Оқулық жұмыс дәптері |
|
|
5 мин |
«Алтын сақа» әдісі арқылы әркім өз аты жазылған асықтан саралау тапсырмаларын оқып, жауап береді. |
Берілген өрнектерді матеатикалық тілде оқып, жауап береді. |
Дескриптор:
|
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Бағалау. «Білім қоржыны» әдісі Үйге тапсырма №8 есеп 95 –бет.
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды. Топты бағалау |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
|

шағым қалдыра аласыз














