|
Тақырыбы :Синоним Пәні: Қазақ тілі Сыныбы: 2 сынып Күні:11.01.2018ж |
Мұғалім:Куттыгулова Индира Талапкалиевна Қатысты:20 |
|
|
|
Оқу мақсаттар: |
2.2.2.1 Синоним, антоним ,(сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану. |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Синонимге мысал келтіре алады Оқушылардың көпшілігі: Синонимге мысал келтіреді және ажырата алады Кейбір оқушылар: Синоинмге мысал келтіреді, ажыратады және мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады. |
|
|
|
Тілдік мақсат |
Бұлтаң |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды топтық жұмыс кезінде бір –біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.Оқушыларды сабақ барысында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын |
|
|
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу, дене шынықтыру, ағылшын |
|
|
|
Керекті құрал-жабдықтар мен көрнекіліктер: |
Оқулық, маркерлер,карточкалар,суреттер, плакттар |
|
|
|
Бастапқы білім |
Антоним |
|
|
|
Уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
||
|
|
|
||
|
5-7 минут |
Ширату Бір –біріне комплемент айту Топқа бөлу (Сөздермен 4 топқа бөлу) |
||
|
|
Мағынаны тану |
||
|
5-6 минут |
«Орны ауыстырылған әріптер» ойыны Жаңа сабақ «Синоним дегеніміз не?»
Оқулықпен
жұмыс. Өлеңді оқып, қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазамыз. Инабатты, ибалы Ықыласты, ынталы Сөздік: Бұлтаң – мінездің құбылуы, өзгеруі Ереже: Синоним -тілімізде білдіретін мағынасы бір –біріне жақын , бірақ дыбысталуы әр басқа сөздер : әдемі, сұлу;алыс, шалғай т.б 2- тапсырма Рақат қой салқын су (тақырыпты өз ойларымен ашу,сосын автордың ойымен салыстыру) ҚБ: Екі жұлдыз, бір ұсыныс |
||
|
|
Сергіту сәті. Double,.double, this, this |
||
|
|
3-тапсырма Ребус шешу(4 топ бір –бір ребустан шешеді) ҚБ: Басбармақ әдісі арқылы бағалау 4-тапсырма Жеке жұмыс(Синоним сөздерді тауып жұптастыру) ҚБ:Өзін-өзі бағалау әдісі
|
||
|
|
Сабақты бекіту |
||
|
3-4 минут
|
Ойын (синоним сөздерді жұптастыру) ҚБ: От шашу |
||
|
2-3 минут |
Рефлексия. POST IT
|
||
|
|
Қосымша мәліметтер |
||
|
|
Өткізілген сабақ бойынша мұғалімжазбасы: Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер : Екі жұлдыз , бір ұсыныс; Бас бармақ әдісі, Өзін –өзі бағалау әдісі, от шашу. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді: қолайлы Оқушылардың белсенділігі: өте жақсы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Синоним. Қазақ тілі 2-сынып
Ашық сабақ. Синоним. Қазақ тілі 2-сынып
|
Тақырыбы :Синоним Пәні: Қазақ тілі Сыныбы: 2 сынып Күні:11.01.2018ж |
Мұғалім:Куттыгулова Индира Талапкалиевна Қатысты:20 |
|
|
|
Оқу мақсаттар: |
2.2.2.1 Синоним, антоним ,(сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану. |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Синонимге мысал келтіре алады Оқушылардың көпшілігі: Синонимге мысал келтіреді және ажырата алады Кейбір оқушылар: Синоинмге мысал келтіреді, ажыратады және мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады. |
|
|
|
Тілдік мақсат |
Бұлтаң |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды топтық жұмыс кезінде бір –біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.Оқушыларды сабақ барысында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын |
|
|
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу, дене шынықтыру, ағылшын |
|
|
|
Керекті құрал-жабдықтар мен көрнекіліктер: |
Оқулық, маркерлер,карточкалар,суреттер, плакттар |
|
|
|
Бастапқы білім |
Антоним |
|
|
|
Уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
||
|
|
|
||
|
5-7 минут |
Ширату Бір –біріне комплемент айту Топқа бөлу (Сөздермен 4 топқа бөлу) |
||
|
|
Мағынаны тану |
||
|
5-6 минут |
«Орны ауыстырылған әріптер» ойыны Жаңа сабақ «Синоним дегеніміз не?»
Оқулықпен
жұмыс. Өлеңді оқып, қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазамыз. Инабатты, ибалы Ықыласты, ынталы Сөздік: Бұлтаң – мінездің құбылуы, өзгеруі Ереже: Синоним -тілімізде білдіретін мағынасы бір –біріне жақын , бірақ дыбысталуы әр басқа сөздер : әдемі, сұлу;алыс, шалғай т.б 2- тапсырма Рақат қой салқын су (тақырыпты өз ойларымен ашу,сосын автордың ойымен салыстыру) ҚБ: Екі жұлдыз, бір ұсыныс |
||
|
|
Сергіту сәті. Double,.double, this, this |
||
|
|
3-тапсырма Ребус шешу(4 топ бір –бір ребустан шешеді) ҚБ: Басбармақ әдісі арқылы бағалау 4-тапсырма Жеке жұмыс(Синоним сөздерді тауып жұптастыру) ҚБ:Өзін-өзі бағалау әдісі
|
||
|
|
Сабақты бекіту |
||
|
3-4 минут
|
Ойын (синоним сөздерді жұптастыру) ҚБ: От шашу |
||
|
2-3 минут |
Рефлексия. POST IT
|
||
|
|
Қосымша мәліметтер |
||
|
|
Өткізілген сабақ бойынша мұғалімжазбасы: Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер : Екі жұлдыз , бір ұсыныс; Бас бармақ әдісі, Өзін –өзі бағалау әдісі, от шашу. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді: қолайлы Оқушылардың белсенділігі: өте жақсы |
||
шағым қалдыра аласыз













