Созақ ауданың білім бөлімінің
«Ә.Молдағұлова атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ
Тексерілді
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары
_____________________І.Ә.Бейсен
«_____»________________2023жыл
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім: |
Сүйіспеншілік пен достық |
|
|
Педагогтің тегі,аты-жөні: |
Сарыбаева.А.С |
|
|
Күні: |
13.11.2023 |
|
|
Сынып: 7 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау; 7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беріп, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылап, сөйлем жаза алады; Оқушылардың басым бөлігі: проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беріп, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылап,диалогқа түсе алады; Кейбір оқушылар: фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолданып, нормаға сай әңгіме жаза алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ- тың басы Сабақ- тың ортасы Үйге тапсырма |
1.Сәлемдесу 2.Түгендеу 3.Жеміс-жидектер арқылы топтарға біріктіру. 4 топқа бөлініп отырады. 4.Психологиялық ахуал қалыптастыру: Дос болайық,бәріміз, Жарасып тұр әніміз, Тыныштықты сақтаймыз, Атсын күліп таңымыз.
1. Үй тапсырмасын тексеру; Эсселерін оқиды 1. «Аударма». Үш тілдегі сөздерді сәйкестендіріңдер Критерий: Үш тілдегі сөздерді сәйкестендіріп, тақырып атауын болжайды Дескриптор: 1. Қазақ тіліндегі сөзді орыс тіліндегі сөздермен сәйкестендіреді 2. Орыс тіліндегі сөздерді ағылшын тіліндегі сөздермен сәйкестендіреді 3. Тақырып атауын болжайды Отан долг to reverence Махаббат Родина be proud Парыз гордиться to obligation Құрметтеу уважать motherland Мақтан ету Любовь love Отан-Родина - motherland; Махаббат – Любовь - love; Құрметтеу – уважать – reverence; Парыз – долг - obligation; Мақтан ету – гордиться - be proud Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік». 3. «ББҮ» кестесі.Не білетініндерін не білгілері келетіндерін толтырады. Білемін Білгім келеді Үйрендім Білу, түсіну Оқылым. 56 беттегі, 1 –тапсырма мәтінін оқып, талқылаңыз. Критерий: Мәтінді оқып, мәтінді талқылайды, стилін ажыратады Дескриптор: 1. Мәтінді оқиды 2. Керек жерін түртіп алады 3. Сүйіспеншілік туралы талқылайды 4. Стиліне назар аударады «Тыңдалым». Мәтінді тыңдап, ойларыңды ортаға салыңдар «Проблемалық сұрақ». Тыңдалған мәтін негізінде жұпта бірпроблемалық сұрақ ойластырыңдар.
Критерий: Тыңдалған деректі проблемалық сұрақ ойластыруда пайдаланады Дескриптор: Мәтінді талқылайды 2.Проблемалық сұрақ ойластырады 3. Сұрақты қояды Қолдану, талдау Оқылым мен тыңдалым мәтіндері бойынша «Пікірталас» кестесін толтырыңдар Критерий: Оқылым мен тыңдалым мәтіндері бойынша талдау жасайды Дескрипторлар: 1. Елді жерді құрметтеуге қатысты оқылым мәтінінен сөздер табады 2. Елді, жерді құрметтеуге қатысты тыңдалым мәтінінен сөздер табады 3. Нақты деректерге негізделген оқылым мәтінінің дәлелі 4. Нақты деректерге негізделген тыңдалым мәтінінің дәлелі 5. Туған жердің табиғатын суреттейтін оқылым мәтінінің дәлелі 6. Туған жердің табиғатын суреттейтін тыңдалым мәтінінің дәлелі 7. Ұрпақтан ұрпаққа жетіп отырған адами қасиеттерге деген көзқарас ҚБ: «Сэндвич». Үсті- жақсы жағы, Ортасы – Сын, Асты-болашаққа комментарий. Жұптар бір-бірін бағалайды Жинақтау, бағалау Тапсырма. Попс формуласы Еліктеу сөздерді қолдана отырып, бүгінгі тақырыпты Попс формуласына салыңдар. Критерий: Еліктеу сөздерді қолдана отырып, Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік туралы қорытынды жасайды Дескрипторлар: 1. Еліктеу сөздің ережесін айтады 2. Сөйлем құру барысында қолданады 3. Өз ойын жазады 4. Мысал келтіреді 5. Өзіндік қорытынды жасайды Гүрс-гүрс, дүрс-дүрс, жалт-жалт, жарқ-жұрқ, кілт, қарқ етті ҚБ. «+/-/-қызықты». Бір ұтымды тұсын айтып, жетілдіретін тұсын ескертеді. Рефлексия: «ББҮ» Үйрендім дегенді толтырады Білемін Білгім келеді Үйрендім Үй тапсырмасы: «Отаныңызға деген сүйіспеншілікті дәлелдеп, талдап жазыңыз» эссе. Құрылымын сақтай отырып, жазу 6-тапсырма |
Әр топ өздеріне топ басшы сайлап,ұранын шығарып,топты таныстырады. Атауларына байланысты айтады. |
Ұпай 2 Ұпай 2 Ұпай 2 Ұпай 2 |
Суреттер, шы Суреттер Оқулық, жұмыс дәптері сурет тер |
|
|
Ұпай 2 |
Оқулық, жұмыс дәптері Youtube сілтемесі |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Шортанбай Қанайұлының 7-сынып
Ашық сабақ Шортанбай Қанайұлының 7-сынып
Созақ ауданың білім бөлімінің
«Ә.Молдағұлова атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ
Тексерілді
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары
_____________________І.Ә.Бейсен
«_____»________________2023жыл
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім: |
Сүйіспеншілік пен достық |
|
|
Педагогтің тегі,аты-жөні: |
Сарыбаева.А.С |
|
|
Күні: |
13.11.2023 |
|
|
Сынып: 7 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау; 7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беріп, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылап, сөйлем жаза алады; Оқушылардың басым бөлігі: проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беріп, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылап,диалогқа түсе алады; Кейбір оқушылар: фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолданып, нормаға сай әңгіме жаза алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ- тың басы Сабақ- тың ортасы Үйге тапсырма |
1.Сәлемдесу 2.Түгендеу 3.Жеміс-жидектер арқылы топтарға біріктіру. 4 топқа бөлініп отырады. 4.Психологиялық ахуал қалыптастыру: Дос болайық,бәріміз, Жарасып тұр әніміз, Тыныштықты сақтаймыз, Атсын күліп таңымыз.
1. Үй тапсырмасын тексеру; Эсселерін оқиды 1. «Аударма». Үш тілдегі сөздерді сәйкестендіріңдер Критерий: Үш тілдегі сөздерді сәйкестендіріп, тақырып атауын болжайды Дескриптор: 1. Қазақ тіліндегі сөзді орыс тіліндегі сөздермен сәйкестендіреді 2. Орыс тіліндегі сөздерді ағылшын тіліндегі сөздермен сәйкестендіреді 3. Тақырып атауын болжайды Отан долг to reverence Махаббат Родина be proud Парыз гордиться to obligation Құрметтеу уважать motherland Мақтан ету Любовь love Отан-Родина - motherland; Махаббат – Любовь - love; Құрметтеу – уважать – reverence; Парыз – долг - obligation; Мақтан ету – гордиться - be proud Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік». 3. «ББҮ» кестесі.Не білетініндерін не білгілері келетіндерін толтырады. Білемін Білгім келеді Үйрендім Білу, түсіну Оқылым. 56 беттегі, 1 –тапсырма мәтінін оқып, талқылаңыз. Критерий: Мәтінді оқып, мәтінді талқылайды, стилін ажыратады Дескриптор: 1. Мәтінді оқиды 2. Керек жерін түртіп алады 3. Сүйіспеншілік туралы талқылайды 4. Стиліне назар аударады «Тыңдалым». Мәтінді тыңдап, ойларыңды ортаға салыңдар «Проблемалық сұрақ». Тыңдалған мәтін негізінде жұпта бірпроблемалық сұрақ ойластырыңдар.
Критерий: Тыңдалған деректі проблемалық сұрақ ойластыруда пайдаланады Дескриптор: Мәтінді талқылайды 2.Проблемалық сұрақ ойластырады 3. Сұрақты қояды Қолдану, талдау Оқылым мен тыңдалым мәтіндері бойынша «Пікірталас» кестесін толтырыңдар Критерий: Оқылым мен тыңдалым мәтіндері бойынша талдау жасайды Дескрипторлар: 1. Елді жерді құрметтеуге қатысты оқылым мәтінінен сөздер табады 2. Елді, жерді құрметтеуге қатысты тыңдалым мәтінінен сөздер табады 3. Нақты деректерге негізделген оқылым мәтінінің дәлелі 4. Нақты деректерге негізделген тыңдалым мәтінінің дәлелі 5. Туған жердің табиғатын суреттейтін оқылым мәтінінің дәлелі 6. Туған жердің табиғатын суреттейтін тыңдалым мәтінінің дәлелі 7. Ұрпақтан ұрпаққа жетіп отырған адами қасиеттерге деген көзқарас ҚБ: «Сэндвич». Үсті- жақсы жағы, Ортасы – Сын, Асты-болашаққа комментарий. Жұптар бір-бірін бағалайды Жинақтау, бағалау Тапсырма. Попс формуласы Еліктеу сөздерді қолдана отырып, бүгінгі тақырыпты Попс формуласына салыңдар. Критерий: Еліктеу сөздерді қолдана отырып, Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік туралы қорытынды жасайды Дескрипторлар: 1. Еліктеу сөздің ережесін айтады 2. Сөйлем құру барысында қолданады 3. Өз ойын жазады 4. Мысал келтіреді 5. Өзіндік қорытынды жасайды Гүрс-гүрс, дүрс-дүрс, жалт-жалт, жарқ-жұрқ, кілт, қарқ етті ҚБ. «+/-/-қызықты». Бір ұтымды тұсын айтып, жетілдіретін тұсын ескертеді. Рефлексия: «ББҮ» Үйрендім дегенді толтырады Білемін Білгім келеді Үйрендім Үй тапсырмасы: «Отаныңызға деген сүйіспеншілікті дәлелдеп, талдап жазыңыз» эссе. Құрылымын сақтай отырып, жазу 6-тапсырма |
Әр топ өздеріне топ басшы сайлап,ұранын шығарып,топты таныстырады. Атауларына байланысты айтады. |
Ұпай 2 Ұпай 2 Ұпай 2 Ұпай 2 |
Суреттер, шы Суреттер Оқулық, жұмыс дәптері сурет тер |
|
|
Ұпай 2 |
Оқулық, жұмыс дәптері Youtube сілтемесі |
шағым қалдыра аласыз













