Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ. Стритбол
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Дене шынықтыру пәні |
|
|
|||||
Бөлім :2 |
Спорттық ойындар |
|
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Каракулов Илияс |
||||||
|
30.11.2022ж. |
||||||
Сынып: 10 Ә |
|
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Стритбол |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Балама ларды анықтап және жасап қозғалыс идеяларын , стратегияларды және жоспарларды анықтау және ұйымдастыру .Дене мен ақыл-ой жұмыс қабілеттілігіне қажетті білімділігін қалыптастыру, ойынға деген қызығушылығын арттыру. |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Стритбол ойыны техникаларын көрсетеді. Қауыпсіздік ережесін сақтай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады : Стритбол ойыныңда күрделі ережелерін біледі, жаттығу кезінде қолдана алады.Икемділік жылдамдық , қабілеттері бар. Кейбір оқушылар орындай алады: Ойын ережесін біледі. |
||||||
Бағалау критерииі |
Кең ауқымдағы арнайы спорттық қимылдар – қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін айта алады. Икемділікті дамытуға арналған қимыл – қозғалыс дағдыларын жетілдіреді.
|
||||||
Сабақтың барысы |
|
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы
12 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу, мәлімдеме қабылдау, түгелдеу және сабаққа дайындығын тексеру. Сынып реттілігін қадағалау. Қауыпсіздік ережесін еске түсіру . Сорт алаңын айнала жүгіру кезінде жаттығуларын жасату; Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау . Жалпы дамыту жаттығуларын орындау. Жаттығуларды жасаған соң, біртіндеп күрделі жаттығуларға ауысуын қадағалау . |
Сәлемдесу кезекші оқушы рапырт береді. Жүгіру кезіндегі жаттығуларды орындайды : Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру ; қолды желкеге қойып, өкшемен жүру. Еркін жүгіреді. Жүгіру кезіндегі жаттығуларды орындайды : Қолды алға қойып, тізені көтеріп және қолды артқа ұстап, алақанға тигізу жаттығуларын жасайды . Қолды белге қойып , оң иықты алға сосын, сол иықты алға қойып секіру; аяқтарды айқастырып жүру жаттығуларын орындайды . - Үлкен адым жасау; - Отырып секіру;
- Отырып жүру; Жүрісте екі лекпен бұрылып, бір орында дене бітімінің дұрыс қалыптасуына арналған жалпы дамыту жаттығуларын жасайды. |
Мақсаты : Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді , тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, соңдай- ақ барлық оқушылардың қатыстырлуы арқылы сабаққа белсенділігі артады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалды-ғын оятады. Мақсаты : Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиымділігі: Оқушының танымдық дағдысы арттады. Сонымен қатар |
Кең таза ойын кеңістігі
Мұғалімге арналған Ысқырық Баскетбол доптары
Қалыптастырушы бағалау : Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп , талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға Жарайсын ! деген маақтау сөзімен ынталандыру. |
|||
Сабақтың ортасы20 минут
|
Оң және сол қолмен допты алып жүру, допты себетке лақтыру әдістерін меңгерту.
Стритбол алаңы - баскетбол
алаңының тура жартысы. Оған еркін лақтыру сызығы, доға
және ребактар кіреді. Ойынды екі команда ойнайды, олардың
әрқайсысында 4 адам бар. Үш алаңда және біреуі орындықта. Көбіне
жекпе-жектің барысын уақытты белгілейтін бір судья мен хатшы
бақылайды. Әрине, ойынға екі төреші қызмет етсе жақсы. Айтпақшы,
командалардың жылынуы бір уақытта өтеді, ал жекпе-жекті ашатын адам
тиынды лақтыру арқылы таңдалады.Бүкіл ойынның маңызды
сәттерінің бірі - гол соғу. Ойыншылар доғаның ішкі жағынан
лақтырған доп бір ұпайға, ал сыртынан екі ұпайға тең. Нәтиже
беретін әрбір еркін лақтыру үшін команда бір ұпай алады.Ойынның
негізгі уақыты сирек 10 минуттан асады. Жаңа тұжырымдаманы енгізген
жөн: төреші немесе турнир ұйымдастырушысы анықтайтын «таза» және
«лас» ойын уақыты. Үзіліс Әр команда әр 30 секунд сайын бір рет күте алады.
|
Оқушылар допты ойынға қосады.Допты жүргізіп себетке лақтыру Допты жоғарыдан,төменен және допты себетке түсіру. Допты жерге ұру арқылы жүргізіп екі адым жасап себетке лақтыру.Допты беру , алып жүру және лақтыруды жаттықтыру. 1.Допты меңгеру және алып жүру тәсіліне мыналар жатады: Қағып алу, беру, алып жүру және бір-біріне беру. А) Жоғарыдан екі қолмен доп беру кезінде қарсыластар қимылы өрістеп, кедергі жасауға тырысады. Б.Қ. доп бастан асырыла, шынтақтар алға қаратыла, жоғары созылған екі қолда орналасады. Екі қолдың серпіліс еүшімен доп алға қарай әріптеске беріледі. Мысалы : төмендегі суреттегідей. Б) Бір қолмен жоғарыдан доп беру - Б.Қ. доп бір қолдың білезігінде болады. Алға созылған қолды иіп, білезіктері орай серпіп, әріпте,ске доп беріледі. В) Допты кеудеден екі қолмен беру. Кеуде тұсынан екі қолмен доп беру 6 метрге дейін қашықтыққа допты тура және тез беруге мүмкіндік береді. Баскетболист тұрысында ойнаушы допты кеуде тұсында ұстайды. Содан кейін қол қозғалысымен және аяқтардың серіппелі қозғалысымен допты кеуде тұсына алып, қажетті бағытқа лақтыру. Г) Допты иықтан асыра бір қолмен беру алысқа беруге мүмкіндік береді. Доп ойыншының иығы тұсында, қолдарының біреуінің білезігінде. Екінші қол оған көмек жасауы мүмкін. Қолды серіппе алға созумен доп керектібағытта беріледі Допты себетке лақтыру
|
|
|
|||
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ арқылы бағалаймын. Рефлексия: БББ кестесі Білемін, Білдім, Білгім келеді. Үй тапсырмасы: Секіртпеде секіру жаттығу |
Дескриптор: Ойын техникасымен ойыншылардың қорғаныс пен шабуылда нәтижелі әрекеттерінің әдіс-тәсілдерін көрсетеді. |
|
|