Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Ашық сабақ Сүйінбай Аронұлы
Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
15 Мамыр 2018
852
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Қоссейіт» жалпы орта мектебі Тексерілді:Қазақ тілі пәнінің мұғалімі: Көмекова Динара Директорының орынбасары: Ү. Баянбаева Қысқа мерзімді жоспар
«Қоссейіт» жалпы орта мектебі ТексерілдіҚазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі: Көмекова Динара Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ү. Баянбаева Қысқа мерзімді жоспар
«Қоссейіт» жалпы орта мектебі ТексерілдіҚазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі: Көмекова Динара Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ү. Баянбаева Қысқа мерзімді жоспар
«Қоссейіт» жалпы орта мектебі ТексерілдіҚазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі: Көмекова Динара Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ү. Баянбаева Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: Қазақ әдебиеті | Сынып: 6 | Мерзімі: 06.10.2016 | |||
Тақырыбы: С.Аронұлы «Жақсы мен жаманның қасиеттері» | |||||
Мақсаты: | Ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы танысып, Адамның бойындағы жаман мен жақсы қасиеттерді ажырата білу | ||||
Күтілетін нәтиже: | Ақынның өмірі мен шығармашылығымен танысады.Өлеңді мәнерлеп оқып, мазмұнын түсінеді.Адам бойындағы жақсы және жаман қасиеттерді ажырата білді. | ||||
Кезең | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе бөлім | 2 минут | Ынтымақтастық атмосферасын топқа бөлу арқылы қалыпастырамын. | Оқушылар бір-біріне өз есімдерінің бас әріпінен келетін жақсы сөздер айту керек. | ||
2 минут 3 минут | Топқа бөлу. Үй тапсырмасын сұрау.«Ия», «Жоқ» әдісі бойынша үйтапсырмасын сұраймын. 1. Балалар, бүгінгі сабағымызда біз жақсы бір талдау жасаймыз, алдымен үйге не берілді?2. Ақынның өмірбаяны мен шығармашылығы туралы сұрақтар қоямын. Дұрыс болса «ия» жағына дұрысемес болса «жоқ» жағына бұрылады. 1) Дулат Бабатайұлы Шығыс Қазақстан облысының Аягөз ауданында туған ба? 2) «О,Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңі Сүйінбай Аронұлының өлеңі ме? 3) Бұқар мен Ақтамберді Дулаттың ұстаздары ма?4) Дулат мектептен білім алған ба?5) Дулат Бабатайұлы 1874 жылы қайтыс болды ма?6) Абайға Дулаттың өлеңдері әсер еткен жоқ. | Адамның жақсы қасиеттері арқылы 6 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. (сабырлы, мейірімді, қайырымды) Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, үйге берілген тапсырманы еске түсіреді. Дулат Бабатайұлының өмірбаяны мен шығармашылығы туралы ізденіп, оқып келу тапсырылды.1. Ақынның өмірбаяны.2. Шығармашылығы туралысұрақтарға жауап береді. | Топтық бағалау.Смайликтермен формативті бағалау. | Таратпа қағаздар Бағалау парақшасы, смайликтер | |
Жаңа сабақ | 5 минут 5 минут | Қолдану. Өлеңді төрт топқа бөліп, әр өлең үзіндісі бойынша «Т» кестесі бойынша жұмыс жасатамын.Талдау. «Адамның жақсы және жаман қасиеттері» тақырыбында эссе жаздырамын.«Джиксо» әдісі. | Әр топ өлеңнен үзіндісін оқып, плакаттың бір бөлігіне өлеңге қатысты тірек сөздерді жазса, екінші бөлігіне өлеңдегі қарама-қайшы тірек сөздерді жазу арқылы жаңа сабақтың мазмұнымен танысады. Алған білімдерін қолдана отырып бір оқушы эссе жазады. Топтағы оқушылар джиксо әдісін қорғап талдайды. | Топтық бағалауСмайликтермен формативті бағалау. Бағдаршам арқылы бағалау. | Интербелсенді тақта, оқулық, бағалау парақшасы, плакат, маркер, смайликтер Бағдаршам парақшалары. |
Қорытынды | 5 минут | Жинақтау. «Ыстық орындық» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын. | Әр топтан бір оқушыдан шығып, орындыққа отырып, сыныптастарының сұрақтарына жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды. | Топтық бағалауСмайликтермен формативті бағалау. | Интербелсенді тақта, смайликтер |
2 минут | Бағалау. Топтық бағалау.Смайликтермен формативті бағалау. | Топ басшылары топ мүшелерін бағалау критерийлеріне сүйене отырып бағалайды. | Топтық бағалауСмайликтермен формативті бағалау. | Бағалау парақшасы, смайликтер | |
3 минут | «Не білдім?, Не білгім келеді? Не білемін?» кері байланыс стикерін тарату.Үй тапсырмасын беру. Өлеңнен үзінді жаттау. | Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, тақтаға жапсырады. Күнделікке жазып алады. | Рефлексия плакаты, Стикер Күнделік |
«Қоссейіт» жалпы орта мектебі ТексерілдіҚазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі: Көмекова Динара Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ү. Баянбаева Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: Қазақ әдебиеті | Сынып: 6 | Мерзімі: 14.10.2014 | |||
Тақырыбы: А.Құнанбайұлы «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ» | |||||
Мақсаты: | Абай Құнанбайұлы жайлы мағлұматты толықтыра отырып, «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ» өлеңінің тәрбиелік мәнін ашу арқылы ойлау шеберлігін, сөйлеу мәдениетті жетілдіру және төрт түлік малды қадірлеп қастерлеу. | ||||
Күтілетін нәтиже: | Ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы білімдерін толықтырады.Қабілеті артып, шығармашылық қызығушылығы оянады.Сөйлеу мәдениеті қалыптасады | ||||
Кезең | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе бөлім | 2 минут | Ынтымақтастық атосферасын қалыптастырамын. | Шаттық шеңберін құрып, бір-бірлеріне жылы лебіздер тілеу арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. | ||
2 минут | Топқа бөлу. | Үш топқа бөлінеді. (Телғара, Ибраһим, Абай) | Таратпа қағаздар | ||
7 минут | «Топтастыру» стратегиясы бойынша үй тапсырмасын сұраймын. | Ақын өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметті топтастырады. Өлеңнен үзіндіні жатқа оқиды. | Бағалау парақшасы.«Бағдаршам» әдісімен формативті бағалау. | Оқулық, бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар. | |
Жаңа сабақтаныстырылымы | 5 мину | «ИНСЕРТ» әдісі бойынша оқушылардың өткен білімдерін естеріне түсіремін. | Ақын туралы білімдерін еске түсіреді. | Бағалау парақшасы.Бармақпен бағалау. | Оқулық, интербелсенді тақта, бағалау парақшасы түрлі-түсті фишкалар. |
Жаңа сабақты қолдану | 15 минут | «Екі түрлі жазба күнделігі» стратегиясы бойынша сабақтың мазмұнымен таныстырамын.Плакат тарқатып беріп, тапсырмамен таныстырамын. | Өлеңді топтасып оқиды, плакатты екіге бөліп, плакаттың бір бағанасына өленнің әсер еткен тұсын жазса, екінші тұсына неліктен әсер еткенін жазады. Өз жұмыстарын дәлелдейді. | Өзара бағалау.«Бағдаршам» әдісімен формативті бағалау. | Оқулық, бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар, плакат, маркер. |
Қорытынды | 10 минут | «Бағдаршам» стратегиясы бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын.Оқушыларға жаңа сабақ бойынша сұрақтар қоямын. | Сұрақтарға жауап береді. Жауаптарын бағдаршам түстері бойынша бағалайды. Жасыл түс қызыл түске көмек береді. | Бармақша мен бағалау.«Бағдаршам» әдісімен формативті бағалау. | Интербелсенді тақта, түрлі-түсті фишкалар |
Бағалау | 3 минут | Өзара бағалау.«Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау. | Жұптасып, бағалау критерийлеріне сүйене отырып бір-бірлерін бағалайды. | Өзара бағалау.«Бағдаршам» әдісімен формативті бағалау. | Бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар |
Рефлексия | 3 минут | «Білемін. Білгім келеді. Мен үшін жаңалық» әдісін пайдаланамын. Үй тапсырмасын беру. Өлеңді сатылай кешенді талдау. Үзінді жаттау. | Инсерт бағаналарын толығымен толтырады. Күнделікке жазып алады. | «ИНСЕРТ» кестесі Күнделік |
«Қоссейіт» жалпы орта мектебі ТексерілдіҚазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі: Көмекова Динара Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ү. Баянбаева Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: Қазақ әдебиеті | Сынып: 6 | Мерзімі: 16.10.2014 | |||
Тақырыбы: Отыз бірінші қара сөз | |||||
Мақсаты: | Абай қара сөзіндегі ой оралымдарын оқушының ой-өрісіне сіңіре отырып, сөйлеу тілін, ойлау қабілетін дамыту, шығармашылыққа баулу. | ||||
Күтілетін нәтиже: | Қара сөздің мағынасымен танысады.Ойлау қабілеті дамиды.Шығармашылыққа баулиды. | ||||
Кезең | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе бөлім | 2 минут | Топқа бөлінуге нұсқау жасау арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын. | Үш топқа бөлінеді. (ыстық қайрат, жылы жүрек, нұрлы ақыл) | Таратпа қағаздар | |
7 минут | «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. | Өткен тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын бекітеді. Өлеңнен үзіндіні жатқа оқиды. | Өзін-өзі бағалау.Смайлик терменформативті бағалау. | Оқулық, бағалау парақшасы, смайлик | |
Жаңа сабақтаныстырылымы | 10 минут | «Білім пирамидасы» әдісі бойынша жаңа сабақтың мазмұнымен таныстыру.Абайдың отыз бірінші қара сөзін оқытып, қара сөздің үзіндісі жазылған қима қағаздарды тарқатып беремін. | Абайдың отыз бірінші қара сөздерін оқып, қима қағаздардаға үзіндіні пирамида ретінде құрап, дәлелдейді. | Өз-өзін бағалауСмайликтермен формативті бағалау. | Оқулық, смайликтер, қима қағаздар, бағалау парақшасы. |
Жаңа сабақты қолдану | 10 минут | «6 ойлау қалпағы» әдісі бойынша топтық жұмыс жасатамын.Мәтін бойынша 6 топқа бөліп, топтық жұмыс жасатамын. | «Абайдың отыз бірінші қара сөзі» тақырыбында топтық жұмыс жасайды. | Өз-өзін бағалау.Смайликтерменформативті бағалау. | Оқулық, бағалау парақшасы, смайликтер, 6 қалпақ |
Қорытынды | 10 минут | «Фиш боун» әдісі бойынша топтық жұмыс жасату арқылы жаңа сабақты қорытындылаймын. | Плакатқа балық қаңқаларына сызып, қаңқаның үсті жағына тақырып бойынша сұрақтар жазса, асты жағына жауаптарын жазып, түйінді ойларын жазады. Дәлелдейді. | Өз-өзін бағалау.Смайликтермен формативті бағалау. | Смайликтер , плакат, маркер, бағалау парақшасы |
Бағалау | 3 минут | Өз-өзін бағалау.Смайликтермен формативті бағалау. | Өз-өздерін бағалау критерийлеріне сүйне отырып бағалайды.Смайликтер өздерінің көңіл-күйлерін білдіреді.- мен толық түсіндім. | Өз-өзін бағалау.Смайликтермен формативті бағалау. | Смайликтер, бағалау парақшасы. |
Рефлексия | 3 минут | «Не білдім?» кері байланыс стикерін тарату.Үй тапсырмасын беру. Отыз бірінші сөзді жатқа айту. | Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, тақтаға жапсырады. Күнделікке жазып алады. | Рефлексия плакаты, Стикер Күнделік |
«Қоссейіт» жалпы орта мектебі ТексерілдіҚазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі: Көмекова Динара Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ү. Баянбаева Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: Қазақ әдебиеті | Сынып: 6 | Мерзімі: 17.10.2014 | |||
Тақырыбы: Құлақтан кіріп бойды алар, Әсемпаз болма әрнеге | |||||
Мақсаты: | Абай әндерін жан-жақты талдау жасау, өлеңдерінің құрылысына, жаңалығына оқушылардың көзін жеткізу, оқушыларды өз ойын ортаға салуға бейімдеу. | ||||
Күтілетін нәтиже: | Абай әндерінің ерекшеліктерін біледі, өмірде жүйелі қолдана алады. | ||||
Кезең | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе бөлім | 2 минут | Топқа бөлінуге нұсқау жасау арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын. | Төрт топқа бөлінеді. (ән, күй, сезім, көңіл) | Таратпа қағаздар | |
7 минут | «Ыстық орындық» 770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |