|
Менің мектебім |
Мектеп: «Үштөбе ТМ(РО)»КММ |
||||
|
Күні: 03.12.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ташаева Марал |
||||
|
Сынып: 2«Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Сұраулы сөйлем. Шегене. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, білу, түсіну,талқылау, анықтау, құрау, жазу. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология:сұраулы сөйлем жасайтын шылаулар: ма, ме, ба, бе, па, пе-нің жазылуы. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: шегене,шағыл,бабалар. -Шегене дегеніміз немене? -Айгүл келді ме? -Қар қалың жауды ма? |
|
|||
|
Құндылықтар-ды дарыту |
Салт-дәстүрді қастерлеу, |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, қазақ тілі, дүниетану,әдебиет. |
||||
|
Бастапқы білім |
Сұраулы сөйлем дегеніміз не? |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 1.Жағымды көңіл күй туғызу. 2.Тақырыпқа кіріспе. 3. Мақсатты тұжырымдау. 4. Үй тапсырмасын тексеру. 5. Негізгі бөлім бойынша жұмыс. Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұ. Ұйымдастыру кезеңі 2 минут. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сыныбымыз тап-таза, Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. «Көңілді шеңбер» құрайық. Бүгін қай күн балалар, -Бүгінгі күн , бейсенбі Бір бірімізге сәттілік тілейікші! Сабақта байсалды бол. ынталы, зейінді бол,тәртіпті бол ,ақылды бол, алғыр бол, тиянақты бол,қабілетті бол, сыйлы бол,жанашыр бол,қамқор бол ,сыпайы бол, ұқыпты бол. -Жарайсыңдар!
-Дұрыс айтасыңдар. Видио қосу І тапсырма. 43-жаттығу. Өлеңді тиісті дауыс
ырғағымен оқы. Соны білгің келе ме? Шамалы, азды,шағынды Бабалар деген шегене. Баба сөзінің беретін мағынасын сөздіктен қарап ал. (Түсіндір.кітап соңында) Шегене сөзінің мағынасын ашу. .Шегене- шағын, шамалы аз Баба – арғы ата, ұлы ата АнықтамаСұраулы сөйлем жасайтын ма ,ме, ба, бе, па,пе өзінің алдындағы сөзден бөлек жазылады. 44-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз Дұрыс айтасыңдар. «Мен бастаймын, сен жалғастыр» ойыны. 1.Сөйлем аяқталған …………… (ойды білдіреді). 2. Сөйлем сөзден ………… (құралады). 3. Хабарлы сөйлемнен кейін ……… (нүкте қойылады). 4. Сөйлемнің бірінші ……… (сөзі бас әріппен басталып жазылады). 5. Сұраулы сөйлемнен кейін ……… (сұрақ белгісі қойылады) 6. Жауап алу мақсатында ....................(сұраулы сөйлем дейміз) Сабағымызды қорытындылауСөйлем түрлері Хабарлы сұраулы лепті сөйлем Мына сөйлемдерді ажыратып көр. 1.Ағашты сындырма. 2.Ит үрді ме? 3Оқулықты жыртпа . 4.Кітапты алдың ба? 5. Ұяны бұзба 6. Ағашты кесті ме? Тест 1. Сөйлем айтылу мақсатына қарай үшке бөлінеді? а) хабарлама, сұраулы, лепті ә) хабарлы, сұраулы, лепті б) айтылым, оқылым, жазылым 2. Сұраулы сөйлем дегеніміз... а) Жауап алу мақсатымен айтылған сөйлем ә) Бірдеңенің жайын хабарлау мақсатымен айтылған сөйлем б) Адамның көңіл күйін, сезімін білдіретін сөйлем. 3. Сұраулы сөйлемді тап. Тыныс белгісін қой. а) Әсел Астанада тұрады ә) Алақай, мен циркке барамын б) Сен бүгін циркке барасың ба Дескриптор: Сөйлемдердің тыныс белгілерін дұрыс қояды. Сұраулы сөйлемнің ережесін табады. Сөйлемнің айтылу мақстын ажыратады. Үйге тапсырма; 45- жаттығу. Бір-біріңмен диолог құру |
қызыл сары көк |
|||
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Сұраулы сөйлем. 2- сынып
|
Менің мектебім |
Мектеп: «Үштөбе ТМ(РО)»КММ |
||||
|
Күні: 03.12.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ташаева Марал |
||||
|
Сынып: 2«Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Сұраулы сөйлем. Шегене. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, білу, түсіну,талқылау, анықтау, құрау, жазу. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология:сұраулы сөйлем жасайтын шылаулар: ма, ме, ба, бе, па, пе-нің жазылуы. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: шегене,шағыл,бабалар. -Шегене дегеніміз немене? -Айгүл келді ме? -Қар қалың жауды ма? |
|
|||
|
Құндылықтар-ды дарыту |
Салт-дәстүрді қастерлеу, |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, қазақ тілі, дүниетану,әдебиет. |
||||
|
Бастапқы білім |
Сұраулы сөйлем дегеніміз не? |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 1.Жағымды көңіл күй туғызу. 2.Тақырыпқа кіріспе. 3. Мақсатты тұжырымдау. 4. Үй тапсырмасын тексеру. 5. Негізгі бөлім бойынша жұмыс. Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұ. Ұйымдастыру кезеңі 2 минут. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сыныбымыз тап-таза, Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. «Көңілді шеңбер» құрайық. Бүгін қай күн балалар, -Бүгінгі күн , бейсенбі Бір бірімізге сәттілік тілейікші! Сабақта байсалды бол. ынталы, зейінді бол,тәртіпті бол ,ақылды бол, алғыр бол, тиянақты бол,қабілетті бол, сыйлы бол,жанашыр бол,қамқор бол ,сыпайы бол, ұқыпты бол. -Жарайсыңдар!
-Дұрыс айтасыңдар. Видио қосу І тапсырма. 43-жаттығу. Өлеңді тиісті дауыс
ырғағымен оқы. Соны білгің келе ме? Шамалы, азды,шағынды Бабалар деген шегене. Баба сөзінің беретін мағынасын сөздіктен қарап ал. (Түсіндір.кітап соңында) Шегене сөзінің мағынасын ашу. .Шегене- шағын, шамалы аз Баба – арғы ата, ұлы ата АнықтамаСұраулы сөйлем жасайтын ма ,ме, ба, бе, па,пе өзінің алдындағы сөзден бөлек жазылады. 44-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз Дұрыс айтасыңдар. «Мен бастаймын, сен жалғастыр» ойыны. 1.Сөйлем аяқталған …………… (ойды білдіреді). 2. Сөйлем сөзден ………… (құралады). 3. Хабарлы сөйлемнен кейін ……… (нүкте қойылады). 4. Сөйлемнің бірінші ……… (сөзі бас әріппен басталып жазылады). 5. Сұраулы сөйлемнен кейін ……… (сұрақ белгісі қойылады) 6. Жауап алу мақсатында ....................(сұраулы сөйлем дейміз) Сабағымызды қорытындылауСөйлем түрлері Хабарлы сұраулы лепті сөйлем Мына сөйлемдерді ажыратып көр. 1.Ағашты сындырма. 2.Ит үрді ме? 3Оқулықты жыртпа . 4.Кітапты алдың ба? 5. Ұяны бұзба 6. Ағашты кесті ме? Тест 1. Сөйлем айтылу мақсатына қарай үшке бөлінеді? а) хабарлама, сұраулы, лепті ә) хабарлы, сұраулы, лепті б) айтылым, оқылым, жазылым 2. Сұраулы сөйлем дегеніміз... а) Жауап алу мақсатымен айтылған сөйлем ә) Бірдеңенің жайын хабарлау мақсатымен айтылған сөйлем б) Адамның көңіл күйін, сезімін білдіретін сөйлем. 3. Сұраулы сөйлемді тап. Тыныс белгісін қой. а) Әсел Астанада тұрады ә) Алақай, мен циркке барамын б) Сен бүгін циркке барасың ба Дескриптор: Сөйлемдердің тыныс белгілерін дұрыс қояды. Сұраулы сөйлемнің ережесін табады. Сөйлемнің айтылу мақстын ажыратады. Үйге тапсырма; 45- жаттығу. Бір-біріңмен диолог құру |
қызыл сары көк |
|||
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз



