Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп:М.Тоқжігітов атындағы №42 ЖББМ |
||||
|
Күні: 08.02.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Айтуреева З.К. |
||||
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Су көліктері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 5.4.3.1. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Мәтіннің негізгі ойын анықтап, сын есімді тілдесім барысында қолданады; Көптеген оқушылар: Сын есімдердің, тұлғалық, мағыналық түрлерін тілдесім барысында қолданып, мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; Кейбір оқушылар:құрастырылған сұрақтарға тұжырымды жауап беру,сын есімдердің, тұлғалық, мағыналық түрлерін тілдесім барысында қолданады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесіп, сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды психологиялық ахуал «Бағдаршам» әнін балалармен бірге айту І. Қызығушылықты ояту. - Балалар, суреттен қандай көлік түрлерін көріп тұрсыңдар?
«Ақтау теңіз сауда портын кеңейту» (https://www.youtube.com/watch?v=MTj7fAU 6rwE) бейнежазбасын тамашалап, өз сөздеріңмен айтып беріңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. ІІ Мағынаны тану.Мәтінді оқып, ат қойыңдар. Мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырыңдар.
«6 НЕЛІКТЕН?» әдісімен мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырыңдар. 1. Кеменің қандай түрлері бар? 2. Қалай ойлайсыңдар, неліктен біздің елімізде су көліктері көп пайдаланылмайды? ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма. Ақтау порты және ондағы су көлігінің түрлері туралы зерттеу жұмысын дайындап, топ алдында қорғаңдар.
4-тапсырма. Ізденімдік тапсырмадағы жинаған мәліметтеріңнің негізінде «Қазақстандағы портты қала және ондағы су көліктері» деген тақырыпта шағын мәтін жазыңдар. Сын есімдерді тұлғасына, мағынасына, құрамына қарай талдаңдар. Дескриптор:
ҚБ 5-тапсырма. Әлемді кемемен аралап, қай мемлекеттерге, қай қалаларға барғыларың келеді? Сол елге барғанда қажет болатын 5 сөзді ұсыныңдар. Олардың орыс және ағылшын тіліндегі баламаларын жазыңдар. |
Сыныппен сәлемдесіп, сабаққа дайындығын тексеру.
Оқушылар сурет арқылы сабақ тақырыбын болжайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Мәтінді оқып, ат қойыңдар. Мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырыңдар.
«6 НЕЛІКТЕН?» әдісімен мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырады; құрастырылған сұрақтарға жауап береді.
Ақтау порты және ондағы су көлігінің түрлері туралы зерттеу жұмысын дайындайды; топ алдында қорғайды; Ізденімдік тапсырмадағы жинаған мәліметтеріңнің негізінде шағын мәтін жазады; Сын есімдерді тұлғасына, мағынасына, құрамына қарай талдайды.
|
Дескриптор: «6 НЕЛІКТЕН?» әдісімен мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырады;2б құрастырылған сұрақтарға жауап береді.1б
Дескриптор: Ақтау порты және ондағы су көлігінің түрлері туралы зерттеу жұмысын дайындайды;2б топ алдында қорғайды; 1б Ізденімдік тапсырмадағы жинаған мәліметтеріңнің негізінде шағын мәтін жазады;2б Сын есімдерді тұлғасына, мағынасына, құрамына қарай талдайды.2б |
Жұмбақ (https://www.youtube.com/watch?v=MTj7fAU 6rwE) (yvision.kz/images/special/min-kult/books/.../KOLIKTER.pdf) Үлестірме |
|
|
Сабақтың соңы
|
Үйтапсырмасы: 6-тапсырма |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Су көліктері 5-сынып
Ашық сабақ Су көліктері 5-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп:М.Тоқжігітов атындағы №42 ЖББМ |
||||
|
Күні: 08.02.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Айтуреева З.К. |
||||
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Су көліктері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 5.4.3.1. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Мәтіннің негізгі ойын анықтап, сын есімді тілдесім барысында қолданады; Көптеген оқушылар: Сын есімдердің, тұлғалық, мағыналық түрлерін тілдесім барысында қолданып, мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; Кейбір оқушылар:құрастырылған сұрақтарға тұжырымды жауап беру,сын есімдердің, тұлғалық, мағыналық түрлерін тілдесім барысында қолданады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесіп, сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды психологиялық ахуал «Бағдаршам» әнін балалармен бірге айту І. Қызығушылықты ояту. - Балалар, суреттен қандай көлік түрлерін көріп тұрсыңдар?
«Ақтау теңіз сауда портын кеңейту» (https://www.youtube.com/watch?v=MTj7fAU 6rwE) бейнежазбасын тамашалап, өз сөздеріңмен айтып беріңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. ІІ Мағынаны тану.Мәтінді оқып, ат қойыңдар. Мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырыңдар.
«6 НЕЛІКТЕН?» әдісімен мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырыңдар. 1. Кеменің қандай түрлері бар? 2. Қалай ойлайсыңдар, неліктен біздің елімізде су көліктері көп пайдаланылмайды? ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма. Ақтау порты және ондағы су көлігінің түрлері туралы зерттеу жұмысын дайындап, топ алдында қорғаңдар.
4-тапсырма. Ізденімдік тапсырмадағы жинаған мәліметтеріңнің негізінде «Қазақстандағы портты қала және ондағы су көліктері» деген тақырыпта шағын мәтін жазыңдар. Сын есімдерді тұлғасына, мағынасына, құрамына қарай талдаңдар. Дескриптор:
ҚБ 5-тапсырма. Әлемді кемемен аралап, қай мемлекеттерге, қай қалаларға барғыларың келеді? Сол елге барғанда қажет болатын 5 сөзді ұсыныңдар. Олардың орыс және ағылшын тіліндегі баламаларын жазыңдар. |
Сыныппен сәлемдесіп, сабаққа дайындығын тексеру.
Оқушылар сурет арқылы сабақ тақырыбын болжайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Мәтінді оқып, ат қойыңдар. Мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырыңдар.
«6 НЕЛІКТЕН?» әдісімен мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырады; құрастырылған сұрақтарға жауап береді.
Ақтау порты және ондағы су көлігінің түрлері туралы зерттеу жұмысын дайындайды; топ алдында қорғайды; Ізденімдік тапсырмадағы жинаған мәліметтеріңнің негізінде шағын мәтін жазады; Сын есімдерді тұлғасына, мағынасына, құрамына қарай талдайды.
|
Дескриптор: «6 НЕЛІКТЕН?» әдісімен мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырады;2б құрастырылған сұрақтарға жауап береді.1б
Дескриптор: Ақтау порты және ондағы су көлігінің түрлері туралы зерттеу жұмысын дайындайды;2б топ алдында қорғайды; 1б Ізденімдік тапсырмадағы жинаған мәліметтеріңнің негізінде шағын мәтін жазады;2б Сын есімдерді тұлғасына, мағынасына, құрамына қарай талдайды.2б |
Жұмбақ (https://www.youtube.com/watch?v=MTj7fAU 6rwE) (yvision.kz/images/special/min-kult/books/.../KOLIKTER.pdf) Үлестірме |
|
|
Сабақтың соңы
|
Үйтапсырмасы: 6-тапсырма |
|
|||
шағым қалдыра аласыз
















