|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Батырбай А.Ү. |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сымсыз желілер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.3.1сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сымсыз желі ұғымын және түрлерін білу. Сымсыз желінің артықшылықтары мен кемшіліктерін түсіндіру. Сымсыз желілерді күнделікті өмірде қолдануға мысалдар келтіру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесіп, олардың назарын сабаққа аудару, ынтымақтастық атмосферасын орнату.
үш топқа бөлінеді.
Оқушылардан үй тапсырмасын «Интервью» әдісі арқылы сұралады.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Стикер 2 балл |
Арнайы дайындалған қағаздар микрофон |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
«Ой қозғау» әдісі арқылы интербелсенді тақтадан сурет (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіледі жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Суретте не бейнеленгенін сұрау арқылы сабақ тақырыбына назар аударту. Жаңа сабақтың мақсаттарымен таныстырылады.
«Сымсыз желі» тақырыбында презентация арқылы тақырып бойынша мағлұматтармен таныстырылады.
Жаңа ақпаратпен
жұмыс. Жаңа ақпаратты меңгеру
мақсатында оқушыларға «Ашық хат»
әдісі
1-топ: Сымсыз желілер түрлеріне сипаттама беру 2-топ: Сымсыз технологияның кемшіліктері мен артықшылығын түсіндіру 3-топ: Ақпараттарды жіберу жылдамдығы туралы мағлұмат беру
Дескриптор
Оқушыларды бағалау жұлдызша,төртбұрыш, үшбұрыш арқылы жүзеге асырылады. Кестені толтырыңдар. Сымсыз технологияға түсініктеме беріңдер.
«Кім жылдам» әдісі арқылы оқушылар топтық практикалық жұмыс жасайды. №1 тапсырма. Ноутбукті, смартфонды wi-fi сымсыз байланыс желісіне қосып, «Интернеттің пайдасы мен зияны» туралы қосымша мәліметтер тауып, жүктеңіз. №2 тапсырма. Кестенің бос ұяшықтарын толтырыңдар.
|
Мұғалімді тыңдайды Дәптерге сұрақтарға жауап береді Оқушылар практикалық тапсырма орындайды |
стикер 3 балл Стикер 3 балл Стикер 2 балл |
Кітап, дәптер Слайд, АКТ Интерактивті тақта, Жұмыс дәптері Геометриялық фигуралар арқылы 10 балдық жүйемен бағаланады
Ноутбук, смартфон Геометриялық фигуралар арқылы 10 балдық жүйемен бағаланады
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
1. оқушыларға сабақ бойынша білімдерін тиянақтап, кері байланыс жасалады.
Сымсыз байланыс артықшылықтарын атап беріңіз.
2. Рефлексия. «Смайлик» арқылы
Мentimeter қосымшасын пайдалана отырып жасайды.
|
Қосымшаға ұялы телефон қолданады |
|
Сабақ бойынша рефлексия жасалады https://www.mentimeter.com |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Wi-fi сымсыз желінің зияны мен пайдасы» тақырыбында эссе жазу. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сымсыз желілер 6 сынып
Ашық сабақ Сымсыз желілер 6 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Батырбай А.Ү. |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сымсыз желілер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.3.1сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сымсыз желі ұғымын және түрлерін білу. Сымсыз желінің артықшылықтары мен кемшіліктерін түсіндіру. Сымсыз желілерді күнделікті өмірде қолдануға мысалдар келтіру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесіп, олардың назарын сабаққа аудару, ынтымақтастық атмосферасын орнату.
үш топқа бөлінеді.
Оқушылардан үй тапсырмасын «Интервью» әдісі арқылы сұралады.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Стикер 2 балл |
Арнайы дайындалған қағаздар микрофон |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
«Ой қозғау» әдісі арқылы интербелсенді тақтадан сурет (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіледі жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Суретте не бейнеленгенін сұрау арқылы сабақ тақырыбына назар аударту. Жаңа сабақтың мақсаттарымен таныстырылады.
«Сымсыз желі» тақырыбында презентация арқылы тақырып бойынша мағлұматтармен таныстырылады.
Жаңа ақпаратпен
жұмыс. Жаңа ақпаратты меңгеру
мақсатында оқушыларға «Ашық хат»
әдісі
1-топ: Сымсыз желілер түрлеріне сипаттама беру 2-топ: Сымсыз технологияның кемшіліктері мен артықшылығын түсіндіру 3-топ: Ақпараттарды жіберу жылдамдығы туралы мағлұмат беру
Дескриптор
Оқушыларды бағалау жұлдызша,төртбұрыш, үшбұрыш арқылы жүзеге асырылады. Кестені толтырыңдар. Сымсыз технологияға түсініктеме беріңдер.
«Кім жылдам» әдісі арқылы оқушылар топтық практикалық жұмыс жасайды. №1 тапсырма. Ноутбукті, смартфонды wi-fi сымсыз байланыс желісіне қосып, «Интернеттің пайдасы мен зияны» туралы қосымша мәліметтер тауып, жүктеңіз. №2 тапсырма. Кестенің бос ұяшықтарын толтырыңдар.
|
Мұғалімді тыңдайды Дәптерге сұрақтарға жауап береді Оқушылар практикалық тапсырма орындайды |
стикер 3 балл Стикер 3 балл Стикер 2 балл |
Кітап, дәптер Слайд, АКТ Интерактивті тақта, Жұмыс дәптері Геометриялық фигуралар арқылы 10 балдық жүйемен бағаланады
Ноутбук, смартфон Геометриялық фигуралар арқылы 10 балдық жүйемен бағаланады
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
1. оқушыларға сабақ бойынша білімдерін тиянақтап, кері байланыс жасалады.
Сымсыз байланыс артықшылықтарын атап беріңіз.
2. Рефлексия. «Смайлик» арқылы
Мentimeter қосымшасын пайдалана отырып жасайды.
|
Қосымшаға ұялы телефон қолданады |
|
Сабақ бойынша рефлексия жасалады https://www.mentimeter.com |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Wi-fi сымсыз желінің зияны мен пайдасы» тақырыбында эссе жазу. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















