|
Білім беру ұйымының атауы |
«Жарық жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
« Тарихтың шертіп пернесін» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахимова Нурсауле |
|
|
Күні: |
15.10.2024 жыл |
|
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: 12 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Сейфуллин «Сыр сандық» өлеңіндегі құндылық |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.3.1 - шығарманың идеясын көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдау 11.2.4.1 – көркем шығармадағы ғаламдық тақырыптарға креативті ой қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- шығарманың идеясын көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдайды - шығармашылықпен жұмыс жасайды |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Адалдық , достық, шыншылдық , мейірімділік |
||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 8 минут Рефлексия |
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу.QR код арқылы топқа бөлу І топ Адалдық ІІ топ Достық
Қызығушылықты ояту «Бірақ маған ешкім жетпейді» тренингі Оң қол-сен өте шыншылсың Сол қол-сен өте адалсын Екі қолымызды жоғарыға көтеріп «бірақ маған ешкім жетпейді» деп айтады.
Ой қозғау Жеке жұмыс «Magic box» платформасы сұрақ-жауап,
-Сәкен Сейфуллиннің шығармашылық жолы қандай еңбегінен басталды? -Сәкен шығармаларының тақырыбы қандай? -Доспен сырласу дегенді қалай түсінесіздер? -«Сыр» сөзінің мағынасын ашайық -Нағыз достық қандай болады?
Жаңа білімге шығу мақсатында Жасанды интелект қойылады Тақырыппен таныстырып , сабақтың мақсаты айтылады.
Топтық жұмыс.Мәтін жұмыс
1 топ «Дербес пікір жазу» әдісі
2 топ «IDEA» әдісі
Дескриптор: -дәлел келтіреді -баға береді -өмірмен байланыстыырады
«Canva» әдісі арқылы жұптық жұмыс.
1 Достық туралы мақал-мәтелдер жазыңыз 2.Досым,досым айналайын күлкіңнен! Өлең шығару 3.Дос көңілдің күмбезі ( Эссе 70-80 сөзден ) 4.Досыңа хат 5.Жақсы дос-жанашырың (сурет салу ) ( достыққа жанашырлық қасиеті ашатын суреттерді келтіру) 6.Досыммен өткен қызықты сәттерім ( қазіргі сәт презентация) Дескриптор: - шығармашылық жұмыс жасайды -ақпарат жазады -дәлел келтіреді
«Шын .Жалған» әдісі 1. «Сыр сандық» өлеңі көңіл күй лирикасына жатады-шын 2.Өлеңнің басты идеясы –дос қадірін білу, достыққа адалдық- Шын 3. «Сыр сандық» өлеңі батырлық туралы -Жалған 4.Сәкен Сейфуллинді ата-анасы 1910 жылы орысша оқып үйрену үшін Нілдіге жібереді-жалған
5.Ақын дос көңілін тау шыңындағы баға жетпес қоймаға бағалайды- Шын Дескриптор - сұрақтарға жауап береді -шын, жалған екенін анықтайды
«Сұрақ-жауап» әдісі -Бүгінгі сабақта қандай өмірлік білім алдың? -Cабақта маған тапсырманы орындауға не көмектесті? -Маған қиындықтарды жеңу үшін не істеу қажет?
|
Оқушылар өз бойындағы құндылықтарды ашады
Берілген сұрақтарға жауап береді
.
С.Сейфуллиннің «Сыр сандық» өлеңін оқып, шығармадан ақынның кейіпкерді суреттеуін , портреті дәлел келтіріп, кестенің оң жақ бетіне жазады. Келесі сол жақ бетіне талдау жүргізеді
-Кейіпкерге баға береді -даналық сөз жазады -нағыз досқа тән қасиеттерді анықтайды -өмірмен байланыстырады
Әр жұп өзіне берілген бетке ақпарат жазады. Оған дәлел келтіреді. Көркемдік- эстетикаға сай безендіреді.
Сұрақтарға жауап беріп, шын- жалған екенін анықтайды
Сабақтан алған әсерлерін айтады |
ҚБ
Дескриптор: 1 балл -Сұрақтарға толық жауап береді;
ҚБ-
Өзара бағалау
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
https://www.online-stopwatch.com/random-name-pickers/magic-box-name-picker/
https://www.canva.com/projects
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Сыр сандық өлеңі
Ашық сабақ "Сыр сандық өлеңі
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Жарық жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
« Тарихтың шертіп пернесін» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахимова Нурсауле |
|
|
Күні: |
15.10.2024 жыл |
|
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: 12 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Сейфуллин «Сыр сандық» өлеңіндегі құндылық |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.3.1 - шығарманың идеясын көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдау 11.2.4.1 – көркем шығармадағы ғаламдық тақырыптарға креативті ой қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- шығарманың идеясын көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдайды - шығармашылықпен жұмыс жасайды |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Адалдық , достық, шыншылдық , мейірімділік |
||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 8 минут Рефлексия |
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу.QR код арқылы топқа бөлу І топ Адалдық ІІ топ Достық
Қызығушылықты ояту «Бірақ маған ешкім жетпейді» тренингі Оң қол-сен өте шыншылсың Сол қол-сен өте адалсын Екі қолымызды жоғарыға көтеріп «бірақ маған ешкім жетпейді» деп айтады.
Ой қозғау Жеке жұмыс «Magic box» платформасы сұрақ-жауап,
-Сәкен Сейфуллиннің шығармашылық жолы қандай еңбегінен басталды? -Сәкен шығармаларының тақырыбы қандай? -Доспен сырласу дегенді қалай түсінесіздер? -«Сыр» сөзінің мағынасын ашайық -Нағыз достық қандай болады?
Жаңа білімге шығу мақсатында Жасанды интелект қойылады Тақырыппен таныстырып , сабақтың мақсаты айтылады.
Топтық жұмыс.Мәтін жұмыс
1 топ «Дербес пікір жазу» әдісі
2 топ «IDEA» әдісі
Дескриптор: -дәлел келтіреді -баға береді -өмірмен байланыстыырады
«Canva» әдісі арқылы жұптық жұмыс.
1 Достық туралы мақал-мәтелдер жазыңыз 2.Досым,досым айналайын күлкіңнен! Өлең шығару 3.Дос көңілдің күмбезі ( Эссе 70-80 сөзден ) 4.Досыңа хат 5.Жақсы дос-жанашырың (сурет салу ) ( достыққа жанашырлық қасиеті ашатын суреттерді келтіру) 6.Досыммен өткен қызықты сәттерім ( қазіргі сәт презентация) Дескриптор: - шығармашылық жұмыс жасайды -ақпарат жазады -дәлел келтіреді
«Шын .Жалған» әдісі 1. «Сыр сандық» өлеңі көңіл күй лирикасына жатады-шын 2.Өлеңнің басты идеясы –дос қадірін білу, достыққа адалдық- Шын 3. «Сыр сандық» өлеңі батырлық туралы -Жалған 4.Сәкен Сейфуллинді ата-анасы 1910 жылы орысша оқып үйрену үшін Нілдіге жібереді-жалған
5.Ақын дос көңілін тау шыңындағы баға жетпес қоймаға бағалайды- Шын Дескриптор - сұрақтарға жауап береді -шын, жалған екенін анықтайды
«Сұрақ-жауап» әдісі -Бүгінгі сабақта қандай өмірлік білім алдың? -Cабақта маған тапсырманы орындауға не көмектесті? -Маған қиындықтарды жеңу үшін не істеу қажет?
|
Оқушылар өз бойындағы құндылықтарды ашады
Берілген сұрақтарға жауап береді
.
С.Сейфуллиннің «Сыр сандық» өлеңін оқып, шығармадан ақынның кейіпкерді суреттеуін , портреті дәлел келтіріп, кестенің оң жақ бетіне жазады. Келесі сол жақ бетіне талдау жүргізеді
-Кейіпкерге баға береді -даналық сөз жазады -нағыз досқа тән қасиеттерді анықтайды -өмірмен байланыстырады
Әр жұп өзіне берілген бетке ақпарат жазады. Оған дәлел келтіреді. Көркемдік- эстетикаға сай безендіреді.
Сұрақтарға жауап беріп, шын- жалған екенін анықтайды
Сабақтан алған әсерлерін айтады |
ҚБ
Дескриптор: 1 балл -Сұрақтарға толық жауап береді;
ҚБ-
Өзара бағалау
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
https://www.online-stopwatch.com/random-name-pickers/magic-box-name-picker/
https://www.canva.com/projects
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















