|
Білім беру ұйымының атауы |
Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп |
|
||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|
||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары. |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақышбеков Мұратбек |
|
||||
|
Күні: |
9.01.2025 |
|
||||
|
Сынып |
4 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Суретшілер табиғат құбылыстарын бейнелейді. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 табиғатпен жасалған сәндік өрнектер (ою-өрнек) мен формаларды анықтау және тану, оларды өз жұмыстарында интерпретациялау |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғат құбылыстары туралы білетін боласың.Табиғат өзгерістерін білетін боласың. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған ортаның тазалығын сұрау. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Оқушылар бір біріне жақсы тілектер айтады. Оқу құралдарын түгелдейді. |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут |
Дүниетану сабағынан табиғат құбылыстары туралы не білесіңдер? Адамға қандай табиғат құбылыстары қауіп төндіреді?Мына түс үйлесімдері қай мезгілге және қандай ауа райы құбылысына сәйкес келеді.
Төмендегі белгілерге қарап ,онда қандай табиғат құбылыстары бейнеленгенін айт.Олар қай жыл мезгіліне тән?Саған қандай табиғат құбылыстары ұнайды?
Суретшілер әр алуан табиғат құбылыстарын бейнелейдію Олар табиғаттағы өзгерістерді, түс пен жарықтың құбылуын бақылағанды ұнатады. Қоршаған ортаға мұқият зер сала отырып, әсерлі туындылар салады. Картиналарда қандай табиғат құбылыстары бейнеленген?
Егер байқампаз болсаң,онда заттар тәулік мезгілі мен ауа райының құбылуына қарай түсін өзгертетінін білесің. Түстері әртүрлі екі үш зат дайында .Мысалы ;қызғылт сары апельсин,қызыл кітап және көк шар.Олардың түсін күндіз,кеште және күн батқан кезде бақыла.Түстері қай кезде қанық көрінеді? Ал қай кезде қанықтығын жоғалтады? Қорытынды жаса. Таң сәріде, күн ұясынан әлі шықпаған кезде айнала жарық болғанымен,барлық заттар қанық емес бозғылт көгілдір түске боялады. Күн ұясынан шыққан соң,заттар қанық ашық түске ие болады.Ал көлеңкеде заттардың түсі қанық емес қою түске ауысады. Мына үш жиынтықтың қайсысына жарық көп түскен?
Әрбір түс үйлесіміне сипаттама бер. |
Жаңа тақырыпты меңгереді. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Табиғат құбылыстары туралы өз пікірлерін айтады. Картиналардағы Табиғат құбылыстары. Сергіту сәті Табиғат құбылыстарын зерттейді. Түстердің қанықтығы туралы зерттейді. Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды |
Дескриптор. Сұрақтарға жауап береді. Табиғат құбылыстары туралы білетін болады. Жыл мезгілдерін біледі.
Дескриптор: Түстер үйлесімі өзгерістерін біледі. Сұрақтарға жауап береді. Зерттеу жұмыстарын алып барады.
Дескриптор:
|
Суреттер
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үй тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Суретшілер табиғат құбылыстарын бейнелейді
Ашық сабақ Суретшілер табиғат құбылыстарын бейнелейді
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп |
|
||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|
||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары. |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақышбеков Мұратбек |
|
||||
|
Күні: |
9.01.2025 |
|
||||
|
Сынып |
4 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Суретшілер табиғат құбылыстарын бейнелейді. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 табиғатпен жасалған сәндік өрнектер (ою-өрнек) мен формаларды анықтау және тану, оларды өз жұмыстарында интерпретациялау |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғат құбылыстары туралы білетін боласың.Табиғат өзгерістерін білетін боласың. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған ортаның тазалығын сұрау. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Оқушылар бір біріне жақсы тілектер айтады. Оқу құралдарын түгелдейді. |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут |
Дүниетану сабағынан табиғат құбылыстары туралы не білесіңдер? Адамға қандай табиғат құбылыстары қауіп төндіреді?Мына түс үйлесімдері қай мезгілге және қандай ауа райы құбылысына сәйкес келеді.
Төмендегі белгілерге қарап ,онда қандай табиғат құбылыстары бейнеленгенін айт.Олар қай жыл мезгіліне тән?Саған қандай табиғат құбылыстары ұнайды?
Суретшілер әр алуан табиғат құбылыстарын бейнелейдію Олар табиғаттағы өзгерістерді, түс пен жарықтың құбылуын бақылағанды ұнатады. Қоршаған ортаға мұқият зер сала отырып, әсерлі туындылар салады. Картиналарда қандай табиғат құбылыстары бейнеленген?
Егер байқампаз болсаң,онда заттар тәулік мезгілі мен ауа райының құбылуына қарай түсін өзгертетінін білесің. Түстері әртүрлі екі үш зат дайында .Мысалы ;қызғылт сары апельсин,қызыл кітап және көк шар.Олардың түсін күндіз,кеште және күн батқан кезде бақыла.Түстері қай кезде қанық көрінеді? Ал қай кезде қанықтығын жоғалтады? Қорытынды жаса. Таң сәріде, күн ұясынан әлі шықпаған кезде айнала жарық болғанымен,барлық заттар қанық емес бозғылт көгілдір түске боялады. Күн ұясынан шыққан соң,заттар қанық ашық түске ие болады.Ал көлеңкеде заттардың түсі қанық емес қою түске ауысады. Мына үш жиынтықтың қайсысына жарық көп түскен?
Әрбір түс үйлесіміне сипаттама бер. |
Жаңа тақырыпты меңгереді. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Табиғат құбылыстары туралы өз пікірлерін айтады. Картиналардағы Табиғат құбылыстары. Сергіту сәті Табиғат құбылыстарын зерттейді. Түстердің қанықтығы туралы зерттейді. Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды |
Дескриптор. Сұрақтарға жауап береді. Табиғат құбылыстары туралы білетін болады. Жыл мезгілдерін біледі.
Дескриптор: Түстер үйлесімі өзгерістерін біледі. Сұрақтарға жауап береді. Зерттеу жұмыстарын алып барады.
Дескриптор:
|
Суреттер
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үй тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз























