Сабақтың тақырыбы: Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс
|
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Назарбаева Динара |
|
Күні: |
15.03.2023 ж |
|
Сыныбы: 6 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сызықтық алгоритм анықтамасын біледі, сызықтық алгоритмге есептер шығарады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 10 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру 2. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. 3. «Пицца» әдісі бойынша топқа бөлу І топ. «Программа» тобы ІІ топ. «Алгоритм» тобы Әр топ өз топ аттары туралы айтады. «Менің таңдауым » әдісі. Baamboozle қосымшасын пайдаланып, өткен сабақтар бойынша сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын сұрау |
Оқулық, дәптер Интербелсенді тақта
|
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
5 мин |
(Ұ) «Болжау» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын сурет арқылы ашу.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Әр оқушы өз ойымен бөліседі, өзгенің пікірін толықтырады.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
1-тапсырма. (ТТ) Топтық жұмыс «Талқылау-талдау» әдісі. s=(a+b)-c Дескриптор: -Python программалау тілінде сызықтық программалау алгоритмін жазады; - берілген есептің блок-сызбасын құрады |
Берілген тапсырманы әр топ өз атына сәйкес орындайды.
Топтан бір-бір оқушы шығып, шығарылуын түсіндіреді. |
ҚБ: «Лайк» әдісі арқылы бағалайды
|
Слайд
Таратпа қағаз
|
|
|
15 мин
|
2-тапсырма. Практикалық тапсырма (жеке жұмыс) Компьютерде практикалық тапсырма орындау Өрнектің мәнін есепте
Дескриптор:
3-тапсырма. (ЖЖ) Жұптық жұмыс Сынып бөлмесінің ұзындығы (а) және ені (b) берілген. Осы бөлменің периметрі (Р) мен аудан (S) есептейтін сызықтық программа құр. Есептің алгоритмі : тіктөртбұрыштың периметрі мен ауданын табу үшін математикадан белгілі Р= (a+b)2 және S=a*b формулаларын қолданамыз.
Дескриптор:
|
Берілген өрнекті Python программалау тілінде орындайды.
Python программалау тілінде программа құрады |
ҚБ: «Лайк» әдісі арқылы бағалайды
ҚБ: «Лайк» әдісі арқылы бағалайды
|
Интербелсенді тақта
6-сынып оқулығы.
Слайд
Таратпа қағаз. Компьютер
Python бағдарламасы
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин Кері байланыс 3 мин Үй тапсырмасы |
Сабақты бекіту Socrative қосымшасы арқылы берілген қорытындылау сұрақтарына жауап береді «Тик-ток» әдісі Сабақты толық түсіндім Сабақты жартылай түсіндім Білгенімді досыммен бөлісемін Өткен сабақтарды қайталау |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, нәтижелері экранға шығады |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды |
https://b.socrative.com/teacher/#import-quiz/64360049
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс
Ашық сабақ. Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс
Сабақтың тақырыбы: Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс
|
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Назарбаева Динара |
|
Күні: |
15.03.2023 ж |
|
Сыныбы: 6 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сызықтық алгоритм анықтамасын біледі, сызықтық алгоритмге есептер шығарады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 10 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру 2. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. 3. «Пицца» әдісі бойынша топқа бөлу І топ. «Программа» тобы ІІ топ. «Алгоритм» тобы Әр топ өз топ аттары туралы айтады. «Менің таңдауым » әдісі. Baamboozle қосымшасын пайдаланып, өткен сабақтар бойынша сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын сұрау |
Оқулық, дәптер Интербелсенді тақта
|
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
5 мин |
(Ұ) «Болжау» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын сурет арқылы ашу.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Әр оқушы өз ойымен бөліседі, өзгенің пікірін толықтырады.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
1-тапсырма. (ТТ) Топтық жұмыс «Талқылау-талдау» әдісі. s=(a+b)-c Дескриптор: -Python программалау тілінде сызықтық программалау алгоритмін жазады; - берілген есептің блок-сызбасын құрады |
Берілген тапсырманы әр топ өз атына сәйкес орындайды.
Топтан бір-бір оқушы шығып, шығарылуын түсіндіреді. |
ҚБ: «Лайк» әдісі арқылы бағалайды
|
Слайд
Таратпа қағаз
|
|
|
15 мин
|
2-тапсырма. Практикалық тапсырма (жеке жұмыс) Компьютерде практикалық тапсырма орындау Өрнектің мәнін есепте
Дескриптор:
3-тапсырма. (ЖЖ) Жұптық жұмыс Сынып бөлмесінің ұзындығы (а) және ені (b) берілген. Осы бөлменің периметрі (Р) мен аудан (S) есептейтін сызықтық программа құр. Есептің алгоритмі : тіктөртбұрыштың периметрі мен ауданын табу үшін математикадан белгілі Р= (a+b)2 және S=a*b формулаларын қолданамыз.
Дескриптор:
|
Берілген өрнекті Python программалау тілінде орындайды.
Python программалау тілінде программа құрады |
ҚБ: «Лайк» әдісі арқылы бағалайды
ҚБ: «Лайк» әдісі арқылы бағалайды
|
Интербелсенді тақта
6-сынып оқулығы.
Слайд
Таратпа қағаз. Компьютер
Python бағдарламасы
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин Кері байланыс 3 мин Үй тапсырмасы |
Сабақты бекіту Socrative қосымшасы арқылы берілген қорытындылау сұрақтарына жауап береді «Тик-ток» әдісі Сабақты толық түсіндім Сабақты жартылай түсіндім Білгенімді досыммен бөлісемін Өткен сабақтарды қайталау |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, нәтижелері экранға шығады |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды |
https://b.socrative.com/teacher/#import-quiz/64360049
|
|
шағым қалдыра аласыз




















