«БиС» технологиясының элементтері «Ауызша сабақ – 1» картасы
Күнделікті жоспарлау
Мерзімі 25.04.19 ж
Сынып 7 «А»
Пән: қазақ әдебиеті
Тақырып: Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі
Мұғалім: Гапарова Сания Хакимовна
Мақсаты: Сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілігін дамыту. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.
Міндеті: Технологиялық картаның регламентін орындау.
Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету.
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі мотивация |
Оқушылардың мотивациясы сынып бір топ ретінде болады және мектептен кейін өмірде де табысты болуы. Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Сыныптағы белсенділік үшін сөз көшбасшыға беріледі. Біз бәріміз бірміз! Біз мықтымыз! Біз алғырмыз! Біз табыстымыз! |
Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады. |
|
2 |
Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру. |
«Тепе-теңдік дөңгелегі» әдісі бойынша оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, сызба сызады. «Болжау стратегиясы». Тақтадан сурет көрсету. |
«Тепе-теңдік дөңгелегі» таратылып беріледі. |
|
3 |
Қабылдауды ұйымдастыру |
Бейнежазба Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі. Көру. 3 минут Тірек сөздер:
Жаттау. Алмасу. Тексеру |
Екінші белгі. Есте сақтауға берілген уақыт нормативі. 8 сөз – 40 секунд 2 сөзден тұратын түсініктер екі сөз болып есептеледі. Есте сақтауға 40 секунд Тақтаға нәтижені жазу. 1 кезең < немесе > нормалар. |
|
4 |
Ұғынуды ұйымдастыру |
Кітаппен жұмыс. 6 бет |
7 сынып мәтіннің бір парағына 4 минут |
|
5 |
Түсінудің бірінші тексерілуі |
Сыни сұрақ.
|
Екінші нәтиже бойынша барлық оқушыларға қосу немесе азайту қойылады. «Иә» немесе «жоқ» деген жауапты талап ететін сұрақ қойылады. Тақтаға нәтижені жазу. 2 кезең < немесе > нормалар |
|
6 |
Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру |
«Хикая картасы» әдісі. Әңгімені осы картаға рет-ретімен орналстыру. |
Картаны толтырады. |
|
7 |
Талдау уақыт 5 минут |
«Тепе-теңдік дөңгелегі» әдісі бойынша оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, сызба сызады. |
«Тепе-теңдік дөңгелегі» таратылып беріледі. |
|
8 |
Рефлексия |
Мұғалім әр кезеңдегі нормаларды орындау бойынша сабаққа қысқаша талдау жасайды. Мұғалім әр кезең бойынша оқушыларға ойлау қабілетіне байланысты проблемаларды көрсетеді және алға ұмтылуға ынталандырады. |
|
|
9 |
Бағалар |
Журналға баға қою нормативі «4»- «5» баға – 5ұпай, «3» баға- 4 ұпай, «2» баға- 3 ұпай, «1» баға- 2 ұпай |
Сапа нормативі 63% оқушы 5 ұпай алу керек. |
|
10 |
Үй тапсырмасы |
4 бағадан кем алған оқушыларға үйге тапсырма беріледі |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Т.Әбдіков "Қонақтар" 7-сынып
Ашық сабақ. Т.Әбдіков "Қонақтар" 7-сынып
«БиС» технологиясының элементтері «Ауызша сабақ – 1» картасы
Күнделікті жоспарлау
Мерзімі 25.04.19 ж
Сынып 7 «А»
Пән: қазақ әдебиеті
Тақырып: Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі
Мұғалім: Гапарова Сания Хакимовна
Мақсаты: Сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілігін дамыту. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.
Міндеті: Технологиялық картаның регламентін орындау.
Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету.
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі мотивация |
Оқушылардың мотивациясы сынып бір топ ретінде болады және мектептен кейін өмірде де табысты болуы. Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Сыныптағы белсенділік үшін сөз көшбасшыға беріледі. Біз бәріміз бірміз! Біз мықтымыз! Біз алғырмыз! Біз табыстымыз! |
Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады. |
|
2 |
Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру. |
«Тепе-теңдік дөңгелегі» әдісі бойынша оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, сызба сызады. «Болжау стратегиясы». Тақтадан сурет көрсету. |
«Тепе-теңдік дөңгелегі» таратылып беріледі. |
|
3 |
Қабылдауды ұйымдастыру |
Бейнежазба Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі. Көру. 3 минут Тірек сөздер:
Жаттау. Алмасу. Тексеру |
Екінші белгі. Есте сақтауға берілген уақыт нормативі. 8 сөз – 40 секунд 2 сөзден тұратын түсініктер екі сөз болып есептеледі. Есте сақтауға 40 секунд Тақтаға нәтижені жазу. 1 кезең < немесе > нормалар. |
|
4 |
Ұғынуды ұйымдастыру |
Кітаппен жұмыс. 6 бет |
7 сынып мәтіннің бір парағына 4 минут |
|
5 |
Түсінудің бірінші тексерілуі |
Сыни сұрақ.
|
Екінші нәтиже бойынша барлық оқушыларға қосу немесе азайту қойылады. «Иә» немесе «жоқ» деген жауапты талап ететін сұрақ қойылады. Тақтаға нәтижені жазу. 2 кезең < немесе > нормалар |
|
6 |
Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру |
«Хикая картасы» әдісі. Әңгімені осы картаға рет-ретімен орналстыру. |
Картаны толтырады. |
|
7 |
Талдау уақыт 5 минут |
«Тепе-теңдік дөңгелегі» әдісі бойынша оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, сызба сызады. |
«Тепе-теңдік дөңгелегі» таратылып беріледі. |
|
8 |
Рефлексия |
Мұғалім әр кезеңдегі нормаларды орындау бойынша сабаққа қысқаша талдау жасайды. Мұғалім әр кезең бойынша оқушыларға ойлау қабілетіне байланысты проблемаларды көрсетеді және алға ұмтылуға ынталандырады. |
|
|
9 |
Бағалар |
Журналға баға қою нормативі «4»- «5» баға – 5ұпай, «3» баға- 4 ұпай, «2» баға- 3 ұпай, «1» баға- 2 ұпай |
Сапа нормативі 63% оқушы 5 ұпай алу керек. |
|
10 |
Үй тапсырмасы |
4 бағадан кем алған оқушыларға үйге тапсырма беріледі |
|
шағым қалдыра аласыз













