|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4. «Сәулет өнері» |
||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Әкем – сәулетші |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану; 3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап, жай сөйлем құрастыру |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
|
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Мозаика» әдісі арқылы топтарға біріктіру
Ой шақыру сұрақтары: Бұлар кімдер? Олар не істейді? Бұл не? Ол қандай?
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! |
Қолпаштау |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Құрылысшы-строитель Сәулетші-архитектор Ғимарат-здание Жаңа - новый көпқабатты — многоэтажный (-ая; -ое; -ые) Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Айтылым/Оқылым Әкем-сәулетші. Ол жаңа, көпқабатты ғимараттың жобасын жасады.
3. 1-тапсырма. 1-тапсырма Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер.
4. Айтылым 2-тапсырма. Суреттерді мәтіннің мазмұны бойынша орналастыр. 5. 3-тапсырма Оқылым.Жазылым Мәтінді оқы. Үлгіге қара. Әр сөйлем бойынша «иә», «жоқ» деп жауап берілетіндей сұрақ жаз Мен Астана қаласында тұрамын. Астанада әдемі, жаңа көпқабатты ғимарат көп. Менің әкем – сәулетші. Ол кеше ғимараттың жобасын жасады. Бұл кісі-менің ағам. Ол-құрылысшы. Әкемнің досы да-құрылысшы |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Құрылысшы үй салады. Сәулет-сәулетші Құрылыс-құрылысшы Қабат-көпқабатты Жаңа құрылыстың жобасы
Айтылым/Оқылым Суретке қарап, жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. Мәтінді түсініп оқиды.
Тыңдалым.Айтылым. Мәтінді мұқият 2 рет тыңдайды, таныс емес сөздерге түсінік беріледі. Берілген сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма Берілген суреттерді мәтіннің мазмұны бойынша орналастырады
3-тапсырма Мәтінді оқиды. Үлгіге қарап,әр сөйлем бойынша «иә», «жоқ» деп жауап берілетіндей сұрақ жазады. Үлгі: Сен Астана қаласында тұрасың ба? |
«Бас бармақ»
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
«Бас
бармақ»
Дескриптор: тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша әңгімелейді; - сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Берілген суреттерді мәтіннің мазмұны бойынша орналастырады. Дескриптор: Мәтінді оқиды. Үлгіге қарап,әр сөйлем бойынша «иә», «жоқ» деп жауап берілетіндей сұрақ жазады. |
Слайд
Слайд Оқулық 96 бет
Слайд Оқулық 97-99 бет |
|||||||
|
|
Сергіту сәті |
|
|||||||||
|
|
6. Жазылым. Оқылым.Айтылым. 4-тапсырма Мәтін мазмұны бойынша ақпараттың дұрыстығын тексер
Дескриптор:
|
|
|||||||||
|
|
7. Жазылым. Оқылым. 5-тапсырма Кім не істейді? Сөздер мен суреттерді сәйкестендіріп жаз.
|
Айтылым. Кім не істейді? Сөздер мен суреттерді сәйкестендіріп жазады. Үлгі: Құрылысшы үй салады. |
Дескриптор: − Кім не істейді? Сөздер мен суреттерді сәйкестендіріп жазады. |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 99 бет жаттау |
|
|||||||||
|
|
"Жүрек жылуы" рефлексиясы
|
Оқушылар сабақтан алған жағымды әсерлерін стикерлерге жазып, тақтадаға журек суретіне жабыстырады. |
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тақырыбы: Менің әкем сәулетші
Ашық сабақ. Тақырыбы: Менің әкем сәулетші
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4. «Сәулет өнері» |
||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Әкем – сәулетші |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану; 3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап, жай сөйлем құрастыру |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
|
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Мозаика» әдісі арқылы топтарға біріктіру
Ой шақыру сұрақтары: Бұлар кімдер? Олар не істейді? Бұл не? Ол қандай?
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! |
Қолпаштау |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Құрылысшы-строитель Сәулетші-архитектор Ғимарат-здание Жаңа - новый көпқабатты — многоэтажный (-ая; -ое; -ые) Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Айтылым/Оқылым Әкем-сәулетші. Ол жаңа, көпқабатты ғимараттың жобасын жасады.
3. 1-тапсырма. 1-тапсырма Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер.
4. Айтылым 2-тапсырма. Суреттерді мәтіннің мазмұны бойынша орналастыр. 5. 3-тапсырма Оқылым.Жазылым Мәтінді оқы. Үлгіге қара. Әр сөйлем бойынша «иә», «жоқ» деп жауап берілетіндей сұрақ жаз Мен Астана қаласында тұрамын. Астанада әдемі, жаңа көпқабатты ғимарат көп. Менің әкем – сәулетші. Ол кеше ғимараттың жобасын жасады. Бұл кісі-менің ағам. Ол-құрылысшы. Әкемнің досы да-құрылысшы |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Құрылысшы үй салады. Сәулет-сәулетші Құрылыс-құрылысшы Қабат-көпқабатты Жаңа құрылыстың жобасы
Айтылым/Оқылым Суретке қарап, жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. Мәтінді түсініп оқиды.
Тыңдалым.Айтылым. Мәтінді мұқият 2 рет тыңдайды, таныс емес сөздерге түсінік беріледі. Берілген сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма Берілген суреттерді мәтіннің мазмұны бойынша орналастырады
3-тапсырма Мәтінді оқиды. Үлгіге қарап,әр сөйлем бойынша «иә», «жоқ» деп жауап берілетіндей сұрақ жазады. Үлгі: Сен Астана қаласында тұрасың ба? |
«Бас бармақ»
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
«Бас
бармақ»
Дескриптор: тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша әңгімелейді; - сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Берілген суреттерді мәтіннің мазмұны бойынша орналастырады. Дескриптор: Мәтінді оқиды. Үлгіге қарап,әр сөйлем бойынша «иә», «жоқ» деп жауап берілетіндей сұрақ жазады. |
Слайд
Слайд Оқулық 96 бет
Слайд Оқулық 97-99 бет |
|||||||
|
|
Сергіту сәті |
|
|||||||||
|
|
6. Жазылым. Оқылым.Айтылым. 4-тапсырма Мәтін мазмұны бойынша ақпараттың дұрыстығын тексер
Дескриптор:
|
|
|||||||||
|
|
7. Жазылым. Оқылым. 5-тапсырма Кім не істейді? Сөздер мен суреттерді сәйкестендіріп жаз.
|
Айтылым. Кім не істейді? Сөздер мен суреттерді сәйкестендіріп жазады. Үлгі: Құрылысшы үй салады. |
Дескриптор: − Кім не істейді? Сөздер мен суреттерді сәйкестендіріп жазады. |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 99 бет жаттау |
|
|||||||||
|
|
"Жүрек жылуы" рефлексиясы
|
Оқушылар сабақтан алған жағымды әсерлерін стикерлерге жазып, тақтадаға журек суретіне жабыстырады. |
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз


















