|
Пәні: Дене шынықтыру |
Мектеп: « №36 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||
|
Күні: 16.04.2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Кубелеков С.Б |
||||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
10.3.4.4. Дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын жүзеге асыру |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төменгі және жоғарғы сөреден жүгіру техникасы. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Барлық оқушылар жүгіре алады Орта және қысқа қашықтыққа жүгіруді үйрету арқылы оқушылардың денсаулығын нығайтады Оқушылар көпшілігі орындай алады: Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады Кейбір оқушылар орындай алады: Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың қызығушылы ғын ояту
3 минут.
ІІ.Жаңа сабақ 8 минут.
Қыздырыну жаттығулары.
ІІІ. Жұппен жұмыс 8 минут
ІV. Топтық жұмыс Оқушылалрға тапсырма 10 минут
VІ. Рефлексия 5 мин |
Амандасу, түгендеу.
(Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру)жасанды интелекті қолдану.
Жеңіл атлетикамен айналысу кезінде сынып ішінде жарақаттанудың алдын алу үшін қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықты видео көрсеттім.
Оқушылар жұптарға бөлініп, төменгі сөре қалпынан жүгіру техникасын орындайды.
Сөрелік сызықтан шығатын 4 қадамдық жүгіру қашықтығында сызық сызылады. Келесі жүгіруде 10-20 м қашықтықты белгіленеді.
Жұптарда, бір-біріне қарама-қарсы шеттерде тұрған оқушылар іргелес жолдардың бойымен ортадағы нүктеге жүгіреді. Барлық оқушылар жүгіруді орындағаннан соң жұпта мәреге жетудің техникасын талқылайды.
Оқушылар түзу орналасқан жүгіру алаңын 100 метрді бірқалыпты жылдамдықта орындайды. Айнала жүгіруде жылдамдыққа 100 метр жүгіріп қайта түзу жолда бірқалыпты жылдамдыққа ауысады. Топпен жүгірудің техникасын жүгіру қалыптарын талқылаңыз. Жүгіруге дейін және одан кейін оқушылар тамыр ырғағын өлшейді. Оқушылар жақсы денсаулық қалпы олардың орта және ұзақ қашықтыққа жүгірумен байланысын қарастырып, алдында оқыған жақсы денсаулық компоненттерін бекітеді Демалыс кезіндегі тамыр ырғағы, жұмыс ырғағы, қалыпқа келу ырғағы.
Жоғарғы сөреден эстафеталық жүгіру.
«Қадам» әдісі арқылы жүзеге асады Тапсырманы қиындықсыз орындаса - 3 адым (Жасыл түс )
Тапсырманы орындауда сұрақтарын болса – 2 адым (сары түс )
Тапсырманы мүлдем орындай алмаса - 1 адым (қызыл түс ) |
Оқушылар жаттығу ларды жасайды
Оқушылар төменгі сөре техникасын үйренеді.
Оқушыларды бірнеше топқа бөлінеді. Оқушылар өздеріне берілген рольдерді орындайды.
Оқушылар жұпта мәреге жетудің дұрыс техникасын жетілдіреді. Олар 30 метрлік қашықтықта жол ортасына конустарды орналастырады. (Конустар қашықтығы 5- 10 м)
Оқушылар бірнеше топқа бөлініп тапсырмаларды үш реттен орындайды.
Оқушылар топқа бөлінеді және жоғарғы сөре техникасын үйренеді
Оқушылар түсіне қарай қойылған фишканың қатарына жету қадамын жасайды |
Оқушылар жұптарда бүкіл жүгіру кезеңдерін бағалайды (сөре, сөре екпіні, қашықтық бойынша жүгіру және мәреге жету)
Әрбір өткізілген тапсырмалардан соң кері байланыс беру.
|
Интер- белсенді тақта Ысқыруық Сөрелік колодка Эстафеталық таяқшалар Бейнеролик Жаңа тақырып және (қауіпсіздік ережелері)
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Төменгі және жоғарғы сөреден жүгіру техникасы" ашық сабақ 10 сынып
"Төменгі және жоғарғы сөреден жүгіру техникасы" ашық сабақ 10 сынып
|
Пәні: Дене шынықтыру |
Мектеп: « №36 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||
|
Күні: 16.04.2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Кубелеков С.Б |
||||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
10.3.4.4. Дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын жүзеге асыру |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төменгі және жоғарғы сөреден жүгіру техникасы. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Барлық оқушылар жүгіре алады Орта және қысқа қашықтыққа жүгіруді үйрету арқылы оқушылардың денсаулығын нығайтады Оқушылар көпшілігі орындай алады: Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады Кейбір оқушылар орындай алады: Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың қызығушылы ғын ояту
3 минут.
ІІ.Жаңа сабақ 8 минут.
Қыздырыну жаттығулары.
ІІІ. Жұппен жұмыс 8 минут
ІV. Топтық жұмыс Оқушылалрға тапсырма 10 минут
VІ. Рефлексия 5 мин |
Амандасу, түгендеу.
(Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру)жасанды интелекті қолдану.
Жеңіл атлетикамен айналысу кезінде сынып ішінде жарақаттанудың алдын алу үшін қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықты видео көрсеттім.
Оқушылар жұптарға бөлініп, төменгі сөре қалпынан жүгіру техникасын орындайды.
Сөрелік сызықтан шығатын 4 қадамдық жүгіру қашықтығында сызық сызылады. Келесі жүгіруде 10-20 м қашықтықты белгіленеді.
Жұптарда, бір-біріне қарама-қарсы шеттерде тұрған оқушылар іргелес жолдардың бойымен ортадағы нүктеге жүгіреді. Барлық оқушылар жүгіруді орындағаннан соң жұпта мәреге жетудің техникасын талқылайды.
Оқушылар түзу орналасқан жүгіру алаңын 100 метрді бірқалыпты жылдамдықта орындайды. Айнала жүгіруде жылдамдыққа 100 метр жүгіріп қайта түзу жолда бірқалыпты жылдамдыққа ауысады. Топпен жүгірудің техникасын жүгіру қалыптарын талқылаңыз. Жүгіруге дейін және одан кейін оқушылар тамыр ырғағын өлшейді. Оқушылар жақсы денсаулық қалпы олардың орта және ұзақ қашықтыққа жүгірумен байланысын қарастырып, алдында оқыған жақсы денсаулық компоненттерін бекітеді Демалыс кезіндегі тамыр ырғағы, жұмыс ырғағы, қалыпқа келу ырғағы.
Жоғарғы сөреден эстафеталық жүгіру.
«Қадам» әдісі арқылы жүзеге асады Тапсырманы қиындықсыз орындаса - 3 адым (Жасыл түс )
Тапсырманы орындауда сұрақтарын болса – 2 адым (сары түс )
Тапсырманы мүлдем орындай алмаса - 1 адым (қызыл түс ) |
Оқушылар жаттығу ларды жасайды
Оқушылар төменгі сөре техникасын үйренеді.
Оқушыларды бірнеше топқа бөлінеді. Оқушылар өздеріне берілген рольдерді орындайды.
Оқушылар жұпта мәреге жетудің дұрыс техникасын жетілдіреді. Олар 30 метрлік қашықтықта жол ортасына конустарды орналастырады. (Конустар қашықтығы 5- 10 м)
Оқушылар бірнеше топқа бөлініп тапсырмаларды үш реттен орындайды.
Оқушылар топқа бөлінеді және жоғарғы сөре техникасын үйренеді
Оқушылар түсіне қарай қойылған фишканың қатарына жету қадамын жасайды |
Оқушылар жұптарда бүкіл жүгіру кезеңдерін бағалайды (сөре, сөре екпіні, қашықтық бойынша жүгіру және мәреге жету)
Әрбір өткізілген тапсырмалардан соң кері байланыс беру.
|
Интер- белсенді тақта Ысқыруық Сөрелік колодка Эстафеталық таяқшалар Бейнеролик Жаңа тақырып және (қауіпсіздік ережелері)
|
|
шағым қалдыра аласыз

















