|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Бегендикова Айдана Бексайынқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
02.03.2022 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 «б» |
Қатысушылар саны:24 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№71- сабақ. Суасты тіршілігіне қамқорлық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіннің негізгі ойын деректер келтіре отырып дәлелдеймін |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 мин Алдығы білімді еске түсіру 5 мин
Жаңа Білім 25 мин |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау Ой қозғау 1.Тіршілік үшін еңбектену керектігін Қоңыз қалай түсінді? 2.Барлық жан-жануарлар Еңбекті не үшін жақсыкөреді? 3.Тіршілік атаулыға ғажайып өмір сыйлағысы келген Еңбекке қандай баға бересіңдер? Топқа бөлу: «Үштік»әдісі Жаңа тақырып Тақырыпты ашу «Түсініп оқы» айдары «Балықтарға көмек» мәтіні Автор туралы мәлімет. Жаңабек Шағатаев Баққондыұлы 1961 жылы 1 қаңтарда Жамбыл облысы, Талас ауданы, Үшарал ауылында дүниеге келген. Шаруашылықта, құрылыста жұмыс істеген. 1985 жылдан бастап «Жалын» баспасында, «Қазақ әдебиеті», «Халық конгресі», «Түркістан» газеттерінде, «Парасат» журналында қызмет атқарған
Сөздік жұмыс : жазылым ЖЫЛЫМ – өзен мен көлдің қыстыгүні қатпайтын жері Дәптермен жұмыс Адамға белгісіз бір теңіз жәндігінің суретін сал. Оған ат қой. Оның бейнесін, тіршілігін сипаттап (не? қандай? қайда? қалай?) жаз. «Болжам» әдісі Мақсаттың әкесі сұраққа қалай жауап беретінін болжап, айт Топтық жұмыс « фишбоун» әдісі |
Тақпақты бірге айтады Өткен тақырыпты пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Топқа бөлінеді Автордың өмір баянымен танысады Мәтінді оқиды Оқушылар өз ойын жеткізеді Оқушылар тақырып бойынша болжам жасайды Оқушылар топтық жұмыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалап отыру Қ.Б. Жарайсың! Дескриптор: Мәтінді тізбектей оқиды Сөздік жұмыс жүргізеді Дескриптор: Суасты жануарларының тіршілігіне қауіп-қатер төнетінін біледі. |
Табиғат, Тіршіліксің тұнып тұрған, Сен - Күнсің көтерілген күліп қырдан. Сен - Көлсің, Сен - Ормансың, Сен - Бұлбұлсың, Адамды сұлулыққа құнықтырған. Слайд Дескриптор: 1.Тақырыптың мазмұнын біледі 2. Сұрақтарға жауап береді
Слайд Оқулық дәптер қалам
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
«Кластер» әдісі Балықтар
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім Қоршаған ортаны
қорғау Педагогтің аты –
жөні: Бегендикова Айдана
Бексайынқызы Күні: 02.03.2022
ж Сынып:4
«б» Қатысушылар
саны:24 Қатыспағандар
саны:0 Пәні: Әдебиеттік
оқу Сабақтың
тақырыбы: №71- сабақ. Суасты тіршілігіне
қамқорлық Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары: 4.2.3.1 шығарманың тақырыбы
және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре
отырып дәлелдеу Сабақтың
мақсаты: Мәтіннің негізгі ойын деректер
келтіре отырып дәлелдеймін Сабақтың
барысы
Сабақ тың кезеңі
/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру
Өзін-өзі
тексеру
5
мин
Алдығы білімді еске
түсіру
5
мин
Жаңа
Білім
25
мин
Сабаққа дайындық
жасау
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Үй тапсырмасын
тексеру.
Өткен тақырыпты
қайталау
Ой
қозғау
1.Тіршілік үшін
еңбектену керектігін Қоңыз қалай
түсінді?
2.Барлық
жан-жануарлар Еңбекті не үшін
жақсыкөреді?
3.Тіршілік атаулыға
ғажайып өмір сыйлағысы келген Еңбекке қандай баға
бересіңдер?
Топқа бөлу:
«Үштік»әдісі
Жаңа
тақырып
Тақырыпты
ашу
«Түсініп оқы»
айдары
«Балықтарға көмек»
мәтіні
Автор туралы
мәлімет.
Жаңабек Шағатаев
Баққондыұлы
1961 жылы
1
қаңтарда Жамбыл
облысы,
Талас ауданы, Үшарал
ауылында дүниеге
келген.
Шаруашылықта,
құрылыста жұмыс
істеген.
1985 жылдан бастап «Жалын»
баспасында,
«Қазақ әдебиеті»,
«Халық конгресі»,
«Түркістан» газеттерінде,
«Парасат»
журналында қызмет
атқарған
Сөздік жұмыс :
жазылым
ЖЫЛЫМ – өзен мен
көлдің қыстыгүні қатпайтын
жері
Дәптермен
жұмыс
Адамға белгісіз
бір теңіз жәндігінің суретін сал. Оған ат
қой.
Оның бейнесін,
тіршілігін сипаттап (не? қандай? қайда?
қалай?)
жаз.
«Болжам»
әдісі
Мақсаттың әкесі
сұраққа қалай жауап беретінін болжап,
айт Топтық
жұмыс « фишбоун» әдісі
Тақпақты
бірге
айтады
Өткен тақырыпты
пысықтайды
Сұрақтарға жауап
береді
Топқа
бөлінеді
Автордың өмір
баянымен танысады
Мәтінді
оқиды
Оқушылар өз ойын
жеткізеді
Оқушылар тақырып
бойынша болжам жасайды
Оқушылар топтық
жұмыс жасайды
Мадақтау арқылы
бағалап отыру
Қ.Б.
Жарайсың!
Дескриптор: Мәтінді
тізбектей
оқиды
Сөздік жұмыс
жүргізеді
Дескриптор: Суасты жануарларының
тіршілігіне қауіп-қатер төнетінін
біледі.
Табиғат,
Тіршіліксің тұнып
тұрған,
Сен - Күнсің
көтерілген күліп қырдан.
Сен -
Көлсің,
Сен -
Ормансың,
Сен -
Бұлбұлсың,
Адамды сұлулыққа
құнықтырған.
Слайд
Дескриптор:
1.Тақырыптың
мазмұнын біледі
2. Сұрақтарға жауап
береді
Слайд
Оқулық дәптер
қалам
«Кластер»
әдісі
Балықтар
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















