|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Бөлім: 4. Қазақстанның ежелгі қалалары және Ұлы Жібек жолы |
||||
|
Күні : 10.11.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Смагулова Ш.К. |
||||
|
Сынып: 7 А |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Тараздың бойтұмары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар үшін: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды; Көпшілік оқушылар үшін: тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап бере біледі; Кейбір оқушылар үшін: ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Бойтұмар, жаугершілік, күмбез, шайқас, неке қию, балғын. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 минут) Сабақтың ортасы (6-37 минут |
Психологиялық ахуал туғызу Сәлемдесу, түгендеу Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын болжау
Сабақ мақсатымен таныстыру
Бойтұмарлар арқылы топқа бөлу ә). Топта жұмыс жасау ережені еске түсіру. б). Топтастыру. в)бағалау парағын тарату |
Оқушылар ырғақты әуенмен топқа кіреді. Кезекші сыныпта кім бар, кім жоқ екенін айтады. Суретпен жұмыс. Интербелсенді тақтада берілген суретке қарап өз ой болжамдарын айтып шығады.Сұрақтарға жауап береді.
Мұғалімнің нұсқауы бойынша оқушылар екі топқа бірігеді. І-топ: ІІ-топ Топтың ережесі:
|
Мақтау Жарайсың! Бәрекелді! Ғажап! Мақтау Жарайсыңдар! Бәрекелді! |
Аудио--таспа Слайд карточка |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут Бағалау |
Сөздікпен жұмыс Жаңа сөздер "Суреттерді есте сақта" әдісіБойтұмар –талисман Күмбез-купол Шайқас-сражение, битва Неке қию-заключение брака Балғын-свежий Жаугершілік –война, нашествие 1-тапсырма Ежелгі Тараз қаласы жайлы мағлұмат беру. ЖИ қолдану арқылы Тараздың бойтұмары Айша Бибі мен Қарахан туралы аңыз тыңдату. 2-тапсырма Топтық жұмыс «Қоржындағы сұрақтар» 3-тапсырма QR кодты сканерлеп дұрыс жауап беру 3-тапсырма Топтық жұмыс Топтық жұмысты ұйымдастыруға жағдай жасайды, қолайлы орта туғызады. Үй тапсырмасын беру: 99 бет, 8-тапсырма Кері байланыс «Шырағын сөнбесін» Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
Айтылым.Жазылым Жаңа сөздерді оқу, қайталау. Оларды есте сақтау үшін суреттер арқылы айту Тыңдалым.Айтылым
Жазылым Топқа бөлініп, тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді.
QR арқылы сөздердің аудармасын табу Оқылым.Айтылым Мәтін бөліктерін оқу, суреттермен дұрыс сәйкестендіру
Оқушылар сабақта алған білімдерін шамның шырағының түсі арқылы білдіреді |
Белсенділік танытқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
Дескриптор: -Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; -ақпараттың өзектілігін анықтау; -Ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу; Дескриптор: - берілген тапсырмалармен жұмыс жасайды -жазған мәліметтерді талқылайды -топтың атынан ортақ жауап дайындайды
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: -мәтін бөліктерімен жұмыс жасайды, мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; -мәтін бөліктерін суреттермен дұрыс сәйкестендіреді; - өз көзқарасын, пікірін жеткізеді; -аңызды сипаттай біледі;
|
Оқулық 97- бет слайд сөздік Слайд Слайд Кеспе қағаздар 7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері слайд ұялы телефон |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тараздың бойтұмары 7 сынып
Ашық сабақ Тараздың бойтұмары 7 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Бөлім: 4. Қазақстанның ежелгі қалалары және Ұлы Жібек жолы |
||||
|
Күні : 10.11.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Смагулова Ш.К. |
||||
|
Сынып: 7 А |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Тараздың бойтұмары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар үшін: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды; Көпшілік оқушылар үшін: тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап бере біледі; Кейбір оқушылар үшін: ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Бойтұмар, жаугершілік, күмбез, шайқас, неке қию, балғын. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 минут) Сабақтың ортасы (6-37 минут |
Психологиялық ахуал туғызу Сәлемдесу, түгендеу Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын болжау
Сабақ мақсатымен таныстыру
Бойтұмарлар арқылы топқа бөлу ә). Топта жұмыс жасау ережені еске түсіру. б). Топтастыру. в)бағалау парағын тарату |
Оқушылар ырғақты әуенмен топқа кіреді. Кезекші сыныпта кім бар, кім жоқ екенін айтады. Суретпен жұмыс. Интербелсенді тақтада берілген суретке қарап өз ой болжамдарын айтып шығады.Сұрақтарға жауап береді.
Мұғалімнің нұсқауы бойынша оқушылар екі топқа бірігеді. І-топ: ІІ-топ Топтың ережесі:
|
Мақтау Жарайсың! Бәрекелді! Ғажап! Мақтау Жарайсыңдар! Бәрекелді! |
Аудио--таспа Слайд карточка |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут Бағалау |
Сөздікпен жұмыс Жаңа сөздер "Суреттерді есте сақта" әдісіБойтұмар –талисман Күмбез-купол Шайқас-сражение, битва Неке қию-заключение брака Балғын-свежий Жаугершілік –война, нашествие 1-тапсырма Ежелгі Тараз қаласы жайлы мағлұмат беру. ЖИ қолдану арқылы Тараздың бойтұмары Айша Бибі мен Қарахан туралы аңыз тыңдату. 2-тапсырма Топтық жұмыс «Қоржындағы сұрақтар» 3-тапсырма QR кодты сканерлеп дұрыс жауап беру 3-тапсырма Топтық жұмыс Топтық жұмысты ұйымдастыруға жағдай жасайды, қолайлы орта туғызады. Үй тапсырмасын беру: 99 бет, 8-тапсырма Кері байланыс «Шырағын сөнбесін» Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
Айтылым.Жазылым Жаңа сөздерді оқу, қайталау. Оларды есте сақтау үшін суреттер арқылы айту Тыңдалым.Айтылым
Жазылым Топқа бөлініп, тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді.
QR арқылы сөздердің аудармасын табу Оқылым.Айтылым Мәтін бөліктерін оқу, суреттермен дұрыс сәйкестендіру
Оқушылар сабақта алған білімдерін шамның шырағының түсі арқылы білдіреді |
Белсенділік танытқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
Дескриптор: -Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; -ақпараттың өзектілігін анықтау; -Ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу; Дескриптор: - берілген тапсырмалармен жұмыс жасайды -жазған мәліметтерді талқылайды -топтың атынан ортақ жауап дайындайды
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: -мәтін бөліктерімен жұмыс жасайды, мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; -мәтін бөліктерін суреттермен дұрыс сәйкестендіреді; - өз көзқарасын, пікірін жеткізеді; -аңызды сипаттай біледі;
|
Оқулық 97- бет слайд сөздік Слайд Слайд Кеспе қағаздар 7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері слайд ұялы телефон |
|
шағым қалдыра аласыз





















