|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері Атамұра |
|
||||||
|
Бөлім: |
Өнер әлемінде |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||||
|
Күні: |
|
|
||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 14 сабақ Тәуелсіздік күніне арнап ашықхат жасаймыз. |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
сәндік-қолданбалы өнер техникасын білу және салыстыру;
|
3.1.1.2.дәстүрлі және дәстүрлі емес материалдардың түрлерінсипаттау,айтыпберу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сәндік-қолданбалы өнері тәсілдерін біледі. Табиғи пішіндерді қолдана отырып, көркем бұйым жасауды үйренеді. |
|
||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты. |
Ай құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК АЙЫ. Әділдікке және жауапкершілікке тәрбиелеу |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал «Қуаныш шеңбері» Балалар бір-біріне ыстық лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу Өз қалаулары бойынша үш топқа бөлінеді. Өткен сабақ бойынша қайталау сұрақтары:
Мүсін жасаудың қандай тәсілдері бар? Жаңа сабақ. (ТЖ) – Анамызға, достарымыз бен жақындарымызға жақсы көңіл күй сыйлау үшін не істеуге болады деп ойлайсыңдар? «Ой қозғау» әдісі. Ендеше, бүгінгі сабақта ашықхат жасаймыз. Ерте кезден-ақ адамдар мереке қарсаңында бір- бірін ашықхат арқылы құттықтау дәстүрі бар. Ашықхат әр алуан мереке, мейрамдарға – Наурыз, Жаңа жыл, туған күн т.б. арналып жасалған. Ашықхатқа тілек, ізгі ниеттерін жазып білдірген. Құттықтау ашықхаттары әдетте сурет пен мәтіннен тұрады. Ашықхат суреті мен мәтіні мазмұны жағынан мерекеге сәйкес келуі қажет. Оқулықпен жұмыс. Әр топқа суреттер таратылады. Оқушылар сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
Кімге сыйлауға болады? Ширату сұрақтары:
Тапсырма. Топтық жұмыс. Жапсыру арқылы жасалатын ашықхатқа түстерді өз қалауларымен таңдайды. Қарама-қарсы түстер үйлесімді көрінетіні ескеріледі. Оқулықта көрсетілген жұмыс реті бойынша ашықхат жасау. «Қолшатыр» әдісі Оқушыларға үш түрлі жаңбыр тамшылары таратылады (қызыл, сары, көк), бүгінгі сабақтатүсінген, үйренген, жасаған жұмыс нәтижесіне кері байланыс береді. Көк тамшы– қызықты болды. Сары тамшы – жақсы түсінбедім. Қызыл тамшы – іздену керек
|
Жағымды орта қалыптасады. Мүсін өнері жайлы білетіндерін айтады. Өз ойларын ортаға салады. Балалар адам- ға қуаныш сыйлайтын бұйымдарды атайды (ашықхат, гүл, тәттілер т.б.).
Балалар суреттерді топтастырып, Таныстырылым кезінде оқушылар жұмыс істеу тәсілдері-не түсініктеме береді. Досына ұсынады. |
Жарайсыңдар! Дескрипторы: Жаңа тақырыпты меңгереді. Сұрақтарға жауап береді. ашықхат жайлы мәлімет алады; қағаздан шығармашылық жұмыс жасайды. Орындалған жұмысты талқылап бағалайды. Сабақтың барысында оқушыларды ауызша, ҚБ арқылы мадақтап отыру
Дескрипторы: Дәстүрлі емес қарапайым материалдарды қолдану саласын ажырады. ашықхат жайлы мәлімет алады; қағаздан шығармашылық жұмыс жасайды. Өлшеп, қиып, сызып, материалдар- мен жұмыс жасап үйренеді. Жарайсыңдар! Пішіні дұрыс шықты! Көңіл күй смайликтері. Ауызша мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
Интербелсенді тақтада ашықхат суреттері көрсетіледі.
Кері байланыс. |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тәуелсіздік күніне арнап ашықхат жасаймыз 3-сынып
Ашық сабақ Тәуелсіздік күніне арнап ашықхат жасаймыз 3-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері Атамұра |
|
||||||
|
Бөлім: |
Өнер әлемінде |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||||
|
Күні: |
|
|
||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 14 сабақ Тәуелсіздік күніне арнап ашықхат жасаймыз. |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
сәндік-қолданбалы өнер техникасын білу және салыстыру;
|
3.1.1.2.дәстүрлі және дәстүрлі емес материалдардың түрлерінсипаттау,айтыпберу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сәндік-қолданбалы өнері тәсілдерін біледі. Табиғи пішіндерді қолдана отырып, көркем бұйым жасауды үйренеді. |
|
||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты. |
Ай құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК АЙЫ. Әділдікке және жауапкершілікке тәрбиелеу |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал «Қуаныш шеңбері» Балалар бір-біріне ыстық лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу Өз қалаулары бойынша үш топқа бөлінеді. Өткен сабақ бойынша қайталау сұрақтары:
Мүсін жасаудың қандай тәсілдері бар? Жаңа сабақ. (ТЖ) – Анамызға, достарымыз бен жақындарымызға жақсы көңіл күй сыйлау үшін не істеуге болады деп ойлайсыңдар? «Ой қозғау» әдісі. Ендеше, бүгінгі сабақта ашықхат жасаймыз. Ерте кезден-ақ адамдар мереке қарсаңында бір- бірін ашықхат арқылы құттықтау дәстүрі бар. Ашықхат әр алуан мереке, мейрамдарға – Наурыз, Жаңа жыл, туған күн т.б. арналып жасалған. Ашықхатқа тілек, ізгі ниеттерін жазып білдірген. Құттықтау ашықхаттары әдетте сурет пен мәтіннен тұрады. Ашықхат суреті мен мәтіні мазмұны жағынан мерекеге сәйкес келуі қажет. Оқулықпен жұмыс. Әр топқа суреттер таратылады. Оқушылар сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
Кімге сыйлауға болады? Ширату сұрақтары:
Тапсырма. Топтық жұмыс. Жапсыру арқылы жасалатын ашықхатқа түстерді өз қалауларымен таңдайды. Қарама-қарсы түстер үйлесімді көрінетіні ескеріледі. Оқулықта көрсетілген жұмыс реті бойынша ашықхат жасау. «Қолшатыр» әдісі Оқушыларға үш түрлі жаңбыр тамшылары таратылады (қызыл, сары, көк), бүгінгі сабақтатүсінген, үйренген, жасаған жұмыс нәтижесіне кері байланыс береді. Көк тамшы– қызықты болды. Сары тамшы – жақсы түсінбедім. Қызыл тамшы – іздену керек
|
Жағымды орта қалыптасады. Мүсін өнері жайлы білетіндерін айтады. Өз ойларын ортаға салады. Балалар адам- ға қуаныш сыйлайтын бұйымдарды атайды (ашықхат, гүл, тәттілер т.б.).
Балалар суреттерді топтастырып, Таныстырылым кезінде оқушылар жұмыс істеу тәсілдері-не түсініктеме береді. Досына ұсынады. |
Жарайсыңдар! Дескрипторы: Жаңа тақырыпты меңгереді. Сұрақтарға жауап береді. ашықхат жайлы мәлімет алады; қағаздан шығармашылық жұмыс жасайды. Орындалған жұмысты талқылап бағалайды. Сабақтың барысында оқушыларды ауызша, ҚБ арқылы мадақтап отыру
Дескрипторы: Дәстүрлі емес қарапайым материалдарды қолдану саласын ажырады. ашықхат жайлы мәлімет алады; қағаздан шығармашылық жұмыс жасайды. Өлшеп, қиып, сызып, материалдар- мен жұмыс жасап үйренеді. Жарайсыңдар! Пішіні дұрыс шықты! Көңіл күй смайликтері. Ауызша мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
Интербелсенді тақтада ашықхат суреттері көрсетіледі.
Кері байланыс. |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз



















