Материалдар / Ашық сабақ "Теледидар - ең ықпалды БАҚ" 9 класс

Ашық сабақ "Теледидар - ең ықпалды БАҚ" 9 класс

Материал туралы қысқаша түсінік
тәжірибе алмасу
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

«№39 қазақ орта жалпы білім беру мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

Теледидар – ең ықпалды БАҚ


Бөлім:7-бөлім

Бұқаралық ақпарат құралдары

Педагогтің аты-жөні

Шамшиева А.Ш.

Күні:

12..03.2021

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: 15

Қатыспағандар саны: -

Сабақтың тақырыбы

Теледидар-ең ықпалды БАҚ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.3.2.1 мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру;

9.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, бірнеше графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректерді салыстыру, маңызды тұстары мен үрдістерді (тенденция) анықтап жазу;

9.3.6.1 жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар үшін:

Білім алушылар әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды. Сонымен қатар сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі және түрлендіріп қолдана алады.

Көпшілік оқушылар үшін:

Мәтін нормаларын сақтап жазады;

Кейбір оқушылар үшін:

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеп, толықтырады.

Бағалау критерийі

Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды. Сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі және түрлендіріп қолдана алады

Құндылықтарға баулу

Ұлттық құндылықтарды дәріптеуге тәрбиелеу. Сөз мәдениетін қалыптастырып,сөздерді орынды қолдана білуге тәрбиелеу

Ойлау дағдысы

Қолдану

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут
Жаңа сабақ


БАҚ қандай анықтама берер едіңіз??




Ассоциация толтырады




Сабақтың ортасы

25 минут

Тыңдалым мәтінімен жұмыс






Тыңдалым алды.

«Теледидар ықпалы»

Тыңдалым мәтінінің тақырыбына көңіл аудар. Мәтін не туралы болуы мүмкін? Болжап, ой бөлісіңдер.

Отбасыңдағы теледидардың рөлі қандай?

Қазақстандық немесе шетелдік телебағдарламалардың қайсысын көресің?


Олар несімен ұнайды?


Тыңдалым кезі. Мәтін үзіндісін тыңдаңыз. Әрі қарай болжам жасаңыз.



1. Автордың БАҚ туралы айтқан пікірі сен үшін бағалы ма? Неліктен?

2. Мәтін авторы қандай ерекшеліктерге көңіл аудартады? Өз пікіріңді дәлелде.

3. Мәтіндегі ақпараттарды есіңе түсіре отырып, оның қалай жалғасатындығын болжа. Пікіріңді айт.

4. Мәтінді толық тыңда. Өз пікіріңмен салыстыр. Не байқадың?

Дескриптор:

  1. Тақырып атауын талқылайды;

  2. Мәтінге болжам жасайды;

  3. Сұрақтарға жауап береді;

  4. Мәтінді өз пікірімен салыстырады.

Қ/Б. Мадақ сөздер



4 балл









3 балл
























Диск


1. Басыңқыдағы іске бағыныңқыдағы айтылған іс немесе бағыныңқыдағы іске

қарсы қойыла айтылған сабақтасты қарсылықты бағыныңқылы сабақтас

дейміз.

2. Қарсылықты бағыныңқылының баяндауыштары мынадай жолдармен жаса-

лады:

А) Шартты райлы етістікке да , де шылауы жалғас келуі арқылы;

Ә) Шартты райдың болымсыз түрі (-ма+са) арқылы;

Б) Есімшеге көмектес септік (-мен) жалғауы қосылуы арқылы;

В) Есімшеге –ша,-ше жұрнағы жалғануы арқылы;

Г) -а, -е, -й жұрнақты көсемше түрі арқылы;

Ғ) Келер шақ есімшенің болымсыз түріне (-тан, тен) шығыс септік жал-

ғауының жалғануы арқылы

жасалады

6-тапсырма. Орны алмасқан сөздерді дұрыс қою арқылы сөйлем құрап, тыныс белгісін қойыңыздар. Сөйлем түрін ажыратыңыздар


Алғаш/ ақшаның/ түскенін/ ертіп /көру/ оны/ ол /үшін/ келді /осында.

Болымсыз/ бола/ нәрсеге/ кетті/ жазалауы/ сайын/ күн/ өткен/ жиілеп/ балаларды\ қатайып\ мінезі.

Қара\ ашты\ біліммен\ ол\ ошақтарын\ боп\ қазақ\ сусындатпақ\ білім\ жерінде\ халықты.

Ма\ қойды\ қалар\ тына\ алдына\ екен\ деп\ самауырда\ Көпей\ есік\ сол \ шаң.

Оңбай\ жерге\ гүрс\ ете\ берді\ көзі\ Қайрат\ жасаурап\ сипалай \ жамбасын\ түскен.

 

Дескриптор. Жалпы – 3 балл

-Сабақтас құрмалас сөйлемге айналдырады.

-Мағыналық түріне қарай ажыратады.

-Сөйлемге талдау жасайды.


Қ/Б. 3 балл



Бейне баян

Сабақтың аяқталуы

8 минут

«Мен үшін...»

Маған ... қиын болды.

Мен ... тапсырмаларды орындадым.

Мен ... екендігін түсіндім.

Мен ... үйренедім.

Мені ... таңғалдырды.












29 Мамыр 2021
1848
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі