ҚМЖ
ЕББҚ бар оқушының диагнозы: Жеңіл ақыл-ой тежелуі
|
Бөлім: |
1-бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Сөз мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
11.04.2024 |
|
|
Сынып: 10-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тіл – құндылық |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру 10.3.4.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу («келісу, келіспеу» эссесі); 10.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу
|
|
|
ЕББҚ бар бала үшін күтілетін нәтиже
|
мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды және ғаламдық мәселелермен байланыстырады; мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды және ғаламдық мәселелермен байланыстырады; қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазады («келісу, келіспеу» эссесі); мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады.
|
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
ЕБҚ бар оқушы үшін |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин 3 мин |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. «Жүрек» әдісі арқылы балалар өз тілектерімен бөліскізу. Топқа бөлу. «Ою» арқылы 1-топ: «Алғырлар» 2-топ: «Тапқырлар»
Үй тапсырмасын тексеру: «Мина алаңы»
|
Амандасады. Оқушылар бір-бірлеріне бүгінгі сабаққа тілектерін білдіреді. Оқушылар оюларды таңдайды. Тіл туралы мақал-мәтелдерді толықтырады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
|
||
|
Сабақтың басы 5 мин
|
«Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыпқа шыққызу. |
1-тапсырма: Берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Жетекші сұрақтар:
Дескриптор:
|
1-тапсырма: Берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Жетекші сұрақтар:
Дескриптор:
|
«Шапалақ» әдісі |
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин
|
Тыңдалым. Мәтінмен жұмыс. «Тіл – ұлттық құндылық» |
2-тапсырма: «Үш баған» әдісі. Топтық жұмыс. Мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтаңыз. Ғаламдық мәселелермен байланыстырыңыз.
Дескриптор:
|
«Бұрыштар» әдісі |
https://qazaly.kz/kogam/6124-tl-ltty-ndyly.html
|
||
|
12 мин |
Жазылым. «Тіл – ұлттық құндылық» тақырыбында эссе жазғызу. |
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып «Тіл – ұлттық құндылық» бойынша өз ойын дәлелдеп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып эссе жазыңыз Дескриптор:
|
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Берілген сурет бойынша орфографиялық нормаға сақтай отырып жинақы мәтін құрастырып жазыңыз.
Дескриптор:
|
Өзін-өзі бағалау
|
|
|
|
Сабақтың соңы 8 мин
|
«Socrative» әдісі арқылы сабақты қорытындылату.
|
QR код арқылы кіріп тапсырмаларды орындаңыз. Дескриптор:
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
|||
|
Рефлексия 2 мин |
«Padlet тақтасы» әдісі арқылы кері байланыс жасатқызу. |
Ссылкаға кіріп өз көзқарастарын жазады. |
|
|||
Бағалау парағы
-
-
-
Бағалау критерийі
+ -
-
Эссе құрылымын сақтайды.
-
Клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданады;
-
өз ойын дәлелдеп жазады;
-
тақырыптан ауытқымайды;
-
орфографиялық нормаларды сақтайды;
-
-
-
Бағалау парағы
-
-
-
Бағалау критерийі
+ -
-
Сурет мазмұнын түсінеді;
-
Жинақы мәтін құрастырады;
-
Орфографиялық норманы сақтайды
-
-
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Тіл – құндылық" 10 сынып
Ашық сабақ "Тіл – құндылық" 10 сынып
ҚМЖ
ЕББҚ бар оқушының диагнозы: Жеңіл ақыл-ой тежелуі
|
Бөлім: |
1-бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Сөз мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
11.04.2024 |
|
|
Сынып: 10-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тіл – құндылық |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру 10.3.4.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу («келісу, келіспеу» эссесі); 10.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу
|
|
|
ЕББҚ бар бала үшін күтілетін нәтиже
|
мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды және ғаламдық мәселелермен байланыстырады; мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды және ғаламдық мәселелермен байланыстырады; қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазады («келісу, келіспеу» эссесі); мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады.
|
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
ЕБҚ бар оқушы үшін |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин 3 мин |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. «Жүрек» әдісі арқылы балалар өз тілектерімен бөліскізу. Топқа бөлу. «Ою» арқылы 1-топ: «Алғырлар» 2-топ: «Тапқырлар»
Үй тапсырмасын тексеру: «Мина алаңы»
|
Амандасады. Оқушылар бір-бірлеріне бүгінгі сабаққа тілектерін білдіреді. Оқушылар оюларды таңдайды. Тіл туралы мақал-мәтелдерді толықтырады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
|
||
|
Сабақтың басы 5 мин
|
«Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыпқа шыққызу. |
1-тапсырма: Берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Жетекші сұрақтар:
Дескриптор:
|
1-тапсырма: Берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Жетекші сұрақтар:
Дескриптор:
|
«Шапалақ» әдісі |
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин
|
Тыңдалым. Мәтінмен жұмыс. «Тіл – ұлттық құндылық» |
2-тапсырма: «Үш баған» әдісі. Топтық жұмыс. Мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтаңыз. Ғаламдық мәселелермен байланыстырыңыз.
Дескриптор:
|
«Бұрыштар» әдісі |
https://qazaly.kz/kogam/6124-tl-ltty-ndyly.html
|
||
|
12 мин |
Жазылым. «Тіл – ұлттық құндылық» тақырыбында эссе жазғызу. |
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып «Тіл – ұлттық құндылық» бойынша өз ойын дәлелдеп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып эссе жазыңыз Дескриптор:
|
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Берілген сурет бойынша орфографиялық нормаға сақтай отырып жинақы мәтін құрастырып жазыңыз.
Дескриптор:
|
Өзін-өзі бағалау
|
|
|
|
Сабақтың соңы 8 мин
|
«Socrative» әдісі арқылы сабақты қорытындылату.
|
QR код арқылы кіріп тапсырмаларды орындаңыз. Дескриптор:
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
|||
|
Рефлексия 2 мин |
«Padlet тақтасы» әдісі арқылы кері байланыс жасатқызу. |
Ссылкаға кіріп өз көзқарастарын жазады. |
|
|||
Бағалау парағы
-
-
-
Бағалау критерийі
+ -
-
Эссе құрылымын сақтайды.
-
Клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданады;
-
өз ойын дәлелдеп жазады;
-
тақырыптан ауытқымайды;
-
орфографиялық нормаларды сақтайды;
-
-
-
Бағалау парағы
-
-
-
Бағалау критерийі
+ -
-
Сурет мазмұнын түсінеді;
-
Жинақы мәтін құрастырады;
-
Орфографиялық норманы сақтайды
-
-
-
шағым қалдыра аласыз


















