Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Аудан |
Мектеп: Шаш-төбе жалпы орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байметова Нигора Зухритдиновна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 Геометрия |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Үшбұрыштың ауданын табу формулаларын есептер шығаруда қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды топтық жұмыс жасау арқылы достарын құрметтеуге, ынтымақтастық пен ашықтық арқылы білмегенін басқалардан үйренуге болатынын үйрету. Оқу мен білімді үйрену үшін табандылық мінез бен патриотизмнің маңыздылығын сезіндіру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сызу, практикалық тапсырмаларды орындау арқылы шынайы өмірмен байланыстыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Үшбұрыштың түрлері, шеңберге сызылған үшбұрыштар, тригонометриялық функциялардың белгілі бұрыштардағы мәндері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесемін, түгелдеймін, назарларын сабаққа аударамын. «Мозайка» әдісімен екі топқа бөлінеді. «Әскери шен» ойынымен сұрақ - жауап арқылы үшбұрыштар және төртбұрыштар ауданы бойынша өтілген материалдарды қайталаймыз. Оқушылардың барлығын қатардағы жауынгер деп санаймын. Сұрақтар қоямын, ең бірінші жауап берген оқушыға жұлдызша беріп отырамын. Жинаған жұлдызшаларына қарай кімнің қай әскери атаққа лайықтығын айтамын. Мүлдем жауап бермеген оқушылардың қатардағы жауынгер күйінде қалғанын айтып өтемін. Жақсы жауап берген оқушыларды мақтап мадақтап қолдау білдіремін. Оқушылардың жіберген қателерін түзетемін.
1) Параллелограмм мен тіктөртбұрыш тең шамалас фигураға жата ма? 2 Тіктөртбұрыштың ауданын табу формуласын атаңыз? 3) Параллелограмм ауданы табу формуласын тұжырымдаңыз? 4) Катеттері а және b болатын тікбұрышты үшбұрыштың ауданын анықтаңыз? 5) Қабырғасы а болатын тең қабырғалы үшбұрыштың ауданын анықтаңыз? 6) Үшбұрыш ауданын қабырғасы және бір биіктігінің көмегімен қалай анықтаймыз? 7) Үш қабырғасы бойынша үшбұрыштың ауданын қалай анықтаймыз? 8) Іштей сызылған шеңбер радиусы арқылы үшбұрыш ауданы қалай анықталады? 9) Сырттай сызылған шеңбер радиусы арқылы үшбұрыш ауданы қалай анықталады? 10) Екі қабырғасы және арасындағы бұрыш арқылы үшбұрыш ауданын табу формуласын атаңыз? 11) Үшбұрыш медианасының қасиетін атаңыз? 12) Үшбұрыштың қабырғасы 10см, оған түскен биіктігі 8см. Ауданын тап? 13) Қабырғалары 8см және 10см, арасындағы бұрышы 30° болатын үшбұрыштың ауданын анықтаңыз. 14) Қабырғасы 4см болатын дұрыс үшбұрыштың ауданын анықтаңыз? 15) Жарты периметрі 10 см, ал іштей сызылған шеңбер радиусы 3см болатын үшбұрыштың ауданын анықтаңыз? |
Геометрия 8. Шыныбеков Ә.Н.Жалпы білім беретін мектептің 8 – сыныбына арналған оқулық. 3- басылымы. – Алматы: Атамұра, 2012. – 128 бет. ISBN 978-601-282-527-5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
|
Топтық жұмыс: «Бәйге» Үшбұрыш ауданы тақырыбы бойынша негізгі теорияны қолдана отырып, есептер шығарады. Топ болып жарысады. Уақыт шектеулі. Топ басшысы оз тобынан тақтаға шығатын оқушыны тағайындап отырады. Тақтаға шыққан оқушы тәз, әрі мұқият тапсырманың шығарылуын оқушыларға қысқаша түсіндіреді. Басқа топ мүшелері тапсырманы орындаушыға есеп жайлы сұрақтар қоюына болады. Қорғаушы жауап бере алмаса, ұпай берілмейді. Қай топ берілген уақыт аралығында көп есеп шығарса, сол топ жеңімпаз атанады.
Дескрипторы:
Дескрипторы
Дескрипторы
Дескрипторы:
Дескрипторы:
Топтар өзара «Басбармақ» арқылы бағалайды, қай топтың жақсы шығарғанын атап өтемін. Жеке жұмыс Оқушыларға саралаудың деңгейлік тапсырмаларын беремін. Жеке тапсырма орындайды. Мұнда бала барлық деңгейді орындайды, қай деңгейге жете алатыны қадағаланады. Слайд көмегімен бірден тексереді. Оқушылар өздерін өздері бағалайды. Мұғалім көпшілік оқушыларда шықпаған есепті ғана талдайды. Мұғалім тарапынан үнемі диалог жүргізіп, қолдау көрсетіледі. А деңгей
2. Ауданын тап.
Дескрипторы:
В деңгей
Дескрипторы
С деңгей
Дискрипторы:
Уақыт аяқталғанда слайд арқылы дұрыс жауабы шығарылады. Оқушылар жұмыстарын слайд өзін-өзі бағалайды. Дұрыс шығарған оқушыларды «Тәтті кәмпіттер» арқылы бағалаймын. Жақсы шығарылған жұмыстарды «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы атап өтемін, сабақ қорытындыланады. |
http://smk.edu.kz/Course/Topic/16/7295?lang=2
Слайд
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Байметова Нигора ЗухритдиновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары 8 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары 8 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге ашық сабақ ұйымдастыруға көмегі бар
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















