|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Машанова А |
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 10 в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркі империясының мұрагерлері |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.2.3 -Түркі әлемінің қалыптасуы мен дамуындағы Түркі империясының рөлін бағалау |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түркі әлемінің қалыптасуы мен дамуындағы Түркі империясының рөлін бағалай отырып, қорытындылайды |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ эпигафы «Өткен күн, кеше тарих, келер күн ертеңгі сыр, ал бүгінгі күн үлкен сый» ІІ. Қызығушылығын ояту «Алып қадамдар» әдісі. « Арқа қадым басу, өткен тарихымызға үңілу, Алға қадым басу, өткенді білу арқылы , болашақты болжау. Ал бүгінгі күн –бізге берген үлкен сый»Алдыларыңда жатқан қорапшаның таңдағанын алып , орындарыңызға отыруларыңызды сұраймын. Құрметті оқушылар бүгінгі сабағымыз күндегіден ерекше сабақ өйткені сабақ біріншіден ашық сабақ, екіншіден кіріктірілген сабақ, бұл сабақта тарих пен қазақ әдебиеті сабағының байланысы бар. «Суреттердің байланысын тап»әдісі арқылы суреттер бойынша сөйлейді. Атқа мінсем кетемін айбаттанып, Қылыш көрсем кетемін қайраттанып. Ғасырлардың бетіне қалқып шыққан, Біздің халық - бұ да бір қаймақ халық!-деп бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырайық. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын, бағалау критерийлерін анықтау. |
Оқушылар суреттер арасындағы байланысты табады. Сұрақтарға жауап беріп, бүгінгі тақырыпты анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын, бағалау критерийле рін анықтау. |
Мұғалім кері байла ныс беріп отыру |
Түркі жазбалары туралыhttp://videolike.org/view/yt=5b5xU;BBNf3 №1слайд |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
“Өз біліміңмен бөліс” әдісі Деректерді пайдалана отырып , түркі әлемінің ортағасырлардағы қазақ жеріндегі болған саяси өзгерістерді карта көмегімен сипаттаңдар Дескрипторы: - орта ғасырлардағы түркі мемлекеттерінің халықаралық аренадағы рөлін сипаттайды - фактілермен, мысалдар келтіреді , баға береді 1 тапсырма Wordwall платформасы көмегімен “Уақыт сызығын сәйкестендіріңіз”
2 тапсырма Жұптық жұмыс. Тірек сызбамен жұмыс
Дискриптор: Түркі әлемінің қалыптасуы мен дамуындағы Түркі империясының рөліне 3факт келтіреді 3 тапсырма Топтық жарыс, ,Кім жылдам\?” Ортағасырлардағы мемлекеттер мен қазіргі қазақ мемлекеттілігінің қалыптасуындағы өзара сабақтастықты анықтаңдар 1-топ 2-топ
Дискриптор:
|
- карталар арқылы орта ғасырлардағы қазақ жеріндегі өзгерісті сипаттайды;
Дамыған орта ғасырлардағы мемлекеттердің өмір сүру кезеңдерін сәйкестендіреді
Тірек сызбаны 3 факт келтіре отырып толтырады
Оқушылар сауда, мәдениет, шаруашылық салаларында ғы сабақтастықты толтырады
|
ФБ-2б “Әмиян әдісі” арқылы бағалау
ФБ-2б
ФБ-3б
ФБ-3б
|
№4- 8 слайд
https://wordwall.net/play/85977/005/584
№9 слайд
Кесте Слайд №10
|
|||||||||||
|
Қорытын ды |
Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндірдіңіз; деректерді талдау негізінде түркі мемлекеттерінің дамуын зерттеп, мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтадыңыз; |
Оқушылар тапсырма орындауда алған балл санын айтады |
|
Слайд 11 |
|||||||||||
|
Рефлекция
|
«Ватцап опрос» ТӘСІЛІ Бүгінгі кіріктірілген сабақ қалай өтті, қандай әсерде болдыңдар? -Ұнады, көңіл күйім керемет -Жақсы, тапсырмалар орындауда қиналған жоқпын -Ұнамады, себебі тапсырмалар орындауда қиналдым |
Сұрақтарға ватцап чаты арқылы белгілеп шығады
|
Өзін-өзі бағалау |
Ватцап чат |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Түркі империясының мұрагерлері
Ашық сабақ Түркі империясының мұрагерлері
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Машанова А |
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 10 в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркі империясының мұрагерлері |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.2.3 -Түркі әлемінің қалыптасуы мен дамуындағы Түркі империясының рөлін бағалау |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түркі әлемінің қалыптасуы мен дамуындағы Түркі империясының рөлін бағалай отырып, қорытындылайды |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ эпигафы «Өткен күн, кеше тарих, келер күн ертеңгі сыр, ал бүгінгі күн үлкен сый» ІІ. Қызығушылығын ояту «Алып қадамдар» әдісі. « Арқа қадым басу, өткен тарихымызға үңілу, Алға қадым басу, өткенді білу арқылы , болашақты болжау. Ал бүгінгі күн –бізге берген үлкен сый»Алдыларыңда жатқан қорапшаның таңдағанын алып , орындарыңызға отыруларыңызды сұраймын. Құрметті оқушылар бүгінгі сабағымыз күндегіден ерекше сабақ өйткені сабақ біріншіден ашық сабақ, екіншіден кіріктірілген сабақ, бұл сабақта тарих пен қазақ әдебиеті сабағының байланысы бар. «Суреттердің байланысын тап»әдісі арқылы суреттер бойынша сөйлейді. Атқа мінсем кетемін айбаттанып, Қылыш көрсем кетемін қайраттанып. Ғасырлардың бетіне қалқып шыққан, Біздің халық - бұ да бір қаймақ халық!-деп бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырайық. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын, бағалау критерийлерін анықтау. |
Оқушылар суреттер арасындағы байланысты табады. Сұрақтарға жауап беріп, бүгінгі тақырыпты анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын, бағалау критерийле рін анықтау. |
Мұғалім кері байла ныс беріп отыру |
Түркі жазбалары туралыhttp://videolike.org/view/yt=5b5xU;BBNf3 №1слайд |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
“Өз біліміңмен бөліс” әдісі Деректерді пайдалана отырып , түркі әлемінің ортағасырлардағы қазақ жеріндегі болған саяси өзгерістерді карта көмегімен сипаттаңдар Дескрипторы: - орта ғасырлардағы түркі мемлекеттерінің халықаралық аренадағы рөлін сипаттайды - фактілермен, мысалдар келтіреді , баға береді 1 тапсырма Wordwall платформасы көмегімен “Уақыт сызығын сәйкестендіріңіз”
2 тапсырма Жұптық жұмыс. Тірек сызбамен жұмыс
Дискриптор: Түркі әлемінің қалыптасуы мен дамуындағы Түркі империясының рөліне 3факт келтіреді 3 тапсырма Топтық жарыс, ,Кім жылдам\?” Ортағасырлардағы мемлекеттер мен қазіргі қазақ мемлекеттілігінің қалыптасуындағы өзара сабақтастықты анықтаңдар 1-топ 2-топ
Дискриптор:
|
- карталар арқылы орта ғасырлардағы қазақ жеріндегі өзгерісті сипаттайды;
Дамыған орта ғасырлардағы мемлекеттердің өмір сүру кезеңдерін сәйкестендіреді
Тірек сызбаны 3 факт келтіре отырып толтырады
Оқушылар сауда, мәдениет, шаруашылық салаларында ғы сабақтастықты толтырады
|
ФБ-2б “Әмиян әдісі” арқылы бағалау
ФБ-2б
ФБ-3б
ФБ-3б
|
№4- 8 слайд
https://wordwall.net/play/85977/005/584
№9 слайд
Кесте Слайд №10
|
|||||||||||
|
Қорытын ды |
Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндірдіңіз; деректерді талдау негізінде түркі мемлекеттерінің дамуын зерттеп, мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтадыңыз; |
Оқушылар тапсырма орындауда алған балл санын айтады |
|
Слайд 11 |
|||||||||||
|
Рефлекция
|
«Ватцап опрос» ТӘСІЛІ Бүгінгі кіріктірілген сабақ қалай өтті, қандай әсерде болдыңдар? -Ұнады, көңіл күйім керемет -Жақсы, тапсырмалар орындауда қиналған жоқпын -Ұнамады, себебі тапсырмалар орындауда қиналдым |
Сұрақтарға ватцап чаты арқылы белгілеп шығады
|
Өзін-өзі бағалау |
Ватцап чат |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз















