|
|
Мектеп: Талас ауданы, М.Қыстаубайұлы атындағы орта мектеп |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Тулебекова Асем Лесбековна |
||||||||||
|
Сынып: 6 «ә» |
Қатысқандар: 15 |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түркілер туралы тарихи деректер |
|
|
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
6.2.1.1.түркілердің дүние танымдық ерекшеліктерін түсіндіру |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түркілердің дүниетанымдық ерекшеліктерін түсіну |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Ерте ортағасырлық тайпалардың көші-қон бағытын анықтайды
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Ерте түрік кезеңіндегі шаруашылық түрлерін, металл өндіру, аң аулау кәсіптерін анықтайды. (оқылым,тыңдалым, айтылым) |
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым-қатынас жасау қабілеті. Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
география |
||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Түркілер туралы тарихи деректерді біледі |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер, ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ұйымдастырушы кезең: сәлемдесу; оқушыларды түгелдеу; оқушылардың назарын сабаққа аудару Мақсат пен критерилармен таныстыру Түркілердің дүниетаным ерекшеліктері Кері байланыс Сабаақтың басынан-аяғына дейін
Бағдаршам әдісі :Сабақтың басынан аяғына дейін
|
Бағдаршам
БББ
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
1. Тапсырма: Мәтінмен жұмыс: «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі Бұл тапсырмада оқушы алдымен өзі мәтінді оқып алады, қасындағы серігімен кеңеседі,топта талқылайды (диалогтық оқыту жүреді) 2.Тапсырма: Төменде берілген тайпалардың орналасуын, көші-қон бағыттарын стикер қолдана отырып картада белгілеңіз.
ғұн тайпаларының миграциясы түркі тайпаларының миграциясы оғыз-қимақ тайпаларының миграциясы
қыпшақ тайпалары тайпаларының миграциясы
|
БББ Оқулық
Оқулық Карта
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Мақсат пен критерилерг сәйкес сабақты қорытындылау
Ыстыық орындық әдісі
Кері байланыс
РЕФЛЕКЦИЯ 1 Эмоциалық көніл күйінің рефлексиясы.. |
БББ |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ; Түркілер туралы тарихи деректер 6 сынып
Ашық сабақ; Түркілер туралы тарихи деректер 6 сынып
|
|
Мектеп: Талас ауданы, М.Қыстаубайұлы атындағы орта мектеп |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Тулебекова Асем Лесбековна |
||||||||||
|
Сынып: 6 «ә» |
Қатысқандар: 15 |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түркілер туралы тарихи деректер |
|
|
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
6.2.1.1.түркілердің дүние танымдық ерекшеліктерін түсіндіру |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түркілердің дүниетанымдық ерекшеліктерін түсіну |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Ерте ортағасырлық тайпалардың көші-қон бағытын анықтайды
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Ерте түрік кезеңіндегі шаруашылық түрлерін, металл өндіру, аң аулау кәсіптерін анықтайды. (оқылым,тыңдалым, айтылым) |
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым-қатынас жасау қабілеті. Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
география |
||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Түркілер туралы тарихи деректерді біледі |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер, ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ұйымдастырушы кезең: сәлемдесу; оқушыларды түгелдеу; оқушылардың назарын сабаққа аудару Мақсат пен критерилармен таныстыру Түркілердің дүниетаным ерекшеліктері Кері байланыс Сабаақтың басынан-аяғына дейін
Бағдаршам әдісі :Сабақтың басынан аяғына дейін
|
Бағдаршам
БББ
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
1. Тапсырма: Мәтінмен жұмыс: «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі Бұл тапсырмада оқушы алдымен өзі мәтінді оқып алады, қасындағы серігімен кеңеседі,топта талқылайды (диалогтық оқыту жүреді) 2.Тапсырма: Төменде берілген тайпалардың орналасуын, көші-қон бағыттарын стикер қолдана отырып картада белгілеңіз.
ғұн тайпаларының миграциясы түркі тайпаларының миграциясы оғыз-қимақ тайпаларының миграциясы
қыпшақ тайпалары тайпаларының миграциясы
|
БББ Оқулық
Оқулық Карта
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Мақсат пен критерилерг сәйкес сабақты қорытындылау
Ыстыық орындық әдісі
Кері байланыс
РЕФЛЕКЦИЯ 1 Эмоциалық көніл күйінің рефлексиясы.. |
БББ |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













