Алматы қаласы Алатау ауданы №152 мектеп-гимназиясы
«Бекітемін»
№152 мектеп-гимназия
оқу ісінің меңгерушісі Тәжибаева С.Т_________________
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Тұрлаулы мүшелер»
3-сынып «Б»
Өткізген: Куанган Назгуль
2019 - 2020 оқу жылы
|
САБАҚ: Қазақ тілі ТАҚЫРЫБЫ: Тұрлаулы мүшелер |
МЕКТЕП:№152 М.Г |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
КҮНІ: 12.12.19ж |
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: Куанган Назгуль |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3"Б" |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сабақтың мақсаты: 1.Білімдік: 3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату; 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар |
Сөйлемнің тұрлаулы мүшелерін ажыратады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі: |
Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары: |
Білу,түсіну, жинақтау,слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Сөйлемдегі тұрлаулы мүшелерді таба алады Тұрлаулы мүшелердің сұрақтарын біледі Тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерді ажыратып бере алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Оқушыларды бір –біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу,музыка, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білімдер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЖОСПАР |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған кезең |
Жоспарланған іс-әрекет «Ашық микрофон» Сиқырлы қоржын |
Дерек көздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8минут 2 минут 3 минут
Сабақтың ортасы 20 минут 2минут |
Армысыздар, ұстаздарым , ардақты, Жас бүлдіршін білім қуған жан –жақты. Бүгінгі қазақ тілі пәні бойынша «Тұрлаулы мүшелер» атты ашық Сабағымызға қош келіпсіздер! 1. Сұңқарлар тобы: 2. Ойшылдар тобы 3.Білімділер тобы 4.Тапқырлар тобы 5.Алғырлар тобы Топ атауларын қорғау І.Психологиялық дайындық. Біз дайынбыз бұл сабаққа достарым Көрсетеміз бізде қандай күш барын Алға қойған мақсатымыз бір екен Сәтті болсын сапарымыз әрдайым. Сұрақ - жауап 1. Желтоқсан оқиғалараының алғашқы құрбандары? 2. Тәуелсіздік деген не ? 3. Тәуелсіздікті қай жылы алдық ? 4. Қазақстан Республикасының жері туралы не білеміз ? 5. Қазақстан қандай мемлекет? 6. Еліміздің халқы қай тілде сөйлеу керек? 7. Үштұғырлы тіл саясаты туралы не білеміз? 8. ҚР-сы өз тәуелсіздігін қашан алды? 9. Ұлттық рәміздерімізді атаңдар? Ой қозғау Өткен тақырыптарды қорытындылау 10 балдық бағалау шкаласы 0- балл – қанағаттанарлықсыз 1-2-балл – қанағаттанарлықтан төмен 3- балл – қанағаттанарлық 4- балл – қанағаттанарлықтан жоғары Жиынтық баға 3 немесе 2 5- балл – жеткілікті жақсы 6- балл – өте жақсы 7- балл – өте жақсы Жиынтық баға 4 8- балл – үздікке жақын 9- балл – үздік 10- балл – өте үздік. Жиынтық баға 5 Үй жұмысы: Дыбыстық талдау Өткенді қайталау. Тесттің жауабын тауып көр
а) жаңалық ә) күй 2. Түбірге жалғанған бөлік не деп аталады? а) қосымша ә) түбір 3. Қосымшаның неше түрі бар? а) 4 ә) 2 4. Жұрнақ деген не? а) сөз бен сөзді байланыстыратын қосымша ә) сөз мағынасын өзгертетін қосымша 5. Жалғау деген не? а) сөз бен сөзді байланыстыратын қосымша ә) сөз мағынасын өзгертетін қосымша 6. Сөз таптарын тап. а) жұрнақ, жалғау ә) зат есім, сын есім, сан есім, етістік. 7. Адамның көңіл-күйін, сезімін білдіретін сөйлем. А) сұраулы сөйлем. Ә) лепті сөйлем. 8. А – дыбысы А) Жуан дауысты дыбыс. Ә) Жіңішке дауысты дыбыс. ІІІ.Жаңа сабақ Бастауыш пен баяндауыш - сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Бастауыш деп сөйлемде атау септік тұлғасында тұрып, ойдың иесі болатын тұрлаулы сөйлем мүшесін атаймыз. Баяндауыш деп сөйлемде бастауыштың қимылын, ісін, жай-күйін, кім, не екенін білдіріп тұратын тұрлаулы сөйлем мүшесін атаймыз. Бірінші аялдама: Балықшының тапсырмасы ІІ. Операциялық-орындаушылық кезең Сөйлемдерді сызбамен сəйкестендіру. Сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) мүшелерін ажырату. 17-жаттығу. Сөйлемдерді сызбамен сəйкестендіріп, қай сызба қай сөйлемге сəйкес келетінін түсіндіреді. Бұл сөйлемдегі сөздер қандай сұрақтарға жауап беріп тұрғанын анықтайды.Оқулықта берілген жаңа ақпарат оқытылып, түсіндіру жұмыстары жүргізіледі. Екінші аялдама: Дәрігердің тапсырмасы Тыңдалым. Мəтінді тыңдау. Тілдік нормаларды сақтап сөйлеу. Тыңдалым. Мəтінді тыңдау. Тілдік нормаларды сақтап сөйлеу. 18-жаттығу. Мəтінді тыңдау. Мəтінде қандай қала туралы айтылғанын əңгімелеу. Отырар қаласы туралы қосымша ақпарат беру Сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) мүшелерін ажырату. Мəтіндегі қарамен жазылған сөйлемнен тұрлаулы мүшелерді табу. Сызықшаның қойылу себебін түсіндіру. Сергіту сәті Музкамен билеу. Үшінші аялдама: Тігіншінің тапсырмасы «Жеті жұрттың тілін біл» 1.Жүз теңгең болғанша, Жүз …………. болсын. (Дос – Друг – Friend)Френд 2.Қабат-қабат қаттама, Ақылың болса, аттама. (Кітап – Книга – Book) Бук 3.Көз қорқақ, … батыр. (Қол – Рука – Hand) Хенд 4. Жеті қазынаның бірі, адамды қорғап жүретін досы. (Ит – Собака – Dog)Дог 5.…………….. алма, білім ал. (Алтын – Золото — Gold) Голд 6. Мұрты бар, иегінде сақалы жоқ, Тоны бар, киеріне шапаны жоқ. Пайдасы үй ішінен табылған соң, Далаға кіріп-шығар сапары жоқ. (Мысық – Кошка – Cat)Кэт 7.Көңіл сырын ………………. білдіреді. (Көз – Глаза – Eye) Ей 8. ……………… дос үшін жан пида. (Жақсы – Хорошо – Good)Гуд 9…………… басы – бұлақ, сөздің басы – құлақ. (Су – Вода – Water)Уатер 10.Айдың он бесі …………….. , он бесі қараңғы. (Жарық – Свет – Light )Лайт Ребусты шешу. Сөйлем құрап жазу.Сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) мүшелерін ажырату. Оқылым-жазылым Шығармашылық үзіліс. 19-жаөттығу. Ребусты шешеді (Отырар – қала). «Қала» сөзімен екі сөйлем құрап жазады. Ол сөз бірінде бастауыш, екіншісінде баяндауыш болуына назар аудартылады.Бір сөздің екі сөйлемде екі түрлі сөйлем мүшесінің қызметін атқару себебін түсіндіріп, талдайды.Екінші сөйлемде сызықшаның қойылу себебін түсіндіріп,дəлелдейді. Тапсырманы түсініп орындап, өз пікірін білдіру. Тілдік нормаларды сақтап сөйлеу. . Мысылы: (Отырар – қала). Бірінші сөйлемде бастауышты сипаттайды,өйткені өзі де бастауыш. Екінші сөйлем толық тұрлаулы болып табылады. 2. Мысылы: Қалаға барамыз. Бұл сөйлемде сызықша қойылмайды. Себебі, екеуі де әр түрлі мүшелер, ал екі сөзде бастауыштан тұратын болса ондпа сызықша қойылады. Төртіншң аялдама: Музыканттың тапсырмасы Топтық жұмыс. Көп нүктенің орнына бастауыштарды қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. Тұрлаулы мүшелерді тап. Жолаушылар, Жанар, жер, сиыр, тапсырма, Дархан, Аян, Бөдене. Әсем, Күн ... аттанды ... сауылды ... оқыды ... тегістеді. ... орындалды. ... келді ... биші. ... ұшады ... тігінші ... батты. Бесіншң аялдама: Суретшінің тапсырмасы «Ойлан, тап» 1- топ «Сұр бұлт түсі суық қаптайды аспан, Күз болып дымқыл тұман жерді басқан» — деген өлең жолдарын қай ақын жырлаған? (Абай Құнанбаев) 2- топ Қазақтың атақты палуаны (Қажымұқан) 3- топ Абай Құнанбаевтың «Ғылым таппай мақтан ба» өлеңіндегі бес асыл істі ата?(Талап, еңбек, терең ой, қанағат, рақым) 4 – топ 1925жылы Парижді таң қалдырған атақты әнші? (Әміре Қашаубаев) 5 -топ Абай Құнанбаевтың «Ғылым таппай мақтан ба» өлеңіндегі бес дұшпан істі ата?(Өсек, өтірік,мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ) Алтыншы аялдама: Аспазшының тапсырмасы Тапсырманы түсініп орындап, өз пікірін білдіру. Тілдік нормаларды сақтап сөйлеу. 20-жаттығу. Тапсырманы түсініп оқиды. Ойын шартымен танысады. Тапсырманы орындау барысында өз пікірінің дұрыстығын дəлелдейді. Адасқан суреттерді орнына қой Кім? Не?
|
Көңілді әуен қосып қою. 1-слайд
2-слайд
Қайрат Рұсқұлбеков, Ләззат
Асанова, Жансая Сабитова, Ербол
Сыпатаев Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алматы қаласы Алатау ауданы
№152 мектеп-гимназиясы
«Бекітемін»
№152
мектеп-гимназия
оқу ісінің меңгерушісі
Тәжибаева С.Т_________________
Ашық
сабақ
Тақырыбы:
«Тұрлаулы
мүшелер»
3-сынып
«Б» Өткізген: Куанган
Назгуль 2019 - 2020 оқу
жылы САБАҚ: Қазақ
тілі ТАҚЫРЫБЫ:
Тұрлаулы
мүшелер МЕКТЕП:№152
М.Г КҮНІ:
12.12.19ж МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ:
Куанган Назгуль Сынып:
3"Б" Қатысқандар
саны: Қатысқандар: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
мақсаты: Сабақтың
мақсаты: 1.Білімдік: 3.4.2.7
сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін
ажырату; 3.1.3.1 түрлі
жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзін
жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап
сөйлеу; Барлық
оқушылар Сөйлемнің тұрлаулы
мүшелерін ажыратады. Оқушылардың
көпшілігі: Диалогке қатысады;
мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай
алады Ойлау
дағдылары: Білу,түсіну,
жинақтау,слайд Бағалау
критерийлері Сөйлемдегі тұрлаулы мүшелерді
таба алады Тұрлаулы мүшелердің сұрақтарын
біледі Тұрлаулы және тұрлаусыз
мүшелерді ажыратып бере алады Тілдік
мақсат: Негізгі терминдер мен сөз
тіркестері: Тіл, қарым-қатынас, пікірлесу,
ой бөлісу. Сабақта диалог /жазу үшін
пайдаланылатын тіл: Талқылау үшін
сұрақтар:Тұрлаулы мүшелер туралы не
білеміз? Тұрлаусыз мүшелер ше?Қалай
ажыратуға болады? Құндылықтар Оқушыларды бір –біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу. Пәнаралық
байланыс Әдебиеттік оқу,музыка, Алдыңғы білімдер Сөйлем мүшелері.Бастауыш.Баяндауыш.Тұрлаулы
мүшелер ЖОСПАР Жоспарлан ған кезең Жоспарланған
іс-әрекет
«Ашық
микрофон»
Сиқырлы
қоржын Дерек көздер Сабақтың басы 8минут 2 минут 3
минут Сабақтың
ортасы 20
минут 2минут Армысыздар,
ұстаздарым , ардақты, Жас
бүлдіршін білім қуған жан
–жақты. Бүгінгі қазақ тілі пәні бойынша
«Тұрлаулы
мүшелер» атты ашық Сабағымызға қош келіпсіздер!
1.
Сұңқарлар тобы: 2.
Ойшылдар тобы 3.Білімділер
тобы 4.Тапқырлар
тобы 5.Алғырлар
тобы Топ атауларын
қорғау І.Психологиялық
дайындық. Біз дайынбыз бұл сабаққа
достарым Көрсетеміз бізде қандай күш
барын Алға қойған мақсатымыз бір
екен Сәтті болсын сапарымыз
әрдайым. Сұрақ -
жауап 1. Желтоқсан оқиғалараының алғашқы
құрбандары? 2. Тәуелсіздік деген не
? 3. Тәуелсіздікті қай жылы алдық
? 4. Қазақстан Республикасының жері туралы не
білеміз ? 5. Қазақстан қандай
мемлекет? 6. Еліміздің халқы қай тілде сөйлеу
керек? 7. Үштұғырлы
тіл саясаты туралы не білеміз? 8. ҚР-сы өз
тәуелсіздігін қашан алды? 9. Ұлттық
рәміздерімізді атаңдар? Ой қозғау Өткен тақырыптарды
қорытындылау 10 балдық бағалау
шкаласы 0- балл –
қанағаттанарлықсыз 1-2-балл – қанағаттанарлықтан
төмен 3-
балл – қанағаттанарлық 4-
балл – қанағаттанарлықтан жоғары Жиынтық баға 3 немесе 2 5-
балл – жеткілікті жақсы 6-
балл – өте жақсы 7-
балл – өте жақсы Жиынтық баға 4 8-
балл – үздікке жақын 9-
балл – үздік 10- балл – өте үздік. Жиынтық баға 5 Үй жұмысы: Дыбыстық талдау Өткенді қайталау. Тесттің жауабын тауып
көр
Түбір сөзді
тап. а)
жаңалық ә) күй 2.
Түбірге жалғанған бөлік не деп аталады? а)
қосымша ә) түбір 3.
Қосымшаның неше түрі бар? а)
4 ә) 2 4.
Жұрнақ деген не? а)
сөз бен сөзді байланыстыратын қосымша ә)
сөз мағынасын өзгертетін қосымша 5.
Жалғау деген не? а)
сөз бен сөзді байланыстыратын қосымша ә)
сөз мағынасын өзгертетін қосымша 6.
Сөз таптарын тап. а)
жұрнақ, жалғау ә)
зат есім, сын есім, сан есім, етістік. 7.
Адамның көңіл-күйін, сезімін білдіретін
сөйлем. А)
сұраулы сөйлем. Ә)
лепті сөйлем. 8. А – дыбысы А) Жуан дауысты
дыбыс. Ә) Жіңішке дауысты
дыбыс. ІІІ.Жаңа
сабақ Бастауыш пен
баяндауыш - сөйлемнің тұрлаулы
мүшелері. Бастауыш деп сөйлемде атау
септік тұлғасында тұрып, ойдың иесі болатын
тұрлаулы сөйлем мүшесін
атаймыз. Баяндауыш деп сөйлемде бастауыштың
қимылын, ісін, жай-күйін, кім, не екенін білдіріп
тұратын тұрлаулы сөйлем мүшесін
атаймыз. Бірінші
аялдама: Балықшының
тапсырмасы ІІ.
Операциялық-орындаушылық кезең Сөйлемдерді
сызбамен сəйкестендіру. Сөйлемнің
тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) мүшелерін
ажырату. 17-жаттығу. Сөйлемдерді сызбамен
сəйкестендіріп, қай сызба қай сөйлемге сəйкес келетінін
түсіндіреді. Бұл сөйлемдегі сөздер қандай сұрақтарға жауап беріп
тұрғанын анықтайды.Оқулықта берілген жаңа ақпарат оқытылып,
түсіндіру жұмыстары жүргізіледі. Екінші аялдама:
Дәрігердің тапсырмасы Тыңдалым. Мəтінді тыңдау.
Тілдік нормаларды сақтап сөйлеу. Тыңдалым. Мəтінді тыңдау.
Тілдік нормаларды сақтап сөйлеу. 18-жаттығу. Мəтінді тыңдау. Мəтінде қандай
қала туралы айтылғанын əңгімелеу. Отырар қаласы туралы қосымша
ақпарат беру Сөйлемнің тұрлаулы
(бастауыш, баяндауыш) мүшелерін
ажырату. Мəтіндегі қарамен жазылған
сөйлемнен тұрлаулы мүшелерді табу. Сызықшаның қойылу себебін
түсіндіру. Сергіту
сәті Музкамен
билеу. Үшінші
аялдама: Тігіншінің
тапсырмасы «Жеті жұрттың тілін
біл» 1.Жүз теңгең
болғанша, Жүз …………. болсын. (Дос – Друг
– Friend)Френд 2.Қабат-қабат
қаттама, Ақылың болса, аттама. (Кітап –
Книга – Book) Бук 3.Көз қорқақ, … батыр. (Қол –
Рука – Hand) Хенд 4. Жеті қазынаның бірі, адамды
қорғап жүретін досы. (Ит – Собака –
Dog)Дог 5.…………….. алма, білім ал.
(Алтын – Золото — Gold) Голд 6. Мұрты бар, иегінде сақалы
жоқ, Тоны бар, киеріне шапаны
жоқ. Пайдасы үй ішінен табылған
соң, Далаға кіріп-шығар сапары жоқ. (Мысық – Кошка –
Cat)Кэт 7.Көңіл сырын ………………. білдіреді. (Көз – Глаза
– Eye) Ей 8. ……………… дос үшін жан пида. (Жақсы – Хорошо –
Good)Гуд 9…………… басы – бұлақ,
сөздің басы – құлақ.
(Су – Вода –
Water)Уатер 10.Айдың он бесі ……………..
, он бесі қараңғы. (Жарық – Свет – Light
)Лайт Ребусты шешу. Сөйлем құрап
жазу.Сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) мүшелерін
ажырату. Оқылым-жазылым Шығармашылық
үзіліс. 19-жаөттығу. Ребусты шешеді
(Отырар – қала). «Қала» сөзімен екі сөйлем құрап жазады. Ол сөз
бірінде бастауыш, екіншісінде баяндауыш болуына назар
аудартылады.Бір сөздің екі сөйлемде екі түрлі сөйлем мүшесінің
қызметін атқару себебін түсіндіріп, талдайды.Екінші сөйлемде
сызықшаның қойылу себебін
түсіндіріп,дəлелдейді. Тапсырманы түсініп орындап,
өз пікірін білдіру. Тілдік нормаларды сақтап
сөйлеу. . Мысылы:
(Отырар – қала). Бірінші
сөйлемде бастауышты сипаттайды,өйткені өзі де бастауыш. Екінші
сөйлем толық тұрлаулы болып
табылады. 2.
Мысылы: Қалаға барамыз. Бұл
сөйлемде сызықша қойылмайды. Себебі, екеуі де әр түрлі мүшелер, ал
екі сөзде бастауыштан тұратын болса ондпа сызықша
қойылады. Төртіншң
аялдама: Музыканттың
тапсырмасы Топтық
жұмыс. Көп нүктенің орнына
бастауыштарды қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. Тұрлаулы мүшелерді
тап. Жолаушылар, Жанар, жер,
сиыр, тапсырма, Дархан, Аян, Бөдене. Әсем,
Күн ...
аттанды ...
сауылды ... оқыды ...
тегістеді. ...
орындалды. ... келді ... биші. ... ұшады ...
тігінші ... батты. Бесіншң
аялдама: Суретшінің
тапсырмасы «Ойлан,
тап» 1-
топ «Сұр бұлт түсі суық
қаптайды аспан, Күз болып дымқыл тұман
жерді басқан» — деген өлең жолдарын қай ақын жырлаған? (Абай
Құнанбаев) 2-
топ Қазақтың атақты палуаны
(Қажымұқан) 3-
топ Абай Құнанбаевтың «Ғылым
таппай мақтан ба» өлеңіндегі бес асыл істі ата?(Талап, еңбек, терең
ой, қанағат, рақым) 4 –
топ 1925жылы Парижді таң
қалдырған атақты әнші? (Әміре
Қашаубаев) 5
-топ Абай Құнанбаевтың «Ғылым
таппай мақтан ба» өлеңіндегі бес дұшпан істі ата?(Өсек,
өтірік,мақтаншақ, еріншек, бекер мал
шашпақ) Алтыншы
аялдама: Аспазшының
тапсырмасы Тапсырманы түсініп орындап,
өз пікірін білдіру. Тілдік нормаларды сақтап
сөйлеу. 20-жаттығу. Тапсырманы түсініп
оқиды. Ойын шартымен танысады. Тапсырманы орындау барысында өз
пікірінің дұрыстығын дəлелдейді. Адасқан суреттерді
орнына қой Кім? Не?
Көңілді әуен қосып
қою. 1-слайд
2-слайд
Қайрат Рұсқұлбеков, Ләззат
Асанова, Жансая Сабитова, Ербол
Сыпатаев | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


