Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді: Оқу ісінің орынбасары Момбаева А.Т.
|
Күні: 21.11.2023ж |
Мұғалімі: Ислам М.Қ. |
|||
|
Сынып: 2 «А» |
Мектеп: «Жаңаөзен арнайы мектепбі» КММ |
|
||
|
Пәні: Сенсорлық дамыту |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түстер |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түстермен таныстыру; Түстерді ажыратуға үйрету; Суреттерді сәйкестендіріп бояуды үйрету; |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Ойындар, диалог және сұрақ – жауап |
|||
|
Сабақ жоспары: |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Амандасу: -Сәлеметсіздерме оқушылар! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сәлемдесейік иіліп, Жылы жүзбен жымиып. Қызығы мол сабақта Ойнайық та күлейік Оқушылар, тақтаға (экранға) қарайықшы, мына суреттен не көріп тұрсыңдар? -Иә, жарайсыңдар суретте қарындаштар көрсетілген. Суретке қара. Ондағы суреті салынған қарындаштардың айырмашылықтары қандай? Олар түсі бойынша ерекшеленеді. Әрқайсысының өзінің мінезі бар. Қызыл мен сары – олар сергек, көңілді және қуанышты, ал көк – байсалды және сәл көңілсіз. Бұларды негізгі түстер деп атайды. Басқада түстермен танысу үшін видеоны тамашалайық. (видео https://www.youtube.com/watch?v=3FbxhGZzblI )Бүгін біз осы түстер әлеміне сапар шегіп, қызықты тапсырмаларды орындайтын боламыз. Ендеше, қызықты тапсырмаларды орындауды бастайық. |
https://www.youtube.com/watch?v=3FbxhGZzblI |
||
|
Сабақтың ортасы 1-тапсырма: 2- тапсырма: 3-тапсырма 4-тапсырма |
1-тапсырма. «Сәйкестендір» тапсырмасы Мақсаты: Түстерді үйрету, зейінін шоғырландыру, түстерді ажыратуды үйрету; Барысы: Оқушыларға тапсырма көрсетілген парақтар беріледі. Парақтардағы әрбір қарындашты түсі сәйкес келетін нүктемен сызық арқылы қосуы және олардың түстерін атауы қажет.
2-тапсырма: «Жұп-жұбымен» Мақсаты: Түстерді үйрету, зейінін шоғырландыру, түстерді ажыратуды үйрету; Барысы: Ыдыстарға кеспе қағаздарды түсіне сәйкес салу, санау, түстерін атау. 3-тапсырма Оқушылар, мына суреттегі не? -Иә, бұл кемпірқосақ. Кемпірқосақ түрлі түсті қане кемпірқосақтың түстерін атайықшы:Қызыл, қызғылтсары,сары,көк,қою көк, күлгін. Жарайсыңдар, ендеше кемпірқосақты өзіміз түрлі түске бояйық.
О Ал балалар тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық. Шаңырақты көтеріп, Керегені құрайық Уық болып иіліп, Бір отбасы болайық. 4-тапсырма. «Бұл не?» Мақсаты: сурет бойынша заттарды табу, түсін, пішінін жіне қажеттілігін айтуды үйрену. Барысы: Суреттегі заттардың не екендігін тауып, оның түсін, пішінін және оның бізге қажеттілігін айтуы қажет |
Кемпірқосақ суреті, бояулар
Суретті карточкалар |
||
|
Аяқталуы Сабақты бекіту |
- Рефлексия Оқушылар менің қолымдағы қорапта түрлі түсті қарындаштар бар, оларды алып түстері қандай екенін айтайықшы? -Жарайсыңдар! Бүгінгі тапсырмаларды өте жақсы орындадыңыздар. Барлығыңызға жарайсыңдар деп бағалағым келеді. Сабақ барлығымызға ұнадыма? Ендеше, барлығымыз өзімізді мадақтап «Үш шапалақ» әдісімен қол соғайықшы 1,2,3,. Ендеше осындай жақсы көңіл-күймен сабағымызды аяқтаймыз. Сау болыңыздар! |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Түстер" 2 сынып
Ашық сабақ "Түстер" 2 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді: Оқу ісінің орынбасары Момбаева А.Т.
|
Күні: 21.11.2023ж |
Мұғалімі: Ислам М.Қ. |
|||
|
Сынып: 2 «А» |
Мектеп: «Жаңаөзен арнайы мектепбі» КММ |
|
||
|
Пәні: Сенсорлық дамыту |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түстер |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түстермен таныстыру; Түстерді ажыратуға үйрету; Суреттерді сәйкестендіріп бояуды үйрету; |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Ойындар, диалог және сұрақ – жауап |
|||
|
Сабақ жоспары: |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Амандасу: -Сәлеметсіздерме оқушылар! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сәлемдесейік иіліп, Жылы жүзбен жымиып. Қызығы мол сабақта Ойнайық та күлейік Оқушылар, тақтаға (экранға) қарайықшы, мына суреттен не көріп тұрсыңдар? -Иә, жарайсыңдар суретте қарындаштар көрсетілген. Суретке қара. Ондағы суреті салынған қарындаштардың айырмашылықтары қандай? Олар түсі бойынша ерекшеленеді. Әрқайсысының өзінің мінезі бар. Қызыл мен сары – олар сергек, көңілді және қуанышты, ал көк – байсалды және сәл көңілсіз. Бұларды негізгі түстер деп атайды. Басқада түстермен танысу үшін видеоны тамашалайық. (видео https://www.youtube.com/watch?v=3FbxhGZzblI )Бүгін біз осы түстер әлеміне сапар шегіп, қызықты тапсырмаларды орындайтын боламыз. Ендеше, қызықты тапсырмаларды орындауды бастайық. |
https://www.youtube.com/watch?v=3FbxhGZzblI |
||
|
Сабақтың ортасы 1-тапсырма: 2- тапсырма: 3-тапсырма 4-тапсырма |
1-тапсырма. «Сәйкестендір» тапсырмасы Мақсаты: Түстерді үйрету, зейінін шоғырландыру, түстерді ажыратуды үйрету; Барысы: Оқушыларға тапсырма көрсетілген парақтар беріледі. Парақтардағы әрбір қарындашты түсі сәйкес келетін нүктемен сызық арқылы қосуы және олардың түстерін атауы қажет.
2-тапсырма: «Жұп-жұбымен» Мақсаты: Түстерді үйрету, зейінін шоғырландыру, түстерді ажыратуды үйрету; Барысы: Ыдыстарға кеспе қағаздарды түсіне сәйкес салу, санау, түстерін атау. 3-тапсырма Оқушылар, мына суреттегі не? -Иә, бұл кемпірқосақ. Кемпірқосақ түрлі түсті қане кемпірқосақтың түстерін атайықшы:Қызыл, қызғылтсары,сары,көк,қою көк, күлгін. Жарайсыңдар, ендеше кемпірқосақты өзіміз түрлі түске бояйық.
О Ал балалар тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық. Шаңырақты көтеріп, Керегені құрайық Уық болып иіліп, Бір отбасы болайық. 4-тапсырма. «Бұл не?» Мақсаты: сурет бойынша заттарды табу, түсін, пішінін жіне қажеттілігін айтуды үйрену. Барысы: Суреттегі заттардың не екендігін тауып, оның түсін, пішінін және оның бізге қажеттілігін айтуы қажет |
Кемпірқосақ суреті, бояулар
Суретті карточкалар |
||
|
Аяқталуы Сабақты бекіту |
- Рефлексия Оқушылар менің қолымдағы қорапта түрлі түсті қарындаштар бар, оларды алып түстері қандай екенін айтайықшы? -Жарайсыңдар! Бүгінгі тапсырмаларды өте жақсы орындадыңыздар. Барлығыңызға жарайсыңдар деп бағалағым келеді. Сабақ барлығымызға ұнадыма? Ендеше, барлығымыз өзімізді мадақтап «Үш шапалақ» әдісімен қол соғайықшы 1,2,3,. Ендеше осындай жақсы көңіл-күймен сабағымызды аяқтаймыз. Сау болыңыздар! |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















