Мектеп: «№2 Теректі орта мектебі» КММ Мерізімі:
Тақырыбы: Мейірімділік асыл – қасиет Сынып: 4
Құндылық: Сүйіспеншілік
Қасиеттер: Мейірімділік, қайырымдылық, сыйластық, қамқорлық, түсіністік
Мұғалім : Оразқан Сайра
Қатысқын оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны:
|
Мақсаты: |
Оқушыларға мейірімділіктің мәнін аша отырып адам бойындағы сүйіспеншілік құндылықтарын ұғындыру. |
|
Міндеттері: |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|
Сабақтың типі: |
Жаңа білімді игеру |
|
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ |
|
Әдіс – тәсілдері: |
Сұрақ – жауап,әңгімелесу, көрнекіліктер көрсету. |
|
Қажетті құрал – жабдықтар: |
|
|
Сабақтың барысы:
( 7 мин) |
Оқушылармен амандасу, тәртіпке шақыру, оқушыларды түгендеу. |
|
5Т ережесін қайталау
|
Қайырлы таң досым Қайырлы күн болсын Жеті күннің әр кезі сәттілікке толсын Біздің алар бағамыз, кілең бестік болсын! -Оқушылар бүгінгі сабақта мен барлықтарыңа сәттілік тілеймін! Өзін –өзі сабағындағы міндетті 5Т ережесін есімізге түсіріп қайталайық! Тәртіп,талап, тазалық, татулық,тыныштық өте жақсы осы талаптарды сақтаумыз керек! |
|
(Оқушылар өздері топтың атын алдын ала дайндалып жасалған күннің, жүректің және гүлдің бетіне маркермен жазады.) Оқушылар өздері топтың атын атап өтеді.
Үшінші топ ақ түске отырыпты және олардың алдында күннің суреті тұр екен балалар! Ақ түс нені білдіреді? Күнді біз неге теңейміз балалар ?
|
тапсырмасы: (5 мин) |
Оқушылар сендерге үйге Абай атамыздың 14 - қара сөзін оқып мағанасын талдауға берген едім. Абайдың 14- қара сөзін оқушыларға тыңдатып мағанасын талдау. Топтармен сұрақ – жауап алмасу. |
«Нұрға бөлену» (2мин) |
Балалар көздерін жұмады.
Аспанда күн күлімдеп сендерге жылулығын төгіп тұр.Сендердің
жүректерің — сендердің кішкене жарқыраған күндерің. Ол да күн
сияқты жылытады, жылыуын айналасына шуағын шашады. Сендер кішкентай
жүректеріңе күннен жылылық, мейірімділік, тазалық, қамқорлық,
адалдық сезімдерін толтырып жинап алдыңдар. Ал енді өздеріңнің
жақсылықтарыңмен басқа адамдармен бөлісесіңдер. Ал, кәне жақсылық
сезімдерімізді өздеріміздің әке-шешемізге, аға-әпкелерімізге,
өздеріміздің достарымызға, барлық адамзатқа, келген қонақтарға,
маған және өзіміздің кішкене ғана әдемі жер шарымызға,
бәріне-бәріне жіберейік, жақсылық тілейік.
|
Жағымды ой пікір (3 мин) |
Мейірімділік, махаббат,қайырымдылық, адалдық, секілді қасиеттер тек ақ жүректен шығады. - Шәкәрім Құдайбердиев Дәйексөздің мағанасы ашу. Хормен айту. Дәптерге жазу. Барлық нәрсенің дүниеге келіуі үлкен мейірім мен шапағаттан пайда болады. Сондықтан адамдарға айналаңа мейірімді болуға, жақсылық жасауға жетелейді. |
Әңгімелесу (4мин) |
Оқушыларға сабақтың тақырыбына байланысты «Мейірімділік» туралы бейне жазба көрсетіледі. Оқушылармен бейне жазба бойынша сұрақ – жауап алмасып талдау. |
(14 мин) |
1- Топқа: Мейірімділік үйін тұрғызу. Мейірімділік үйінің есігіне, терезесіне мейірімділік туралы сөздержазу.Отбасы қайткенде мейірімді бауырмал болатынын жазып түсіндіру. 2- Топқа: «Мейірімділікті анадан үйрен» сөзінің мағанасын түсіндіріп талдау. 3-Топқа : Мейірімділік тақырыбында сахналық көрініс. |
|
9.Сабақтың қорытындылау (4мин) |
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып сабақты қортындылайды.
|
|
10.Үй тапсырмасы: (1 мин) |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ туған өлке
Ашық сабақ туған өлке
Мектеп: «№2 Теректі орта мектебі» КММ Мерізімі:
Тақырыбы: Мейірімділік асыл – қасиет Сынып: 4
Құндылық: Сүйіспеншілік
Қасиеттер: Мейірімділік, қайырымдылық, сыйластық, қамқорлық, түсіністік
Мұғалім : Оразқан Сайра
Қатысқын оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны:
|
Мақсаты: |
Оқушыларға мейірімділіктің мәнін аша отырып адам бойындағы сүйіспеншілік құндылықтарын ұғындыру. |
|
Міндеттері: |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|
Сабақтың типі: |
Жаңа білімді игеру |
|
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ |
|
Әдіс – тәсілдері: |
Сұрақ – жауап,әңгімелесу, көрнекіліктер көрсету. |
|
Қажетті құрал – жабдықтар: |
|
|
Сабақтың барысы:
( 7 мин) |
Оқушылармен амандасу, тәртіпке шақыру, оқушыларды түгендеу. |
|
5Т ережесін қайталау
|
Қайырлы таң досым Қайырлы күн болсын Жеті күннің әр кезі сәттілікке толсын Біздің алар бағамыз, кілең бестік болсын! -Оқушылар бүгінгі сабақта мен барлықтарыңа сәттілік тілеймін! Өзін –өзі сабағындағы міндетті 5Т ережесін есімізге түсіріп қайталайық! Тәртіп,талап, тазалық, татулық,тыныштық өте жақсы осы талаптарды сақтаумыз керек! |
|
(Оқушылар өздері топтың атын алдын ала дайндалып жасалған күннің, жүректің және гүлдің бетіне маркермен жазады.) Оқушылар өздері топтың атын атап өтеді.
Үшінші топ ақ түске отырыпты және олардың алдында күннің суреті тұр екен балалар! Ақ түс нені білдіреді? Күнді біз неге теңейміз балалар ?
|
тапсырмасы: (5 мин) |
Оқушылар сендерге үйге Абай атамыздың 14 - қара сөзін оқып мағанасын талдауға берген едім. Абайдың 14- қара сөзін оқушыларға тыңдатып мағанасын талдау. Топтармен сұрақ – жауап алмасу. |
«Нұрға бөлену» (2мин) |
Балалар көздерін жұмады.
Аспанда күн күлімдеп сендерге жылулығын төгіп тұр.Сендердің
жүректерің — сендердің кішкене жарқыраған күндерің. Ол да күн
сияқты жылытады, жылыуын айналасына шуағын шашады. Сендер кішкентай
жүректеріңе күннен жылылық, мейірімділік, тазалық, қамқорлық,
адалдық сезімдерін толтырып жинап алдыңдар. Ал енді өздеріңнің
жақсылықтарыңмен басқа адамдармен бөлісесіңдер. Ал, кәне жақсылық
сезімдерімізді өздеріміздің әке-шешемізге, аға-әпкелерімізге,
өздеріміздің достарымызға, барлық адамзатқа, келген қонақтарға,
маған және өзіміздің кішкене ғана әдемі жер шарымызға,
бәріне-бәріне жіберейік, жақсылық тілейік.
|
Жағымды ой пікір (3 мин) |
Мейірімділік, махаббат,қайырымдылық, адалдық, секілді қасиеттер тек ақ жүректен шығады. - Шәкәрім Құдайбердиев Дәйексөздің мағанасы ашу. Хормен айту. Дәптерге жазу. Барлық нәрсенің дүниеге келіуі үлкен мейірім мен шапағаттан пайда болады. Сондықтан адамдарға айналаңа мейірімді болуға, жақсылық жасауға жетелейді. |
Әңгімелесу (4мин) |
Оқушыларға сабақтың тақырыбына байланысты «Мейірімділік» туралы бейне жазба көрсетіледі. Оқушылармен бейне жазба бойынша сұрақ – жауап алмасып талдау. |
(14 мин) |
1- Топқа: Мейірімділік үйін тұрғызу. Мейірімділік үйінің есігіне, терезесіне мейірімділік туралы сөздержазу.Отбасы қайткенде мейірімді бауырмал болатынын жазып түсіндіру. 2- Топқа: «Мейірімділікті анадан үйрен» сөзінің мағанасын түсіндіріп талдау. 3-Топқа : Мейірімділік тақырыбында сахналық көрініс. |
|
9.Сабақтың қорытындылау (4мин) |
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып сабақты қортындылайды.
|
|
10.Үй тапсырмасы: (1 мин) |
|
шағым қалдыра аласыз













