Бекітемін:
Оқу ісі меңгерушісі
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Тығыздықты есептеу
|
Білім беру ұйымының атауы: |
Есбол орта мектебі |
|
|
Бөлім: |
Тығыздық |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Хасанова А |
|
|
Күні: |
17.11.2022ж |
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тығыздықты есептеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.15 – Тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Біз бүгін тығыздық тақырыбына есептер шығарамыз . Тақырыпты еске түсірейік. Қызықты викторина 1.Ауа, көлік, килограмм, қайнау қайсысы физикалық дене? 2.шардың қозғалысы, қоңыраудың сыңғыры, таңның атуы, қардың еруі қайсысы дыбыс құбылысына жатады? 3.тікұшақ, ауа, комета, ағаш қайсысы аспан денесіне жатады? 4.жылдамдық, метр, найзағайдың ойнауы, телескоп қайсысы физикалық шама? 5.100г не 0,1 кг қайсысы ауыр? 6.шыбынның қанаты 0,00005г неше кг? 7.100г, 50г, 10г, 1г жүктер жиынтығы қанша кг болады? 8.1м3 темірдің массасы 7800кг, дәл сондай қорғасынның массасы 13000 кг болады, демек қайсысының тыңыздығы көп? 9.судың тыңыздығы қанша? 10. 72 км/сағ неме м/с? 11.заттың үш күйінің қайсысының тыңыздығы тыңыздырақ? 12.Аспан ұшақ қалай үшып жұр? Дәл сол сияқты кеме қалай суда жүзіп жүр? 13.тығыздықтың негізгі өлшем бірлігі. |
Сілемдеседі Карточкалармен топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді |
тығыздық анықтамасын, оны анықтау жолдарын, өлшем бірлігін білу – әрқайсысына 1 балл. (жалпы 3 балл) |
Топқа бөлу
қосымша№1 Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалңм. Тығыздық ұғымын түсіндіреді . Бір есептің шығару жолын таныстырады Есептер шығару: Балалар жылы конверт арқылы 4 топқа тапсырмалар беру.
1-конверт 1-тапсырма: Сәйкес тығыздық бірліктерін жаз: 1 г/см3 = ______________ кг/м3 1000 т/м3=_____________ кг/м3 0,09 кг/мм3= ____________кг/м3 34 ц/дм3=_______________кг/м3 2-тапсырма:Машинаға арналған болат детальдің массасы 780г. Оның көлемін анықта 2-конверт 1-тапсырма: Бірдей шелектердің біріне ауыз су, екіншісіне теңіз суы толтырылған. Бұлардың массалары бірдей бола ма? 2-тапсырма: жаттығу 3.2- №5есеп 3-Конверт 1-тапсырма:Ыдысқа толтыра су құйылған. Қандай жағдайда ыдыстан су көбірек төгіледі: ыдысқа массасы 1 кг қалайыны батырғанда ма, әлде қорғасынды батырғанда ма? 2-тапсырма: жаттығу 3.2- №5есеп 4-конверт 1-тапсырма:Көлемі 1 л өсімдік майының массасы 920 г. Майдың тығыздығын тап:
2-тапсырма: 1 мин ішінде адам демін ішке 15 рет тартқанда өкпесіне 600см3 ауа келеді екен. Бір сағатта адамның өкпесі арқылы өтетін ауаның массасын есепте? Кері топқа түрлі түсті қаламдармен топқа бөлу Экспериметтін тапсырма орындау 1-топ Сүттің тығыздығын анықтау 2-топ Шырынның тығыздығын анықтау 3-топ
4-топ Кір сабынның тығыздығын анықтау Тығыздықтар мұнарасын тұрғызу: Топтарға түрлі сұйықтармен қатар, шуруп, макарон, пластмасса, қызанақ таратылады. Қажетті құралдар:Мензуркалар мен ыдыстар, қасық |
Топта есептер шығарады. Келесі топты тексеріп дискриптормен бағалауды. Эксперименттік тапсырма орындайды. Тығыздық мұнарасын тұрғызады. |
|
Оқулық, жұмыс дәптері Парақша Қосымша№2 |
|
Сабақтың соңы |
Қосымша №4 .Стиб Джобстан 1 есеп
+-? Плус минус қызықты рефлексия |
|
|
|
Топқа бөлу:Қосымша №1
|
Кг |
Глицирин |
Антисептик |
Алюминий |
Жез |
|
Бақылау |
Масса эталоны |
Гипотеза |
Мұнай |
Сүт |
|
Темір |
Болжам |
Париж |
Теориялық талдау |
Керосин |
|
Эксперимент |
Алтын |
Парта |
Инерттілік |
Таразы |
Қосымша №2

Қосымша №3Дескриптор
|
№ |
Тапсырма |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
Қызықты викторина Үй тапсырмасы |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын орындайды |
1 балл |
|
2 |
Есептер шығару |
1.Есептің мазмұнын түсініп, берілгенін жаза алады 2.Теориялық формуланы жазады, есептеу формуласын шығарады 3. Математикалық есептеулерді дұрыс жүргізіп, шешімін талдайды |
1 балл 1 балл 1 балл |
|
3 |
Эсперименттік тапсырма |
1.заттардың (су, сүт) масаларын таразымен өлшейді 2.су мен сүттің тығыздығын табады 3.кестемен салыстырады |
1 балл 1 балл 1 балл |
|
4 |
Тығыздықтар мұнарасы |
Қажетті заттармен тыңыздықтар мұнарасын тұрғызады Заттардың орналасуына тыңыздықтар бойынша саралайды |
1 балл 1 балл |
|
5 |
Стиб Джобс есебі |
30 секундта өздерінің алтернативті шешімін айтады |
1 балл |
Қосымша №4

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тығыздықты есептеу
Ашық сабақ. Тығыздықты есептеу
Бекітемін:
Оқу ісі меңгерушісі
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Тығыздықты есептеу
|
Білім беру ұйымының атауы: |
Есбол орта мектебі |
|
|
Бөлім: |
Тығыздық |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Хасанова А |
|
|
Күні: |
17.11.2022ж |
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тығыздықты есептеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.15 – Тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Біз бүгін тығыздық тақырыбына есептер шығарамыз . Тақырыпты еске түсірейік. Қызықты викторина 1.Ауа, көлік, килограмм, қайнау қайсысы физикалық дене? 2.шардың қозғалысы, қоңыраудың сыңғыры, таңның атуы, қардың еруі қайсысы дыбыс құбылысына жатады? 3.тікұшақ, ауа, комета, ағаш қайсысы аспан денесіне жатады? 4.жылдамдық, метр, найзағайдың ойнауы, телескоп қайсысы физикалық шама? 5.100г не 0,1 кг қайсысы ауыр? 6.шыбынның қанаты 0,00005г неше кг? 7.100г, 50г, 10г, 1г жүктер жиынтығы қанша кг болады? 8.1м3 темірдің массасы 7800кг, дәл сондай қорғасынның массасы 13000 кг болады, демек қайсысының тыңыздығы көп? 9.судың тыңыздығы қанша? 10. 72 км/сағ неме м/с? 11.заттың үш күйінің қайсысының тыңыздығы тыңыздырақ? 12.Аспан ұшақ қалай үшып жұр? Дәл сол сияқты кеме қалай суда жүзіп жүр? 13.тығыздықтың негізгі өлшем бірлігі. |
Сілемдеседі Карточкалармен топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді |
тығыздық анықтамасын, оны анықтау жолдарын, өлшем бірлігін білу – әрқайсысына 1 балл. (жалпы 3 балл) |
Топқа бөлу
қосымша№1 Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалңм. Тығыздық ұғымын түсіндіреді . Бір есептің шығару жолын таныстырады Есептер шығару: Балалар жылы конверт арқылы 4 топқа тапсырмалар беру.
1-конверт 1-тапсырма: Сәйкес тығыздық бірліктерін жаз: 1 г/см3 = ______________ кг/м3 1000 т/м3=_____________ кг/м3 0,09 кг/мм3= ____________кг/м3 34 ц/дм3=_______________кг/м3 2-тапсырма:Машинаға арналған болат детальдің массасы 780г. Оның көлемін анықта 2-конверт 1-тапсырма: Бірдей шелектердің біріне ауыз су, екіншісіне теңіз суы толтырылған. Бұлардың массалары бірдей бола ма? 2-тапсырма: жаттығу 3.2- №5есеп 3-Конверт 1-тапсырма:Ыдысқа толтыра су құйылған. Қандай жағдайда ыдыстан су көбірек төгіледі: ыдысқа массасы 1 кг қалайыны батырғанда ма, әлде қорғасынды батырғанда ма? 2-тапсырма: жаттығу 3.2- №5есеп 4-конверт 1-тапсырма:Көлемі 1 л өсімдік майының массасы 920 г. Майдың тығыздығын тап:
2-тапсырма: 1 мин ішінде адам демін ішке 15 рет тартқанда өкпесіне 600см3 ауа келеді екен. Бір сағатта адамның өкпесі арқылы өтетін ауаның массасын есепте? Кері топқа түрлі түсті қаламдармен топқа бөлу Экспериметтін тапсырма орындау 1-топ Сүттің тығыздығын анықтау 2-топ Шырынның тығыздығын анықтау 3-топ
4-топ Кір сабынның тығыздығын анықтау Тығыздықтар мұнарасын тұрғызу: Топтарға түрлі сұйықтармен қатар, шуруп, макарон, пластмасса, қызанақ таратылады. Қажетті құралдар:Мензуркалар мен ыдыстар, қасық |
Топта есептер шығарады. Келесі топты тексеріп дискриптормен бағалауды. Эксперименттік тапсырма орындайды. Тығыздық мұнарасын тұрғызады. |
|
Оқулық, жұмыс дәптері Парақша Қосымша№2 |
|
Сабақтың соңы |
Қосымша №4 .Стиб Джобстан 1 есеп
+-? Плус минус қызықты рефлексия |
|
|
|
Топқа бөлу:Қосымша №1
|
Кг |
Глицирин |
Антисептик |
Алюминий |
Жез |
|
Бақылау |
Масса эталоны |
Гипотеза |
Мұнай |
Сүт |
|
Темір |
Болжам |
Париж |
Теориялық талдау |
Керосин |
|
Эксперимент |
Алтын |
Парта |
Инерттілік |
Таразы |
Қосымша №2

Қосымша №3Дескриптор
|
№ |
Тапсырма |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
Қызықты викторина Үй тапсырмасы |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын орындайды |
1 балл |
|
2 |
Есептер шығару |
1.Есептің мазмұнын түсініп, берілгенін жаза алады 2.Теориялық формуланы жазады, есептеу формуласын шығарады 3. Математикалық есептеулерді дұрыс жүргізіп, шешімін талдайды |
1 балл 1 балл 1 балл |
|
3 |
Эсперименттік тапсырма |
1.заттардың (су, сүт) масаларын таразымен өлшейді 2.су мен сүттің тығыздығын табады 3.кестемен салыстырады |
1 балл 1 балл 1 балл |
|
4 |
Тығыздықтар мұнарасы |
Қажетті заттармен тыңыздықтар мұнарасын тұрғызады Заттардың орналасуына тыңыздықтар бойынша саралайды |
1 балл 1 балл |
|
5 |
Стиб Джобс есебі |
30 секундта өздерінің алтернативті шешімін айтады |
1 балл |
Қосымша №4

шағым қалдыра аласыз















