Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ортақ тақырып: Күні: Сынып: 3 |
Мектеп: «Н.Төреқұлов атындағы №13 ЖОМ» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Абсадықова А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тыныс алу мүшелері |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.3 тыныс алу жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: тыныс алу жүйесі мүшелерін атайды Көпшілігі: тыныс алу жүйесінің адам ағзасындағы рөлін сипаттайды. Кейбірі: тыныс алу жүйесі мүшелерінің қызметін анықтап, моделін жасайды, дәлелдейді |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
Пəндік лексика жəне терминология: Мұрын қуысы, жұтқыншақ, көмей, өкпе. Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл. Талқылау: Тыныс алу жүйесі неден тұрады? Тыныс жолдарының ерекшелігі қандай?Мұрын арқылы тыныс алып, демді ауыздан шығару неге дұрыс деп саналады?Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс? |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Біздің басты міндетіміз – өндірісті, білім мен ғылымды біріктіру, инновациялық-индустриялық кластерлерді дамыту. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Суреттер |
|||||
|
Бастапқы білім |
Ас қорыту жүйесі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуалды орнату Үй тапсырмасын сұрау. «Кезбе тілші» әдісі арқылы жүргізіледі. Асқорыту жүйесі қалай құрылған?
Асқорытудың әр кезеңінде тағам қандай өзгеріске ұшырайды Асқорыту үдерісінің қандай маңызы бар? Асқорыту үдерісін қалай жақсартуға болады әрі тездетуге болады?
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 32мин |
Ұжымдық жұмыс «Айна» әдісі арқылы жүргізіледі.Терең дем ал. Не байқадың?Ал енді деміңді сыртқа шығар. Не өзгерді?Сен тез қимылдағанда, секіргенде, жүгіргенде не болады?Қалай дұрыс тыныс алу керек?Тыныс жолдарының ерекшелігі қандай?Мұрын арқылы тыныс алып, демді ауыздан шығару неге дұрыс деп саналады?Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс?Дескриптор
ҚБ «Бағдаршам».Топтық жұмыс « Нақты сұрақ, дәл жауап» әдісі арқылы жүргізіледі. |
|
||||
|
|
|
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3мин
|
Кері байланыс
Бағалау «Бағдаршам»
Үй тапсырмаcы: тыныс алу мұшелерінің қызмет айтады. |
|
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттерімен белсенді іс-әрекет түрлері. |
||||
|
Барлығы: тыныс алу жүйесі мүшелерінің атайды Көпшілігі: тыныс алу жүйесінің адам ағзасындағы рөлін сипаттайды. Кейбірі: тыныс алу жүйесі мүшелерінің қызметін анықтап, моделін жасайды, дәлелдейді |
Бағдаршам әдісі
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
||||
|
Жалпы баға Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? дамыды.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тыныс алу мүшелері 3 сынып
Ашық сабақ Тыныс алу мүшелері 3 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ортақ тақырып: Күні: Сынып: 3 |
Мектеп: «Н.Төреқұлов атындағы №13 ЖОМ» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Абсадықова А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тыныс алу мүшелері |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.3 тыныс алу жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: тыныс алу жүйесі мүшелерін атайды Көпшілігі: тыныс алу жүйесінің адам ағзасындағы рөлін сипаттайды. Кейбірі: тыныс алу жүйесі мүшелерінің қызметін анықтап, моделін жасайды, дәлелдейді |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
Пəндік лексика жəне терминология: Мұрын қуысы, жұтқыншақ, көмей, өкпе. Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл. Талқылау: Тыныс алу жүйесі неден тұрады? Тыныс жолдарының ерекшелігі қандай?Мұрын арқылы тыныс алып, демді ауыздан шығару неге дұрыс деп саналады?Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс? |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Біздің басты міндетіміз – өндірісті, білім мен ғылымды біріктіру, инновациялық-индустриялық кластерлерді дамыту. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Суреттер |
|||||
|
Бастапқы білім |
Ас қорыту жүйесі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуалды орнату Үй тапсырмасын сұрау. «Кезбе тілші» әдісі арқылы жүргізіледі. Асқорыту жүйесі қалай құрылған?
Асқорытудың әр кезеңінде тағам қандай өзгеріске ұшырайды Асқорыту үдерісінің қандай маңызы бар? Асқорыту үдерісін қалай жақсартуға болады әрі тездетуге болады?
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 32мин |
Ұжымдық жұмыс «Айна» әдісі арқылы жүргізіледі.Терең дем ал. Не байқадың?Ал енді деміңді сыртқа шығар. Не өзгерді?Сен тез қимылдағанда, секіргенде, жүгіргенде не болады?Қалай дұрыс тыныс алу керек?Тыныс жолдарының ерекшелігі қандай?Мұрын арқылы тыныс алып, демді ауыздан шығару неге дұрыс деп саналады?Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс?Дескриптор
ҚБ «Бағдаршам».Топтық жұмыс « Нақты сұрақ, дәл жауап» әдісі арқылы жүргізіледі. |
|
||||
|
|
|
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3мин
|
Кері байланыс
Бағалау «Бағдаршам»
Үй тапсырмаcы: тыныс алу мұшелерінің қызмет айтады. |
|
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттерімен белсенді іс-әрекет түрлері. |
||||
|
Барлығы: тыныс алу жүйесі мүшелерінің атайды Көпшілігі: тыныс алу жүйесінің адам ағзасындағы рөлін сипаттайды. Кейбірі: тыныс алу жүйесі мүшелерінің қызметін анықтап, моделін жасайды, дәлелдейді |
Бағдаршам әдісі
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
||||
|
Жалпы баға Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? дамыды.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||
шағым қалдыра аласыз



















