|
Бөлім: |
Адам организміндегі химиялық элементтер мен қосылыстар |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Талбидинова Динара Султанбековна |
|
Күні: |
19.04.2024ж |
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тыныс алу үдерісі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.5.1.4 –тынысалу үдерісін түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы: - тыныс алу үдерісін түсінеді |
|
Бағалау критерийлері |
Тыныс алу мүшелерінбіледі; Жұтылған және шығарылған ауаның құрамын анықтайды ; Тыныс алу кезіндегі тотығу процесін сипаттайды; Ауадағы оттектің пайда болуын түсінеді; |
|
Құндылықтарға баулу |
Жұпта және топта жұмыс істеу барысында ынтымақтастық, өзіне және басқаларға құрметпен қарау, академиялық адалдық – өз бетімен жұмыс істеу, ашықтық – оқушылар сабақтың мақсаттарын және міндеттерін өз бетінше анықтай алады. |
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, химия |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықтыояту, үйтапсырмасынашолу 7 мин.
|
Амандасу Оқушылардытиындарарқылы топқа бөлу.
«Өрмекші торы»әдісі арқылы үй жұмысын тексеру. Кейбір оқушылардың орындығының астына өрмекшілер жабыстырылады |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар тиындартаңдап алады,бірдей суреттегілер бірігіп,4 топқа бөлінеді Оқушылар өздерінің орындықтарының астына жабысып тұрған өрмекшілерді тауып,ұяшықтағы сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім әр кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы ынталандырып отырады. Оқушылар бағалау парағы таратылады, әр тапсырма бойынша балл қойылады. ҮТ-3балл |
Интерактивті тақта Презентация, қиынды қағаздар, маркер, суреттер |
|
Жаңа сабақ
5 мин
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
8-мин Мағынаны түсіну 10-мин Тақырыпты нақтылау 2-мин |
Жаңа тақырыпқа шығу жолы. «Ой қозғау» әдісі Мақсатты тұжырымдау. Мұғалім оқушыларға сұрақ қойып,оқушылармен бірге сабақ мақсатын және сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтайды. Оқушыларға БББ парақшасы беріледі
Тәжірибе жасау Қанша уақыт тыныс алмай тұра аламыз?
Оқулықпен жұмыс: 1 топ- Тыныс алу мүшелері 2 топ- Жұтылған және шығарылған ауаның құрамын анықтау 3 топ- Тотығу процесі 4 топ- Фотосинтез үдерісі
Постерді қорғау: «Джиксо» әдісі Топтардың жасаған жеке жұмыстарын әр топқа бір бірден таратып береді. Тақрыпты нақтылау үшін «Кір жаю» әдісін қолдану.Оқушылардың жасаған постерлерін жіпке қатар іліп,толықтырып,нақтылау |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырыпты өз ойларымен ашады
Оқушылар БББ парақшасын толтыралы
Тәжірибе жасау арқылы тақырыптың маңыздылығын түсінеді
Оқушылар өздеріне берілген тақырыпшалар бойынша жеке постер құрастырады.
Оқушылар кезекпен тақырыпшаларын түсіндіреді. Әр оқушы өзінің БББ парағын толтырып отырады |
Оқушылар бағалау парағына балл қояды. (4 балл) |
Презентация
БББ парақшасы
секундометр
7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері Суреттер,маркерлер, шар, түтікшелер, қайшы клей, А4 қағаздарhttps://wordwall.net/ru/resource/71836999
|
|
Сабақтың соңы
Сабақты бекіту 8 мин |
«Кім жылдам» әдісі Quizizzплатформасында дайындалған тапсырмаларымен сабақты бекіту |
Оқушылар тапсырманы орындау арқылы жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін біледі |
Оқушылар бағалау парағына балл қояды. (3 балл) |
Интерактивті тақта, |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын рефлексиясын оқушылардың жауабы арқылы біледі Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар QR-код арқылы кіріп бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын білдіреді |
Мұғалім оқушыларды сабақ басында таратылған бағалау парағы арқылы1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
https://www.mentimeter.com/app/presentation/algxbzfmgkwguhcox4hknnsacn8zen6q/df8shct3uigx/edit
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
10-баллдық жүйе бойынша бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.
Көмек қажет оқушыларға белгілі бір уақыт беріліп, уақыт шегіне жеткенде жылдам орындаған оқушылар аяқтай алмаған оқушыларға көмек көрсетеді. |
|
Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тыныс алу үдерісі 7-сынып
Ашық сабақ Тыныс алу үдерісі 7-сынып
|
Бөлім: |
Адам организміндегі химиялық элементтер мен қосылыстар |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Талбидинова Динара Султанбековна |
|
Күні: |
19.04.2024ж |
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тыныс алу үдерісі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.5.1.4 –тынысалу үдерісін түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы: - тыныс алу үдерісін түсінеді |
|
Бағалау критерийлері |
Тыныс алу мүшелерінбіледі; Жұтылған және шығарылған ауаның құрамын анықтайды ; Тыныс алу кезіндегі тотығу процесін сипаттайды; Ауадағы оттектің пайда болуын түсінеді; |
|
Құндылықтарға баулу |
Жұпта және топта жұмыс істеу барысында ынтымақтастық, өзіне және басқаларға құрметпен қарау, академиялық адалдық – өз бетімен жұмыс істеу, ашықтық – оқушылар сабақтың мақсаттарын және міндеттерін өз бетінше анықтай алады. |
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, химия |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықтыояту, үйтапсырмасынашолу 7 мин.
|
Амандасу Оқушылардытиындарарқылы топқа бөлу.
«Өрмекші торы»әдісі арқылы үй жұмысын тексеру. Кейбір оқушылардың орындығының астына өрмекшілер жабыстырылады |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар тиындартаңдап алады,бірдей суреттегілер бірігіп,4 топқа бөлінеді Оқушылар өздерінің орындықтарының астына жабысып тұрған өрмекшілерді тауып,ұяшықтағы сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім әр кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы ынталандырып отырады. Оқушылар бағалау парағы таратылады, әр тапсырма бойынша балл қойылады. ҮТ-3балл |
Интерактивті тақта Презентация, қиынды қағаздар, маркер, суреттер |
|
Жаңа сабақ
5 мин
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
8-мин Мағынаны түсіну 10-мин Тақырыпты нақтылау 2-мин |
Жаңа тақырыпқа шығу жолы. «Ой қозғау» әдісі Мақсатты тұжырымдау. Мұғалім оқушыларға сұрақ қойып,оқушылармен бірге сабақ мақсатын және сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтайды. Оқушыларға БББ парақшасы беріледі
Тәжірибе жасау Қанша уақыт тыныс алмай тұра аламыз?
Оқулықпен жұмыс: 1 топ- Тыныс алу мүшелері 2 топ- Жұтылған және шығарылған ауаның құрамын анықтау 3 топ- Тотығу процесі 4 топ- Фотосинтез үдерісі
Постерді қорғау: «Джиксо» әдісі Топтардың жасаған жеке жұмыстарын әр топқа бір бірден таратып береді. Тақрыпты нақтылау үшін «Кір жаю» әдісін қолдану.Оқушылардың жасаған постерлерін жіпке қатар іліп,толықтырып,нақтылау |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырыпты өз ойларымен ашады
Оқушылар БББ парақшасын толтыралы
Тәжірибе жасау арқылы тақырыптың маңыздылығын түсінеді
Оқушылар өздеріне берілген тақырыпшалар бойынша жеке постер құрастырады.
Оқушылар кезекпен тақырыпшаларын түсіндіреді. Әр оқушы өзінің БББ парағын толтырып отырады |
Оқушылар бағалау парағына балл қояды. (4 балл) |
Презентация
БББ парақшасы
секундометр
7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері Суреттер,маркерлер, шар, түтікшелер, қайшы клей, А4 қағаздарhttps://wordwall.net/ru/resource/71836999
|
|
Сабақтың соңы
Сабақты бекіту 8 мин |
«Кім жылдам» әдісі Quizizzплатформасында дайындалған тапсырмаларымен сабақты бекіту |
Оқушылар тапсырманы орындау арқылы жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін біледі |
Оқушылар бағалау парағына балл қояды. (3 балл) |
Интерактивті тақта, |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын рефлексиясын оқушылардың жауабы арқылы біледі Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар QR-код арқылы кіріп бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын білдіреді |
Мұғалім оқушыларды сабақ басында таратылған бағалау парағы арқылы1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
https://www.mentimeter.com/app/presentation/algxbzfmgkwguhcox4hknnsacn8zen6q/df8shct3uigx/edit
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
10-баллдық жүйе бойынша бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.
Көмек қажет оқушыларға белгілі бір уақыт беріліп, уақыт шегіне жеткенде жылдам орындаған оқушылар аяқтай алмаған оқушыларға көмек көрсетеді. |
|
Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. |
||
шағым қалдыра аласыз















