Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Туынды 10 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Туынды. |
Мектеп: «Алтай қаласының №9 орта мектебі» КММ |
|||
Күні: 21.05.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Абенова Ардақ Ауелбековна |
|||
Сынып: 10 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақ тақырыбы |
«Туынды» тарауын қайталау |
|||
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары: |
10.4.1.17 функция туындысының анықтамасын білу, функцияның туындысын табу. 10.4.1.21. дифференциялдаудың ережелерін білу және қолдану. 10.4.1.22. күрделі функцияның туындысын табу. 10.4.3.1 қолданбалы есептер шығару, берілген нүктеде функция графигіне жүргізілген жанама теңдеуін құру. |
|||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар туындының анықтамасын, тұрақты санның туындысын, х-тің туындысын, натурал дәрежелі функцияның туындысын табуды біледі. |
|||
Оқушылардың басым бөлігі туындыны табу ережелерін біледі, қолданады, |
||||
Кейбір оқушылар бүтін дәрежелі функцияның туындысын табу формуласын, туындыны табу ережелерін қолдану арқылы есептер шығара алады. |
||||
Тілдік мақсаттар |
Туындыны табу алгоритмін меңгереді Лексика және терминология: Туынды, дәреже, натурал сан, бүтін теріс сан. Диалогта: Туындыны табу ережелері туралы, формулалары туралы сөйлеседі, оларды шешу жолдарын таңдайды. |
|||
Ойлау дағдылары |
білу, түсіну, қолданады |
|||
Құндылықтарды дарыту |
оқушылар бір – бірімен пікірлеседі, өз ойларын ортаға салып есептің шығарылу жолдарын талдайды |
|||
Пәнаралық байланыстар |
қазақ тілі |
|||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтамен жұмыс, Bilimland.kz сайты, онлайн мектеп |
|||
Алдыңғы білім |
Туындының анықтамасы, туындыны табу ережелері |
|||
Сабақ барысы |
||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет |
бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Білу Түсіну Сабақтың ортасы
Талдау
Сабақтың соңы |
І.Ұйымдастыру кезеңі (2 минут) 1. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. Көңіл күйіміз қалай?
2. «Адасқан әріптер» дұрыстап орналастырсақ бүгінгі есеп шығаратын тақырыбымыз шығады. Ол тақырып менің айтқан бірнеше сөздерімнің жалпы атауы. - дифференциялдау; - өсімше; - f1(x) 3. Табыс критерийін оқушылармен бірге анықтау
4. «Миға шабуыл» әдісі Өз біліміңді тексер! Сұрақтар:
Дескриптор:
5. «Туынды туралы тарихи мағлұматтар» 6. «Туындылар сөйлейді» 1) тақтада формула жазу 5 оқушы 2) Видео көрсету. екі оқушы тест шешу компьютерде. Дескриптор:
7. «Ойлан, жұптас, топтас» әдісі «Туындыны табу ережелерін қолдану» Оқушылардың топтаса жұмыс істеу кезінде бір-бірімен қарым-қатынасын, есептің шешімінің нақты болуының нәтижесін көру 1) Есептер шығару; (жұптасып шығару) 2) Сәйкестендір; 3) тақтада оқулық есептерін шығару Дескриптор:
«Сұрақтар жаңбыры» сұрақ қою Дескриптор:
8. Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді «Туынды», «Дифференциалдау» «Формула». Постер құрады, талдайды 1 топ . Жанаманың теңдеуі; 2 топ Күрделі функцияның теңдеуі; 3 топ Тригонометриялық функцияның туындысы; Дескриптор:
9. Логикалық тапсырма.
10 Сергіту сәті. Ғибыратты әңгіме «1000000....» 11. Қалыптастырушы бағалау: Тапсырма: 1) (х100)ʹ 2) (3х8)ʹ 3) (х-5)ʹ 4) (13х10)ʹ Дескриптор -дәрежелік функцияның туындысын табу формуласын қолданады, 1 балл - бөліндінінің туындысын табу үшін бүтін дәрежелік функцияның туындысын қолданады 2 балл - жауабын ықшамдап жазады 3 балл 12. Деңгейлік тапсырмалар: А, В, С Дескриптор:
13. TARSIA тапсырмасын орындау Дескриптор:
12. Үйге тапсырма: Қайталау. Жазғы мектепке дайындалу 13. Қорытындылау. - мақсатымызға жеттік пе? - Не жақсы болды? -Немен дәлелдейсің? - қандай тапсырманы орындағанда қиналдың? 14. Рефлексия. Жасыл, көк, қызыл түстерді көрсету. (Бүгінгі сабақ бойынша қаншалықты түсінікті болғанын байқау ) Жасыл «өте жақсы» Көк «орташа» Қызыл «нашар» Стикерге бір қиналған сұрағыңды, бір ұнаған жерін жаз. Ағашқа апарып жапсыр Енді жасыл көтергендер көктерге барып, пысықтау жұмыстарын жүргізеді. Қызыл көтергенге мен барамын. Ағашқа жапсырған стикерлерді екі оқушы аұлдаса отырып, талдау, сараптау жұмыстарын жүргізеді. Қорытындысын топқа салады |
Басбармақ
Қошемет шапалағы
Бірін – бірі тексеру
Қарсылас екі топтың бағалауы
Бағдаршам
Ай, күн, бұлт
Стикер |
слайд
слайд
Bilimland.kz
Интер белсенді тақта |
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
«Миға шабуыл» әдісі «Өз біліміңді тексер», « компьютер ден тест тапсырмасын» орындау, деңгейлік тапсырмасын орындау, «TARSIA» әдісі бойынша білім алушылардың өз деңгейінде орындай алатын саралау жұмысын жүргіземін. Білім алушылардың ширақ ойлауы, алғырлығы анықталады. 1. Диалог және қолдау көрсету тәсілі. Қажет жағдайда мына сұрақтар қойылды: - Саған көмек қажет пе?
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |