Бекітемін
Мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары
___________
«21» қаңтар 2025ж.
|
Бөлім |
10.3А Туынды |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Махамбетиярова Жанна Жанабиловна |
|||||
|
Күні |
21.01.2025ж. |
|||||
|
Сынып:10 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Туындыны табу ережелері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.1.11 дифференциалдаудың ережелерін біледі және қолданады |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дифференциалдаудың ережелерін біледі және есеп шығаруда қолдана алады |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық:бірлік және ынтымақ -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық:әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; Құндылық:еңбекқорлық және кәсіби біліктілік -өз уақытын тиімді жоспарлай білу және кез келген қызметтің нәтижелеріне қол жеткізу үшін күш салу; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 2 минут 3 минут 3 минут 2 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Жақсы көңіл күй жан шуағы» Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді. Топқа бөлу QAZ MATH платформасы арқылы жүргізіледі
Оқушыларға ЖИ DID AI платформасы арқылы сұрақтар қойылады
Үй жұмысын тексеру. №14.3 у
1)f’(x)=2x(x-1)+ f’(-1)=3*
f’(x)=3(x+1)+3x=3x+3+3x=6x+3; f’(-
f’(-1)=- f’(x)= - f’(1)=
- «Туындыны табу ережелері» формулаларын https://learningapps.org/view29058485 Сілтемесі арқылы құрастырады |
Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін айтады.
Оқушыларды QAZ MATH платформасы арқылы топқа бөлу
Оқушылар ЖИ D ID AI платформасында дифференциалдау ұғымын енгізген ғалым Лагранж сұрағына жауап береді «Зымыран» әдісі арқылы оқушылар үй тапсырмасын ауызша оқиды. Оқушылар дәптерлерін интербелсенді тақтада жауабымен жазылған үй тапсырмасына қарап презентациядан өз жұмысының дұрыстығын тексереді. Тапсырма learning apps платформасында орындалады |
Мадақтау Оқушы білімін теңге арқылы бағалау |
Презентация |
||
|
Ортасы 20 минут
2 мин
5мин
5 минут
|
Жеке жұмыс Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы №14.8(а,ә,б) №14.9 , №14.10, №14.11, №14.12. есептер тақтада орындалады. №14.8(ә,б,в) У ә) б) ) в) №14.9 f/(х) а) ә) №14.10 f/(х) а) ә) №14.12 Егер Сергіту сәті. Топтық жұмыс «Туындыны табу ережелері формулаларын қолданып есептер шығару» Оқушыларға 10 есеп беріледі. Топпен есептердің шешімін табады. Сабақты қорытындылау. «Кім жүйрік» әдісі тест тапсырмаларын орындау |
ә)f/(х) f/(-1 Жауабы: б)f/(х) f/(-1 Жауабы: шешімі жоқ в)f/(х) f/(-1 Жауабы: f/(х
D Жауабы: f/(х
(х-2)2 Х-2 х Жауабы: f/(х
36х(х+1) 36х х
х + - +
-1 0 Жауабы: (- f/(х
D Х1 Х2 + - +
-1 3 Жауабы: (-1;3) f/(х g/(х f/(0 -3 Жауабы : екі функцияның х Миды жаттықтырайық Тапсырмаларды WordWall бағдарламасы арқылы орындайды Online Test Pad бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын орындау |
Мадақтау мадақтау 1тапсырма- 10 балл |
Оқулық, тақта, бор |
||
|
Соңы 3 минут |
Рефлексия «Банкомат» Үйге тапсырма:№14.5, №14.8(а) Оқушы білімін бағалау |
Оқушылар сабақ ұнаған болса қолдарындағы картаға сабақ жайлы пікірлерін жазып,банкоматқа салады |
|
Банкомат карта |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Туындыны табу ережелері
Ашық сабақ "Туындыны табу ережелері
Бекітемін
Мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары
___________
«21» қаңтар 2025ж.
|
Бөлім |
10.3А Туынды |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Махамбетиярова Жанна Жанабиловна |
|||||
|
Күні |
21.01.2025ж. |
|||||
|
Сынып:10 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Туындыны табу ережелері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.1.11 дифференциалдаудың ережелерін біледі және қолданады |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дифференциалдаудың ережелерін біледі және есеп шығаруда қолдана алады |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық:бірлік және ынтымақ -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық:әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; Құндылық:еңбекқорлық және кәсіби біліктілік -өз уақытын тиімді жоспарлай білу және кез келген қызметтің нәтижелеріне қол жеткізу үшін күш салу; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 2 минут 3 минут 3 минут 2 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Жақсы көңіл күй жан шуағы» Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді. Топқа бөлу QAZ MATH платформасы арқылы жүргізіледі
Оқушыларға ЖИ DID AI платформасы арқылы сұрақтар қойылады
Үй жұмысын тексеру. №14.3 у
1)f’(x)=2x(x-1)+ f’(-1)=3*
f’(x)=3(x+1)+3x=3x+3+3x=6x+3; f’(-
f’(-1)=- f’(x)= - f’(1)=
- «Туындыны табу ережелері» формулаларын https://learningapps.org/view29058485 Сілтемесі арқылы құрастырады |
Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін айтады.
Оқушыларды QAZ MATH платформасы арқылы топқа бөлу
Оқушылар ЖИ D ID AI платформасында дифференциалдау ұғымын енгізген ғалым Лагранж сұрағына жауап береді «Зымыран» әдісі арқылы оқушылар үй тапсырмасын ауызша оқиды. Оқушылар дәптерлерін интербелсенді тақтада жауабымен жазылған үй тапсырмасына қарап презентациядан өз жұмысының дұрыстығын тексереді. Тапсырма learning apps платформасында орындалады |
Мадақтау Оқушы білімін теңге арқылы бағалау |
Презентация |
||
|
Ортасы 20 минут
2 мин
5мин
5 минут
|
Жеке жұмыс Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы №14.8(а,ә,б) №14.9 , №14.10, №14.11, №14.12. есептер тақтада орындалады. №14.8(ә,б,в) У ә) б) ) в) №14.9 f/(х) а) ә) №14.10 f/(х) а) ә) №14.12 Егер Сергіту сәті. Топтық жұмыс «Туындыны табу ережелері формулаларын қолданып есептер шығару» Оқушыларға 10 есеп беріледі. Топпен есептердің шешімін табады. Сабақты қорытындылау. «Кім жүйрік» әдісі тест тапсырмаларын орындау |
ә)f/(х) f/(-1 Жауабы: б)f/(х) f/(-1 Жауабы: шешімі жоқ в)f/(х) f/(-1 Жауабы: f/(х
D Жауабы: f/(х
(х-2)2 Х-2 х Жауабы: f/(х
36х(х+1) 36х х
х + - +
-1 0 Жауабы: (- f/(х
D Х1 Х2 + - +
-1 3 Жауабы: (-1;3) f/(х g/(х f/(0 -3 Жауабы : екі функцияның х Миды жаттықтырайық Тапсырмаларды WordWall бағдарламасы арқылы орындайды Online Test Pad бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын орындау |
Мадақтау мадақтау 1тапсырма- 10 балл |
Оқулық, тақта, бор |
||
|
Соңы 3 минут |
Рефлексия «Банкомат» Үйге тапсырма:№14.5, №14.8(а) Оқушы білімін бағалау |
Оқушылар сабақ ұнаған болса қолдарындағы картаға сабақ жайлы пікірлерін жазып,банкоматқа салады |
|
Банкомат карта |
||
шағым қалдыра аласыз
f(x)

-2*(-1)=3+2=5.



= -3.














0






)
(0
)



f/(














