Тақырыбы: «Үй жануарлары мен жабайы жануарлар» Мақсаты: балалардың үй жануарлары мен жабайы жануарлар туралы түсініктерін қалыптастыру. Балалардың ойлау қабілеттерін сұраққа жауап беру арқылы дамыту. Сөздік қорын молайтып, есте сақтау қабілетін дамыту.
Көрнекілік: үй жануарлары мен жабайы жануарлардың суреттері. Төлдерінің суреттері, үй жануарлары мен жабайы жануарлар бейне баяны, аудиодыбыстар.
Ұйымдастыру кезеңі: Балаларды шаттық шеңбер басына тұрғызып, келген қонақтармен амандасу, төмендегі өлең жолдарын айтқызады: Шаттық шеңбері: Күлім қағып жанарым, Қолымды мен соғайын. Қарап тұрған көршіме, Қолымды мен бұлғайын. Маңдайыңнан сипайын, Қолыңды бер қысайын. Амандасып өзіңмен, Құшақтасып алайын.
Т
әрбиеші: Жарайсыңдар, балалар
орнымызға отырамыз. Бүгінгі ашық оқу қызметі тақырыбы: «Үй
жануарлары мен жабайы жануарлар»
Т
әрбиеші: балалардың назарын тақтаға
аударады. Үй жануарлары мен жабайы жануарлар туралы таныстырады.
Адамдардың көмегімен өмір сүретін жануарларды- үй жануарлары деп
атаймыз. Оларға: Сиыр, ешкі, түйе, жылқы, қой, ит, мысық жатады. Ал
орманда өз беттерімен тамақ тауып, өздерін қорғайтын жануарларды –
жабайы жануарлар деп атаймыз. Оларға: түлкі, қоян,қасқыр, аю тағыда
басқа көптеген жануарлар жатады. Ендеше үй жануарлары мен жабайы
жануарлар туралы теледидардан көріп
тамашалайық.
Тәрбиеші: балалар үй жануарлары мен
жабайы жануарлардың төлдерін білесіңдер ме? Сиыр- бұзау Жылқы-
құлын Қой- қозы Ешкі- лақ Түйе- бота Ит- күшік Мысық- марғау Аю-
қонжық Түлкі- жәудір Қасқыр- бөлтірік Қоян- көжек (балалар қайталап
айтады)
Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар тапсырма орындағыларың келе ме? Ендеше тақтада тұрған жануарлардың адасып қалған төлдерін атап жандарына орналастырайық. 1. Тапсырма: «Жануарларды төлдерін ата» (ұжымдық жұмыс) Мақсаты: балалар жануарлардың төлдерін енелерінің қасына қоюлары керек. Оларды атап, үй немесе жабайы жануарлар екенін табулары керек. Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар. Қане бір сергіп алайық, барлығымыз ортаға шығып, теледидарға назар аударайық. Сергіту: теледидардан бейне баян көру арқылы жануарлардың қимыл-қозғалысын қайталап жасайды. Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар. Сергіп қалдыңдар ма? Енді ойын ойнағыларың келе ме? Ойын: «Даусын ажырат» Мақсаты: аудиодыбыстағы дыбыстарды мұқият тыңдап ажырату. Онда мына жануарлардың даустары естіледі: мысық, ит, жылқы, қасқыр, сиыр, аю. Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар. Ендеше келесі тапсырманы орындайық. 2- тапсырма: «Жануарлар немен қоректенеді?»
Мақсаты: қағаз бетіндегі үй жануарлары мен жабайы жануарлары, жейтін қоректерін жай қарындаш арқылы сызып қосу.(жеке жұмыс)

Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар. Бүгінгі оқу қызметін қорытындылайық. Қорытынды:
-Ұйымдастырылған ашық оқу қызметі ұнады ма, балалар? -Біздер жануарлардың қандай түрлерімен,төлдерімен таныстық? -Қандай бейне баян көріп тамашаладық? -Қандай ойын ойнадық? -Қандай тапсырмалар орындадық?
Тәрбиеші: Жарайсыңдар,балалар. Бүгінгі ашық оқу қызметіне өте жақсы қатыстыңдар. Балаларды мадақтау, тәттілер тарату. Келген қонақтармен қоштасу.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Үй жануарлары мен жабайы жануарлар"
Ашық сабақ "Үй жануарлары мен жабайы жануарлар"
Тақырыбы: «Үй жануарлары мен жабайы жануарлар» Мақсаты: балалардың үй жануарлары мен жабайы жануарлар туралы түсініктерін қалыптастыру. Балалардың ойлау қабілеттерін сұраққа жауап беру арқылы дамыту. Сөздік қорын молайтып, есте сақтау қабілетін дамыту.
Көрнекілік: үй жануарлары мен жабайы жануарлардың суреттері. Төлдерінің суреттері, үй жануарлары мен жабайы жануарлар бейне баяны, аудиодыбыстар.
Ұйымдастыру кезеңі: Балаларды шаттық шеңбер басына тұрғызып, келген қонақтармен амандасу, төмендегі өлең жолдарын айтқызады: Шаттық шеңбері: Күлім қағып жанарым, Қолымды мен соғайын. Қарап тұрған көршіме, Қолымды мен бұлғайын. Маңдайыңнан сипайын, Қолыңды бер қысайын. Амандасып өзіңмен, Құшақтасып алайын.
Т
әрбиеші: Жарайсыңдар, балалар
орнымызға отырамыз. Бүгінгі ашық оқу қызметі тақырыбы: «Үй
жануарлары мен жабайы жануарлар»
Т
әрбиеші: балалардың назарын тақтаға
аударады. Үй жануарлары мен жабайы жануарлар туралы таныстырады.
Адамдардың көмегімен өмір сүретін жануарларды- үй жануарлары деп
атаймыз. Оларға: Сиыр, ешкі, түйе, жылқы, қой, ит, мысық жатады. Ал
орманда өз беттерімен тамақ тауып, өздерін қорғайтын жануарларды –
жабайы жануарлар деп атаймыз. Оларға: түлкі, қоян,қасқыр, аю тағыда
басқа көптеген жануарлар жатады. Ендеше үй жануарлары мен жабайы
жануарлар туралы теледидардан көріп
тамашалайық.
Тәрбиеші: балалар үй жануарлары мен
жабайы жануарлардың төлдерін білесіңдер ме? Сиыр- бұзау Жылқы-
құлын Қой- қозы Ешкі- лақ Түйе- бота Ит- күшік Мысық- марғау Аю-
қонжық Түлкі- жәудір Қасқыр- бөлтірік Қоян- көжек (балалар қайталап
айтады)
Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар тапсырма орындағыларың келе ме? Ендеше тақтада тұрған жануарлардың адасып қалған төлдерін атап жандарына орналастырайық. 1. Тапсырма: «Жануарларды төлдерін ата» (ұжымдық жұмыс) Мақсаты: балалар жануарлардың төлдерін енелерінің қасына қоюлары керек. Оларды атап, үй немесе жабайы жануарлар екенін табулары керек. Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар. Қане бір сергіп алайық, барлығымыз ортаға шығып, теледидарға назар аударайық. Сергіту: теледидардан бейне баян көру арқылы жануарлардың қимыл-қозғалысын қайталап жасайды. Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар. Сергіп қалдыңдар ма? Енді ойын ойнағыларың келе ме? Ойын: «Даусын ажырат» Мақсаты: аудиодыбыстағы дыбыстарды мұқият тыңдап ажырату. Онда мына жануарлардың даустары естіледі: мысық, ит, жылқы, қасқыр, сиыр, аю. Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар. Ендеше келесі тапсырманы орындайық. 2- тапсырма: «Жануарлар немен қоректенеді?»
Мақсаты: қағаз бетіндегі үй жануарлары мен жабайы жануарлары, жейтін қоректерін жай қарындаш арқылы сызып қосу.(жеке жұмыс)

Тәрбиеші: жарайсыңдар, балалар. Бүгінгі оқу қызметін қорытындылайық. Қорытынды:
-Ұйымдастырылған ашық оқу қызметі ұнады ма, балалар? -Біздер жануарлардың қандай түрлерімен,төлдерімен таныстық? -Қандай бейне баян көріп тамашаладық? -Қандай ойын ойнадық? -Қандай тапсырмалар орындадық?
Тәрбиеші: Жарайсыңдар,балалар. Бүгінгі ашық оқу қызметіне өте жақсы қатыстыңдар. Балаларды мадақтау, тәттілер тарату. Келген қонақтармен қоштасу.

шағым қалдыра аласыз













