|
Бөлім: |
6. Әлемдегі ірі кітапхана. |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә: |
Тусупова Жангуль Аманбековна |
|
|
Күні: |
22.12.2023 |
|
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық кітапхана. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.4.1. Берілген сұрақты дұрыс түсініп,лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу. 5ТБ1.5 Болымды және болымсыз етістіктерді ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар:
|
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 5минут Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларымен сәлемдесу, Ал, балалар ортаға шығып, шеңбер құрып тұрайық. Психологиялық ахуал. « Кітап сыйла» әдісі арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Балалар, қазір бір-бірімізге жақсы тілекпен кітап сыйлайық. Топқа бөлу: Кітап арқылы 2 топқа бөлінеді «Ертегі», «Өлеңдер».
II Үй тапсырмасы. «Додекаэр» әдісі. Ал, балалар үй тапсырмасына «Додекаэрдегі» мақалдарды аяқтайсыңдар. 1. Наданмен дос болғанша, Кітаппен дос бол. 2. Кітап — білім бұлағы, Білім — өмір шырағы! 3. Күш - білімде, білім - кітапта. 4. Жақсы кітап - жан азығы. 5. Кітап — алтын қазына. 6. 7. 8. 9. Дескриптор: 1.Мақалды жалғастырады. -1(ұпай) 2. Жатқа айтады .-1(ұпай) І. Қызығушылықты ояту. Ой қозғау. «Пазл» әдісі арқылы Жаңа тақырыпты анықтау
Иә, балалар бүгінгі тақырыбымыз қандай екен? Сендердің топтарыңның атаулары қандай? Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Бүгін сендер шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып)/рөлге бөліп оқуды және заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолданасыңдар. Тақырып бойынша жаңа сөздермен танысайық Сөздік жұмыс
Зәулім
үй
Сәулетші-
Құрылысшы
-
*Спорт
кешені-
ІІ. Тыңдалым. Жеке жұмыс. Аудио мәтінді тыңдаңдар сол бойынша мен сендерге карточкалар таратамын сол карточкаға ақпараттың дұрыс/бұрыс екенін анықтайсыңдар.
Дескриптор: - аудио мәтінді тыңдайды; -ақпараттың дұрыс/бұрыс екенін анықтайды.
ІІІ. Жазылым. Топтық жұмыс. 1-тапсырма.Тақтадағы не, қандай, не істеді сұрақтарын іліп , сол қағаздарға сәйкес келетін сөздерді іліп, жазады. («Попкорн» әдісі). Оқиды, жазады, мақтанады, барды, келді, жасыл, кең, биік, Қазақстан, тау, көл, Отан, теңіз, мөлдір, тамаша, әдемі, үлкен.
Дескриптор: - сын есім, заттың аты, іс-қимыл жазылған - сөздерді дұрыс табады - сауатты жазады
IV. Жұптық жұмыс. Оқылым. 2-тапсырма. Диалогты оқып, суретке қарай отырып осыған ұқсас диалог құрастыру.
Дескриптор: - диалог оқиды; - сурет бойынша диалог құрастырады.
V. Сабақты бекіту. Топтық жұмыс. Wordwall. Көп нүктенің орнына сын есімдерді орналастыру. Балалар қазір тақтаға Үш топ кезек-кезек шығып көп нүктенің орнына тиісті сөздерді орналастырасыңдар.
1-топ. Менің туып өскен жерім –Қазақстан. Менің туған жерімнің табиғаты тамаша! Таулары биік, бұлақтары мөлдір, даласы кең. Ауасы қандай таза!
2-топ.Менің
Отаным-Қахақстан. Мен Қазақстанды ең
әдемі ел деп
санаймын.Бізде хош
иісті гүлді,
жасыл шалғындар,
ормандар, биік таулар,
таза көлдер,
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім: 6. Әлемдегі ірі
кітапхана. Педагогтің
Т.А.Ә: Тусупова Жангуль
Аманбековна Күні: 22.12.2023 Сынып: 2
«Б» Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: Ұлттық
кітапхана. Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
5.1.4.1. Берілген
сұрақты дұрыс түсініп,лайықты жауап беру, шағын диалогке
қатысу. 5ТБ1.5 Болымды және болымсыз
етістіктерді ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды
қолдану. Сабақтың
мақсаты:
Білім
алушылар:
Оқушылардың
барлығы: Берілген сұрақты дұрыс
түсініп,лайықты жауап береді, шағын диалогке
қатысады
Оқушылардың
кейбірі: заттың
атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша
тілде қолданады;
Тақырыпқа қатысты
ақпарат береді; Сабақтың
барысы: Сабақтың
кезеңі/уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
2
минут
5минут
Сабақтың
ортасы
Сабақтың
соңы
І. Ұйымдастыру
кезеңі. Сынып оқушыларымен
сәлемдесу,
Ал, балалар ортаға шығып,
шеңбер құрып тұрайық.
Психологиялық
ахуал. « Кітап
сыйла» әдісі арқылы жағымды ахуал
қалыптастыру.
Балалар, қазір
бір-бірімізге жақсы тілекпен кітап
сыйлайық.
Топқа
бөлу: Кітап арқылы 2 топқа
бөлінеді «Ертегі»,
«Өлеңдер».
II Үй
тапсырмасы.
«Додекаэр» әдісі.
Ал, балалар үй тапсырмасына
«Додекаэрдегі» мақалдарды
аяқтайсыңдар.
1.
Наданмен дос
болғанша,
Кітаппен дос
бол.
2.
Кітап — білім
бұлағы,
Білім — өмір
шырағы!
3.
Күш - білімде, білім -
кітапта.
4.
Жақсы кітап - жан
азығы.
5.
Кітап — алтын
қазына.
6.
7.
8.
9.
Дескриптор:
1.Мақалды жалғастырады.
-1(ұпай)
2. Жатқа айтады
.-1(ұпай)
І. Қызығушылықты
ояту. Ой қозғау.
«Пазл» әдісі
арқылы
Жаңа тақырыпты
анықтау
Иә, балалар
бүгінгі тақырыбымыз қандай
екен?
Сендердің
топтарыңның атаулары
қандай?
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатымен таныстыру. Бүгін
сендер
шағын мәтінді
түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып)/рөлге бөліп
оқуды және
заттың
атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша
тілде қолданасыңдар.
Тақырып бойынша
жаңа сөздермен танысайық
Сөздік
жұмыс
Зәулім
үй
Сәулетші-
Құрылысшы
-
*Спорт
кешені-
ІІ. Тыңдалым.
Жеке жұмыс.
Аудио мәтінді
тыңдаңдар сол бойынша мен сендерге карточкалар таратамын сол
карточкаға ақпараттың дұрыс/бұрыс екенін
анықтайсыңдар. Дұрыс Бұрыс Азат –
сәулетші.
Х Ол үлкен қала
салады. V
Көшенің оң жағына саябақ
салады. V
Сол жағына демалыс орындарын
салады.
X
Дескриптор:
- аудио мәтінді
тыңдайды;
-ақпараттың
дұрыс/бұрыс екенін
анықтайды.
ІІІ. Жазылым.
Топтық жұмыс.
1-тапсырма.Тақтадағы не, қандай, не
істеді сұрақтарын іліп , сол қағаздарға сәйкес келетін сөздерді
іліп, жазады. («Попкорн»
әдісі).
Оқиды, жазады,
мақтанады, барды, келді, жасыл, кең, биік, Қазақстан, тау, көл,
Отан, теңіз, мөлдір, тамаша, әдемі,
үлкен.
Дескриптор:
- сын есім, заттың
аты, іс-қимыл жазылған
- сөздерді дұрыс
табады
- сауатты
жазады
IV. Жұптық
жұмыс.
Оқылым.
2-тапсырма.
Диалогты оқып, суретке
қарай отырып осыған ұқсас диалог
құрастыру.
Дескриптор:
- диалог
оқиды;
- сурет бойынша
диалог құрастырады.
V. Сабақты бекіту. Топтық
жұмыс.
Wordwall. Көп нүктенің орнына сын
есімдерді орналастыру.
Балалар қазір
тақтаға Үш топ кезек-кезек шығып көп нүктенің орнына тиісті
сөздерді орналастырасыңдар.
1-топ. Менің туып өскен жерім –Қазақстан.
Менің туған жерімнің табиғаты
тамаша! Таулары
биік,
бұлақтары мөлдір, даласы
кең. Ауасы
қандай таза!
2-топ.Менің
Отаным-Қахақстан. Мен Қазақстанды ең
әдемі ел деп
санаймын.Бізде хош
иісті гүлді,
жасыл шалғындар,
ормандар, биік таулар,
таза көлдер,
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















