Пән: Қазақ
тілі
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: 5.
Өнер
Күні:
Сынып:
3
|
Мектеп:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Нәтиже
сабақ
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
3.1.4.1 тыңдаған мәтіннің
тақырыбын, жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді, оқиғалар ретін
анықтау.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: тыңдаған мәтіннің тақырыбын,
оқиғалар ретін мұғалімнің көмегімен
анықтайды.
Көптеген
оқушылар: тыңдаған мәтіннің тақырыбын,
оқиғалар ретін анықтайды.
Кейбір
оқушылар: тыңдаған мәтіннің тақырыбын,
оқиғалар ретін өздігінен анықтайды.
|
Бағалау
критерийлері
|
Тыңдалған
мәтіннің тақырыбы мен оқиғалар ретін
анықтайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Өнер, қолөнер,жетіген
жетіген қобыз,
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құрмет
|
Пәнаралық байланыстар
|
дүниетану
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
(Ұ) Оқушылардың сабаққа дайындығын
тексеру. Оқушыларды түгелдеу. «Шаттық шеңберіне»
тұрғызып
Топқа
бөлу: Пазлы арқылы топқа
бөлу.
Үй жұмысын
тексеру. 35б. 2-тапсырма .Тірек
сөздерден сөйлем құра.(кітап)
|
|
(2
минут)
|
«Жіп бойындағы
сөздер»
Жіпке тізілген әр қағаздардағы
төл дыбыстарынан келетін сөздерді
жазу
|
М: Әже,іні, көше,қалам
т.б
|
Сабақтың
ортасы
7 мин
5 мин
3 мин
10
мин
|
Қызығушылықты ояту.
«Сұрақ жауап»
Оқушыларды қорытынды
сабақтың тақырыбы және мақсатымен
таныстыру.
1 немесе 2
рет
-
Атасы күмістен не
жасайды?
-
Қарындасы не
істейді?
-
Ағасы Әлихан қай мектепке
барады?
-
Ол досымен қайда
барады?
-
Тыңдаған мәтінге қандай
тақырып қоямыз?
«Сәйкесін
тап» әдісі бойынша Кім? Неден? Не істеді?
Қандай?
(Сұрақтарына жауап беретін
сәйкесті суреттерді жапсыру)
-
Кім? Немен? Не істеді?
сұрақтарына сәйкес суреттерді
жапсыру.
-
Қандай?сұрағына жауап беретін
сөз жазу.
-
Қыстырған суреттерден сөйлем
шығару.
Жұппен жұмыс: «Сиқырлы
сандық» әдісі
(әр жұп өзінің жұмысын таңдап
алады)
Әр топтағы 2
оқушыға
2
–тапсырмадағы суретке қарап сөйлем
құрау
Әр топтағы 2 оқушыға 3-
тапсырмадағы 2 сұрақтан жауап
беру.
Әр топтағы 2 оқушыға 4-
тапсырмадағы жақша ішіндегі сөздерді тауып
оқып сөйлем шығару.
5-тапсырма. «Өнер
көрмесі»
Оқушылар өз қолдарымен жасаған
жұмыстарын неден жасалғаны жайында айтып түсіндіріп, көрмеге
қояды.
Топпен жұмыс:
6-тапсырма.
Суреттерді пайдаланып сөйлем
құрау
|
Нәтиже
сабақ
Таныстырылым
№ 1
«Өнерлі
отбасы»
Таныстырылым
№ 2
Таныстырылым
№ 3
Анам алмадан тосап жасады.
Тосап дәмді
Таныстырылым
№ 4
Таныстырылым
№ 5
Таныстырылым
№ 6
Таныстырылым
№ 7
Таныстырылым
№ 8
|
Сабақтың
соңы
5 мин
|
Рефлексия: Білім
қоржыны
Өте
жақсы
түсіндім
мен
үшін
қызықты
болды
|
Мен сабақты жақсы
түсіндім
|
Тақырып бойынша әлі де
ізденуім керек
|
Үй
жұмысы:
Дәптерден :2
-тапсырма
|
Таныстырылым
№ 9
Таныстырылым
№ 10
|
Саралау –оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
|
|
Қауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы
даойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|