|
Бөлім: |
Алгебралық өрнектер |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||||
|
Күні: |
|
|
||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.1.7 алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау; |
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-ұқсас қосылғыштарды біріктіру алгоритмімен
танысады; |
|
||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу, топқа бөлу |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Топқа бөлініп отыру. |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен 1-10 баллмен бағаланады |
Интерактивті тақта; слаид Оқулық; |
|
|
||
|
Сабақтың басы
10 минут |
Үй жұмысы слаид арқылы тексеру №687
«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылардың білімін саралау wordwall платформасымен https://wordwall.net/ru/resource/83468452
|
Үй жұмысын тексеріп Өзін өзі бағалау парағына бағалайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Әр дұрыс жауап 1 б |
Интерактивті тақта Слаид
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
25минут |
«Ұқсас қосылғыштарды біріктіру» бейнежазба Жеке жұмыс. Оқулықпен жұмыс №688 есеп 1) 3,3а + (а-4); 4) 9,6b + (7-0,4 b); 2) 5а - (0,7а+8); 5) 2с- (9-5,1с); 3) 5,3b – (2b + 3); 6) – 5с + (13-6с); Дискриптор:
Топтық жұмыс. Өрнектерді ықшамдап, оның мәнін табыңдар:
Дискриптор:
|
Бейнежазбаны қарайды, талқылайды.
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. 1 оқушыдан тақтаға шығып орындайды.
Топтық тапсырманы берілген А3 орындайды. |
4-6 дұрыс 2 б 1-3 дұрыс 1б
3 дұрыс – 2 б 2 дұрыс – 1б 1 дұрыс – 0б |
Интерактивті тақта 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: Т.А.Алдамұратова, - Алматы: Атамұра. 2018
А3 қағаз маркер |
|
|
||
|
|
Шығармашылық жұмыс. Топтық жұмыс. Ой өрісін дамыту үшін әр түрлі пішінді фигуралардың суреті беріледі. Соларды пайдаланып бүгінгі сабаққа қатысты өрнек құрастырып, шешімін табу. |
Топ болып жұмыс жасайды. Алгебралық өрнек құрастырып шешімін табады. |
Жалпы балл 2 б |
Әр түрлі фигуралар |
|
|
||
|
Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, талқыла» Жақшаларды ашып, өрнекті ықшамдап дұрыс жауаппен сәйкестендіру, Learningapps платформасында орындау. https://learningapps.org/display?v=pnmhpdcb324
|
Оқушылар жұп болып тапсырманы орындайды. |
Жалпы балл 1б |
https://learningapps.org/display?v=pnmhpdcb324 |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлекция Смаиликпен кері байланыс жасау
Үй тапсырмасын беру №689 |
Смайликті тандау арқылы кері байланыс жасайды.
Үйге тапсырма. Оқулықтан №689 Анықтамаларды жаттау |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен 1-10 баллмен бағалаe |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ұқсас қосылғыштарды біріктіру" 6 сынып
Ашық сабақ "Ұқсас қосылғыштарды біріктіру" 6 сынып
|
Бөлім: |
Алгебралық өрнектер |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||||
|
Күні: |
|
|
||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.1.7 алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау; |
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-ұқсас қосылғыштарды біріктіру алгоритмімен
танысады; |
|
||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу, топқа бөлу |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Топқа бөлініп отыру. |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен 1-10 баллмен бағаланады |
Интерактивті тақта; слаид Оқулық; |
|
|
||
|
Сабақтың басы
10 минут |
Үй жұмысы слаид арқылы тексеру №687
«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылардың білімін саралау wordwall платформасымен https://wordwall.net/ru/resource/83468452
|
Үй жұмысын тексеріп Өзін өзі бағалау парағына бағалайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Әр дұрыс жауап 1 б |
Интерактивті тақта Слаид
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
25минут |
«Ұқсас қосылғыштарды біріктіру» бейнежазба Жеке жұмыс. Оқулықпен жұмыс №688 есеп 1) 3,3а + (а-4); 4) 9,6b + (7-0,4 b); 2) 5а - (0,7а+8); 5) 2с- (9-5,1с); 3) 5,3b – (2b + 3); 6) – 5с + (13-6с); Дискриптор:
Топтық жұмыс. Өрнектерді ықшамдап, оның мәнін табыңдар:
Дискриптор:
|
Бейнежазбаны қарайды, талқылайды.
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. 1 оқушыдан тақтаға шығып орындайды.
Топтық тапсырманы берілген А3 орындайды. |
4-6 дұрыс 2 б 1-3 дұрыс 1б
3 дұрыс – 2 б 2 дұрыс – 1б 1 дұрыс – 0б |
Интерактивті тақта 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: Т.А.Алдамұратова, - Алматы: Атамұра. 2018
А3 қағаз маркер |
|
|
||
|
|
Шығармашылық жұмыс. Топтық жұмыс. Ой өрісін дамыту үшін әр түрлі пішінді фигуралардың суреті беріледі. Соларды пайдаланып бүгінгі сабаққа қатысты өрнек құрастырып, шешімін табу. |
Топ болып жұмыс жасайды. Алгебралық өрнек құрастырып шешімін табады. |
Жалпы балл 2 б |
Әр түрлі фигуралар |
|
|
||
|
Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, талқыла» Жақшаларды ашып, өрнекті ықшамдап дұрыс жауаппен сәйкестендіру, Learningapps платформасында орындау. https://learningapps.org/display?v=pnmhpdcb324
|
Оқушылар жұп болып тапсырманы орындайды. |
Жалпы балл 1б |
https://learningapps.org/display?v=pnmhpdcb324 |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлекция Смаиликпен кері байланыс жасау
Үй тапсырмасын беру №689 |
Смайликті тандау арқылы кері байланыс жасайды.
Үйге тапсырма. Оқулықтан №689 Анықтамаларды жаттау |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен 1-10 баллмен бағалаe |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз





















