|
Бөлім: |
10.2А Кинетика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурбекова Жамиля Алмабековна |
|
Күні: |
25.11.2024 |
|
Сыныбы: |
10 |
|
Қатысушылар саны |
|
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есеп шығару :»Вант- Гофф ережесі» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.2.8 - Вант – Гофф ережесі бойынша есептеулер жүргізе алу |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Вант Гофф ережесі бойынша есептеулер жүргізеді. |
|
Құндылықтар: |
Әділдік және жауапкершілік Кез-келген қызмет түріне немесе іс-әрекетке жауапкершілікпен қарау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі 1. Амандасады. 2. Оқушыларды түгендейді.
3.Психологиялық ахуал жасау – «Антижалқаулық» витаминдерін таратады.
4. Өткен сабаққа шолу. «WordwaII» платформасымен өткен сабақ бойынша сұрақтар қойылады. 1.Химиялық реакциялардың жылдамдығы дегеніміз не? 2.Химиялық реакция жылдамдығын зерттейтін химияның сала 3.Гомогенді химиялық реакциялар дегеніміз не? 4.Гетерогенді реакциялар дегеніміз не? 5.Химиялық реакция жылдамдығына қандай факторлар әсер етеді? 6.Концентрацияның реакция жылдамдығына әсері қандай? 6.Фосфордың ауада және оттекте жануы,қайсы жылдам жүреді. 7.Натрий мен темірдің сумен әрекеттесуі қайсысы жылдам жүреді? 8.Екі сынауыққа бірдей мөлшерде мырыш түйірін салып,біріншісіне 1мл 5%-дық,екіншісіне 1мл 10%-дық тұз қышқылының ерітіндісін құйдық. Қай сынауықта сутектің бөлінуі шабытты жүреді?Неге?
|
1. Оқушылар амандасады. 2. Кезекші оқушыларды түгендейді. 3.«Антижалқаулық» витаминдерді қабыл алады. 4. Оқушылар берілген әдіс бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың» Мұғалімнің кері байланысы Мадақтау сөздер Әр дұрыс жауап-1 балл |
Тәттілер Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10мин 5мин |
Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында бейнеролик көрсетіледі
Енді осы Вант-Гофф ережесін пайдалана отырып есептеулер жүргізіп көрейік Температураны 30-дан 70 ∘ С көтергенде реакция жылдамдығы қанша есе артатынын есептеңіз, егер температуралық коэффициенті 2-ге тең болса.
Шығарылуы:
Топтық жұмыс Із-кесуші әдісі: Әр топтан бір оқушыдан шығып аяқ іздерін таңдайды
Әр топ жауаптарын дәлелдеуге 2 минуттан беріледі Жұптық жұмыс »Жұмыртқа аршу» 1) 2NO+O2=2NO2 реакциясындағы азот (ll) оксидінің концентрациясын 4 есе көбейткенде реакция жылдамдығы.... 2)4NH3+3O2=2N2+6H2O реакциясындағы оттектің концентрациясын 3 есе арттырғанда реакция жылдамдығы.... Жеке жұмыс 3 тапсырма «Тұжырым» әдісі. Шындық/жалған екенін анықтайды.
Функциональдық сауаттылыққа арналған тапсырмалар Дулат өзінің ескі үйін жөндеп
жатыр. Ол көлігінің жүк бөлігінде суы бар бөтелке, бірнеше шегелер
мен ағаш кесінділерін қалдырып кетті. Көлік күннің астында 3 сағат
тұрған соң, оның Сұрақ 1: қызу жұмыс Көліктегі заттармен келесі
жағдайлар болды ма? Иә
/ Жоқ Сұрақ 2: Қызу жұмыс Дулат өзіне температурасы 90ºC
бір шыны кофе және бір шыны 5ºC мұздай минералды су құйды. Екі шыны
мен сусындардың көлемдері бірдей. Дулат отырған бөлменің
температурасы болса 20ºC шамасында
болған. Кофе мен минералды судың
температурасы 10 минут өткен соң кандай болуы
ықтимал? |
Температураны артырғанда химиялық реакцияның жылдамдығы неліктен артады?
Әр топ мүшелері бір-бірімен ақылдаса отырып берілген тапсырманы орындайды. 1-топ Концентрция 2-топ Қысым 3-топ температура
Саусақ іздері: Саусақ іздерінде формулалар жазылған ,есепке қажетті формуланы таңдап алады
Бұлттар: Есептің жауабы жазылған бұлтты таңдап алады
Жұптаса отырып берілген есепті шығарады
Әр оқушы жеке өзі шындық/жалғанды анықтайды. |
Дескриптор арқылы оқушы өзін-өзі бағалау Мұғалімнің кері байланыс
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалау
Мұғалімнің кері байланысы
Мұғалімнің кері байланысы |
WhatsApp Video Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут Бағалау Кері байланыс |
Үй тапсырмасы: §36 - оқу № 3 есепті шығару |
Әр оқушы білім деңгейлерін, өз-өздерін бағалап, баспалдаққа жауап жазады. |
Мұғалім тарапынан кері байланыс Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды мадақтай отырып бағалау |
|
Өзін-өзі бағалау парағы
|
К № |
«WordwaII» әдісі Үй тапсырмасы |
1 тапсырма Топтық жұмыс «Із кесуші» әдісі |
2 тапсырма «Жұмыртқа аршу» әдісі Жұптық жұмыс |
3 тапсырма Жеке жұмыс «Тұжырым»әдісі |
Жалпы балл |
|
|
1 балл |
3 балл |
3 балл |
3балл |
10балл |
|
1. |
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
6. |
|
|
|
|
|
|
7. |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Вант-Гофф ережесі 10-сынып
|
Бөлім: |
10.2А Кинетика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурбекова Жамиля Алмабековна |
|
Күні: |
25.11.2024 |
|
Сыныбы: |
10 |
|
Қатысушылар саны |
|
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есеп шығару :»Вант- Гофф ережесі» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.2.8 - Вант – Гофф ережесі бойынша есептеулер жүргізе алу |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Вант Гофф ережесі бойынша есептеулер жүргізеді. |
|
Құндылықтар: |
Әділдік және жауапкершілік Кез-келген қызмет түріне немесе іс-әрекетке жауапкершілікпен қарау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі 1. Амандасады. 2. Оқушыларды түгендейді.
3.Психологиялық ахуал жасау – «Антижалқаулық» витаминдерін таратады.
4. Өткен сабаққа шолу. «WordwaII» платформасымен өткен сабақ бойынша сұрақтар қойылады. 1.Химиялық реакциялардың жылдамдығы дегеніміз не? 2.Химиялық реакция жылдамдығын зерттейтін химияның сала 3.Гомогенді химиялық реакциялар дегеніміз не? 4.Гетерогенді реакциялар дегеніміз не? 5.Химиялық реакция жылдамдығына қандай факторлар әсер етеді? 6.Концентрацияның реакция жылдамдығына әсері қандай? 6.Фосфордың ауада және оттекте жануы,қайсы жылдам жүреді. 7.Натрий мен темірдің сумен әрекеттесуі қайсысы жылдам жүреді? 8.Екі сынауыққа бірдей мөлшерде мырыш түйірін салып,біріншісіне 1мл 5%-дық,екіншісіне 1мл 10%-дық тұз қышқылының ерітіндісін құйдық. Қай сынауықта сутектің бөлінуі шабытты жүреді?Неге?
|
1. Оқушылар амандасады. 2. Кезекші оқушыларды түгендейді. 3.«Антижалқаулық» витаминдерді қабыл алады. 4. Оқушылар берілген әдіс бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың» Мұғалімнің кері байланысы Мадақтау сөздер Әр дұрыс жауап-1 балл |
Тәттілер Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10мин 5мин |
Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында бейнеролик көрсетіледі
Енді осы Вант-Гофф ережесін пайдалана отырып есептеулер жүргізіп көрейік Температураны 30-дан 70 ∘ С көтергенде реакция жылдамдығы қанша есе артатынын есептеңіз, егер температуралық коэффициенті 2-ге тең болса.
Шығарылуы:
Топтық жұмыс Із-кесуші әдісі: Әр топтан бір оқушыдан шығып аяқ іздерін таңдайды
Әр топ жауаптарын дәлелдеуге 2 минуттан беріледі Жұптық жұмыс »Жұмыртқа аршу» 1) 2NO+O2=2NO2 реакциясындағы азот (ll) оксидінің концентрациясын 4 есе көбейткенде реакция жылдамдығы.... 2)4NH3+3O2=2N2+6H2O реакциясындағы оттектің концентрациясын 3 есе арттырғанда реакция жылдамдығы.... Жеке жұмыс 3 тапсырма «Тұжырым» әдісі. Шындық/жалған екенін анықтайды.
Функциональдық сауаттылыққа арналған тапсырмалар Дулат өзінің ескі үйін жөндеп
жатыр. Ол көлігінің жүк бөлігінде суы бар бөтелке, бірнеше шегелер
мен ағаш кесінділерін қалдырып кетті. Көлік күннің астында 3 сағат
тұрған соң, оның Сұрақ 1: қызу жұмыс Көліктегі заттармен келесі
жағдайлар болды ма? Иә
/ Жоқ Сұрақ 2: Қызу жұмыс Дулат өзіне температурасы 90ºC
бір шыны кофе және бір шыны 5ºC мұздай минералды су құйды. Екі шыны
мен сусындардың көлемдері бірдей. Дулат отырған бөлменің
температурасы болса 20ºC шамасында
болған. Кофе мен минералды судың
температурасы 10 минут өткен соң кандай болуы
ықтимал? |
Температураны артырғанда химиялық реакцияның жылдамдығы неліктен артады?
Әр топ мүшелері бір-бірімен ақылдаса отырып берілген тапсырманы орындайды. 1-топ Концентрция 2-топ Қысым 3-топ температура
Саусақ іздері: Саусақ іздерінде формулалар жазылған ,есепке қажетті формуланы таңдап алады
Бұлттар: Есептің жауабы жазылған бұлтты таңдап алады
Жұптаса отырып берілген есепті шығарады
Әр оқушы жеке өзі шындық/жалғанды анықтайды. |
Дескриптор арқылы оқушы өзін-өзі бағалау Мұғалімнің кері байланыс
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалау
Мұғалімнің кері байланысы
Мұғалімнің кері байланысы |
WhatsApp Video Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут Бағалау Кері байланыс |
Үй тапсырмасы: §36 - оқу № 3 есепті шығару |
Әр оқушы білім деңгейлерін, өз-өздерін бағалап, баспалдаққа жауап жазады. |
Мұғалім тарапынан кері байланыс Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды мадақтай отырып бағалау |
|
Өзін-өзі бағалау парағы
|
К № |
«WordwaII» әдісі Үй тапсырмасы |
1 тапсырма Топтық жұмыс «Із кесуші» әдісі |
2 тапсырма «Жұмыртқа аршу» әдісі Жұптық жұмыс |
3 тапсырма Жеке жұмыс «Тұжырым»әдісі |
Жалпы балл |
|
|
1 балл |
3 балл |
3 балл |
3балл |
10балл |
|
1. |
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
6. |
|
|
|
|
|
|
7. |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




езең

