|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||
|
Пән: дене шынықтыру Күні:28.04.2022 Сынып: 10 Ә |
Бөлім: Команда құру ойындары. Педагогтің аты-жөні: Рахымбекова Айгерім Мейрамбекқызы Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Волейбол добын төменнен және жоғарыдан қабылдап әріптесіне үзату |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.2.3.1. қолайлы оқып-үйрену ортасын қалыптастыру бойынша бірқатар біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын бағалай білу. 10.2.5.1. өзінің және өзгелередің шығармашылық қабілеттерін бағалау және талдай білу, оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсыну. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Спортпен күнде шұғылдану арқылы денсаулығын нығайтуға үйрету. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу, жоқтама жасау. Тақырыппен таныстыру.
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Мақсаты: оқушылар бойында спортқа қызығушылығын ояту, спортпен шұғылдануын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы шымырлығы жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Спорттық ойындар арқылы оқушыларды бір-біріне жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
|
Смайликтер |
|||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Спорттық бағдар Кедергілерден өтуде , жарыс кезінде әділтікті ұстану. |
Спорттық ойын тәсілдерімен танысады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! |
Орнында орындалатын жаттығулар
|
|||||
|
|
1-тапсырма Орындау Дене дайындығы жаттығуларын орындау, қауіпсіздік талаптарын сақтау. |
Орындау -жаттығуды орындайды. -ойындар құрастырады -тапсырманы дамытады. |
Дескриптор: - берілген жаттығуларды талдайды; - негізгі денсаулыққа тигізетін пайдасын анықтайды. |
Тапсырма 2 Кермеге тартылу
|
|||||
|
2-тапсырма Дене жаттығуларын өз уақытында орындау. Біріккен әрі тиімді ортаны қалыптастыру. |
жаттығуларды толықтырады. Олардың орындалу жолдарын ажыратады: -гимнастикалық -жеңіл атлетика -еркін жаттығулар |
Дескриптор: ойыншынң шеберлігімен орындалатын жаттығулардың ерекшеліктерін түсініп қолданады |
|||||||
|
3-тапсырма. Допты тартып алу ережелерін сапалы орындай білу. |
Берілген дене жаттығуларын тыңдайды, оны түсініп орындайды. |
Дескриптор: - қозғалыстағы жаттығуларды түсінеді - негізгі мақсатын анықтайды. |
https://www.youtube.com/watch?v=acy87-C3FUk
|
||||||
|
4-тапсырма Спорт шеберлерінің жетістіктерімен жете таныстыру. Ойын құру дағдылармен қарсыластан алуға арналған тапсырмаларды уақытылы орындау. |
Берілген дене жаттығуларын түсінеді, талдайды. |
|
Орнында жүгіру |
||||||
|
5-тапсырма. Ойыншының іс-әрекетін дамыту жаттығулар дағдыларын дұрыс орындап, сыни шолу жасау. |
Дескриптор: Денешынықтыру сабағында берілген тапсырмаларды дұрыс орындап, түсінтіре алады. |
Дескриптор: Денешынықтыру сабағында жаттығуларды терең түсініп орындайды. |
Жаттығуларды түсініп орындау. |
||||||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Сабақты қорытындылау Рефлексия Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. |
|
|||||||
|
Үй тапсырмасы: Ойын комбинацияларын құру. Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
|
Саралау тапсырмасы |
Тапсырма Үйде берілген дене жаттығуларды толық орындап келу. |
||||||||
ДОІЖО: _____________________________
|
Қысқа мерзімді жоспар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Волейбол добын төменнен және жоғарыдан қабылдап әріптесіне үзату
Ашық сабақ. Волейбол добын төменнен және жоғарыдан қабылдап әріптесіне үзату
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||
|
Пән: дене шынықтыру Күні:28.04.2022 Сынып: 10 Ә |
Бөлім: Команда құру ойындары. Педагогтің аты-жөні: Рахымбекова Айгерім Мейрамбекқызы Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Волейбол добын төменнен және жоғарыдан қабылдап әріптесіне үзату |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.2.3.1. қолайлы оқып-үйрену ортасын қалыптастыру бойынша бірқатар біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын бағалай білу. 10.2.5.1. өзінің және өзгелередің шығармашылық қабілеттерін бағалау және талдай білу, оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсыну. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Спортпен күнде шұғылдану арқылы денсаулығын нығайтуға үйрету. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу, жоқтама жасау. Тақырыппен таныстыру.
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Мақсаты: оқушылар бойында спортқа қызығушылығын ояту, спортпен шұғылдануын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы шымырлығы жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Спорттық ойындар арқылы оқушыларды бір-біріне жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
|
Смайликтер |
|||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Спорттық бағдар Кедергілерден өтуде , жарыс кезінде әділтікті ұстану. |
Спорттық ойын тәсілдерімен танысады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! |
Орнында орындалатын жаттығулар
|
|||||
|
|
1-тапсырма Орындау Дене дайындығы жаттығуларын орындау, қауіпсіздік талаптарын сақтау. |
Орындау -жаттығуды орындайды. -ойындар құрастырады -тапсырманы дамытады. |
Дескриптор: - берілген жаттығуларды талдайды; - негізгі денсаулыққа тигізетін пайдасын анықтайды. |
Тапсырма 2 Кермеге тартылу
|
|||||
|
2-тапсырма Дене жаттығуларын өз уақытында орындау. Біріккен әрі тиімді ортаны қалыптастыру. |
жаттығуларды толықтырады. Олардың орындалу жолдарын ажыратады: -гимнастикалық -жеңіл атлетика -еркін жаттығулар |
Дескриптор: ойыншынң шеберлігімен орындалатын жаттығулардың ерекшеліктерін түсініп қолданады |
|||||||
|
3-тапсырма. Допты тартып алу ережелерін сапалы орындай білу. |
Берілген дене жаттығуларын тыңдайды, оны түсініп орындайды. |
Дескриптор: - қозғалыстағы жаттығуларды түсінеді - негізгі мақсатын анықтайды. |
https://www.youtube.com/watch?v=acy87-C3FUk
|
||||||
|
4-тапсырма Спорт шеберлерінің жетістіктерімен жете таныстыру. Ойын құру дағдылармен қарсыластан алуға арналған тапсырмаларды уақытылы орындау. |
Берілген дене жаттығуларын түсінеді, талдайды. |
|
Орнында жүгіру |
||||||
|
5-тапсырма. Ойыншының іс-әрекетін дамыту жаттығулар дағдыларын дұрыс орындап, сыни шолу жасау. |
Дескриптор: Денешынықтыру сабағында берілген тапсырмаларды дұрыс орындап, түсінтіре алады. |
Дескриптор: Денешынықтыру сабағында жаттығуларды терең түсініп орындайды. |
Жаттығуларды түсініп орындау. |
||||||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Сабақты қорытындылау Рефлексия Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. |
|
|||||||
|
Үй тапсырмасы: Ойын комбинацияларын құру. Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
|
Саралау тапсырмасы |
Тапсырма Үйде берілген дене жаттығуларды толық орындап келу. |
||||||||
ДОІЖО: _____________________________
|
Қысқа мерзімді жоспар |
шағым қалдыра аласыз
















