|
Уақыты: Топ: 1 курс |
Оқытушының аты-жөні: Шудабаева Мира Асқарқызы Ақтөбе гуманитарлық колледжі Қатысқан саны: 25 Қатыспағандар саны:0 |
|
|
Модульдің атауы/пән |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Бөлім атауы |
Қоғамдағы жұмыссыздық мәселесі |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин. «Атымтай Жомарт» әңгімесі |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
11.3.3.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға беру және әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыру 11.4.2.1 қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (дискуссивті эссе) 11.5.1.3 мәтін құрауда сан есімнің мағыналық түрлерін стильдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар орындай алады: әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге байланысты эссе жазады, мәтін құрауда сан есімдерді қолданады; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: әдеби шығармадағы мәселені қазіргі қоғаммен байланыстыра отырып, өз ойын дәлелдеп, сан есімдердің мағыналық түрлерін пайдалана отырып эссе жазады; Кейбір оқушылар орындай алады: шығармадағы мәселені қазіргі жұмыссыздық деңгейімен, әлемдік әдебиет үлгілерімен салыстыра отырып, өзіндік ой тұжырымдайды, қазіргінің атымтайларынан нақты мысалдар келтіріп, дискуссивті эссе жазуда реттік сан есімдерді пайдалана отырып, өз ойын дәлелдейді; |
|
|
Бағалау критерийлері: |
1) әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселе жайында өзіндік пікір білдіру; 2) әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыру; 3) қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (дискуссивті эссе). |
|
|
Құндылықтарды игерту: |
Еңбек пен шығармашылық |
|
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, әлем әдебиеті |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Интербелсенді тақта, таныстырылым |
|
|
Тілдік мақсаттар: |
Жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: қорыта келе, нәтижесінде, бұл көзқарас тиімсіз, себебі..., мен пікірмен толық келісемін |
|
|
Сабақ жоспары |
||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|
Сабақ басы 7 минут |
Ұйымдастыру: Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ыстық алақан» әдісі Топқа бөлу (түстер арқылы)
(«Ассоциация» әдісі)
Жомарт
|
|
|
Сабақ ортасы 78 минут
|
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. А) Әңгімені оқып, көтерілген мәселені анықта, мәтіннен сан есімдерді табыңдар. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Дескрипторлар:
Қалыптастырушы бағалау: топаралық бағалау, ауызша комментарий Ә) Мәтінде көтерілген мәселені қоғаммен байланыстырып, өз ойларыңды жеткізіңдер «ПОПС формуласы» әдісі Бірінші сөйлем: «Менің ойымша...» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...» Дескрипторлар:
Қалыптастырушы бағалау: дескрипторлар арқылы топ аралық бағалау, «Таңбалау» әдісі Б) Мәтінде көтерілген мәселені әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыр. «Еркін пікір» әдісі
Дескрипторлар:
Қалыптастырушы бағалау: дескрипторлар арқылы бағалау, «Дұрыс-бұрыс» әдісі
2-тапсырма. Жазылымалды тапсырмасы: Дискуссивті эссе туралы түсінік беру «
бұл көзқарас тиімсіз, себебі...,
мен пікірмен толық келісемін
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Жазылым тапсырмасы. Қазіргі замандағы жұмыссыздық мәселесі туралы ақпараттарды орынды қолдана отырып, «Қазіргі заманның Атымтай Жомарттары» тақырыбында өз ойыңды ретімен дәлелдеп дискуссивті эссе жаз.
Дескрипторлар:
Қалыптастырушы бағалау: өзара бағалау, «Жұбыңды тексер» әдісі 4-тапсырма. Жазылымнан кейінгі тапсырма. Жазба жұмысын оқы, жазба жұмысына түзетулер жаса, жазба жұмысын бағала. «Автор орындығы» әдісі
|
https://bilim-all.kz/article/10340
«Еркін пікір» әдісі
|
|
Сабақ соңы 5минут |
Рефлексия: «Үш сөйлем» стратегиясы
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Ы.Алтынсарин "Атымтай Жомарт" әңгімесі
ашық сабақ Ы.Алтынсарин "Атымтай Жомарт" әңгімесі
|
Уақыты: Топ: 1 курс |
Оқытушының аты-жөні: Шудабаева Мира Асқарқызы Ақтөбе гуманитарлық колледжі Қатысқан саны: 25 Қатыспағандар саны:0 |
|
|
Модульдің атауы/пән |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Бөлім атауы |
Қоғамдағы жұмыссыздық мәселесі |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин. «Атымтай Жомарт» әңгімесі |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
11.3.3.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға беру және әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыру 11.4.2.1 қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (дискуссивті эссе) 11.5.1.3 мәтін құрауда сан есімнің мағыналық түрлерін стильдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар орындай алады: әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге байланысты эссе жазады, мәтін құрауда сан есімдерді қолданады; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: әдеби шығармадағы мәселені қазіргі қоғаммен байланыстыра отырып, өз ойын дәлелдеп, сан есімдердің мағыналық түрлерін пайдалана отырып эссе жазады; Кейбір оқушылар орындай алады: шығармадағы мәселені қазіргі жұмыссыздық деңгейімен, әлемдік әдебиет үлгілерімен салыстыра отырып, өзіндік ой тұжырымдайды, қазіргінің атымтайларынан нақты мысалдар келтіріп, дискуссивті эссе жазуда реттік сан есімдерді пайдалана отырып, өз ойын дәлелдейді; |
|
|
Бағалау критерийлері: |
1) әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселе жайында өзіндік пікір білдіру; 2) әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыру; 3) қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (дискуссивті эссе). |
|
|
Құндылықтарды игерту: |
Еңбек пен шығармашылық |
|
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, әлем әдебиеті |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Интербелсенді тақта, таныстырылым |
|
|
Тілдік мақсаттар: |
Жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: қорыта келе, нәтижесінде, бұл көзқарас тиімсіз, себебі..., мен пікірмен толық келісемін |
|
|
Сабақ жоспары |
||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|
Сабақ басы 7 минут |
Ұйымдастыру: Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ыстық алақан» әдісі Топқа бөлу (түстер арқылы)
(«Ассоциация» әдісі)
Жомарт
|
|
|
Сабақ ортасы 78 минут
|
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. А) Әңгімені оқып, көтерілген мәселені анықта, мәтіннен сан есімдерді табыңдар. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Дескрипторлар:
Қалыптастырушы бағалау: топаралық бағалау, ауызша комментарий Ә) Мәтінде көтерілген мәселені қоғаммен байланыстырып, өз ойларыңды жеткізіңдер «ПОПС формуласы» әдісі Бірінші сөйлем: «Менің ойымша...» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...» Дескрипторлар:
Қалыптастырушы бағалау: дескрипторлар арқылы топ аралық бағалау, «Таңбалау» әдісі Б) Мәтінде көтерілген мәселені әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыр. «Еркін пікір» әдісі
Дескрипторлар:
Қалыптастырушы бағалау: дескрипторлар арқылы бағалау, «Дұрыс-бұрыс» әдісі
2-тапсырма. Жазылымалды тапсырмасы: Дискуссивті эссе туралы түсінік беру «
бұл көзқарас тиімсіз, себебі...,
мен пікірмен толық келісемін
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Жазылым тапсырмасы. Қазіргі замандағы жұмыссыздық мәселесі туралы ақпараттарды орынды қолдана отырып, «Қазіргі заманның Атымтай Жомарттары» тақырыбында өз ойыңды ретімен дәлелдеп дискуссивті эссе жаз.
Дескрипторлар:
Қалыптастырушы бағалау: өзара бағалау, «Жұбыңды тексер» әдісі 4-тапсырма. Жазылымнан кейінгі тапсырма. Жазба жұмысын оқы, жазба жұмысына түзетулер жаса, жазба жұмысын бағала. «Автор орындығы» әдісі
|
https://bilim-all.kz/article/10340
«Еркін пікір» әдісі
|
|
Сабақ соңы 5минут |
Рефлексия: «Үш сөйлем» стратегиясы
|
|
шағым қалдыра аласыз




Пирамида» әдісі.













