Сынып: 5
"Ә"
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Күні
|
29.11.2018
ж.
|
Пәні
|
Қазақ
әдебиеті
|
Бөлім
|
Тәрбиенің қайнар
бұлағы
|
Мектеп
|
№7 Александр Пушкин
атындағы ом
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Ы.Алтынсарин "Дүние
қалай етсең табылады"
әңгімесі
|
Мұғалім
|
Кенжебекова
Ф.Т.
|
Оқу
мақсаттары
|
5.Т/Ж3 Көркем шығармадағы
кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын
ашу
Б/С 2 Кейіпкерлерді шынайы
өмірмен салыстырып бағалау
|
Сабақтың
мақсаты
|
Оқушылардың барлығы орындай
алады: шығармадағы кейіпкердің
портретін жасайды.
Оқушылардың басым бөлігі
орындай алады:
кейіпкердің образын іс-әрекеті
арқылы ашады.
Оқушылардың
кейбіреуі орындай алады: кейіпкердің әрекетін шынайы
өмірмен салыстыра отырып
бағалайды.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Тарих, қазақ
тілі
|
АКТ-ны қолдану
дағдылары
|
Интербелсенді тақта,
ұялы телефон
|
Бағалау
критерийлері
|
Кейіпкерлер
портретімен әрекеті арқылы образын ашады.Кейіпкерлерді шынайы
өмірмен салыстырып,
бағалайды.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Дәулет, көңілге жел
кіру, кем-кетікке жәрдем беру, әбірет алу сөздерінің мағынасын
түсініп, сөйлемдер
құрастырады.
|
Алдыңғы
білім
|
Дулат Бабатайұлы
"О,Ақтан жас, Ақтан жас"
өлеңі
|
Сабақ
барысы
|
Жоспарланатын
уақыт
|
Жоспар бойынша
орындалатын
іс-әрекеттер
|
Ресурс
|
Сабақтың
басы
|
Қызығушылықты
ояту
Оқушылармен сәлемдесу,топқа
бөлу
"Мина алаңы"
әдісі
-Ы.Алтынсарин жайлы не
білесің?
-Ы.Алтынсаринді не себепті
"қазақтың тұңғыш ағартушысы" деп
атайды?
-Ы.Алтынсариннің қандай
әңгімелерін білесің?
Өзара "Күлегеш" арқылы
бағалау
3 сұраққа жауап
береді
2 сұраққа жауап
береді
1 сұраққа жауап
береді
Оқушыларды оқу мақсатымен,
бағалау критерийлерімен
таныстыру
|
Орамал, қағаз
қиындылары,
күлегештер
|
Сабақтың
ортасы
|
Сөздікпен
жұмыс
Дәулет, көңілге жел кіру,
кем-кетікке жәрдем беру, әбірет алу сөздерінің мағынасын түсініп,
сөйлемдер құрастырады.
ТОптық
тапсырма:
Талдау
кестесі
Кейіпкер
|
|
Оның
портреті
|
|
Іс-әрекеті
|
|
Образдар
|
|
-Бүгінгі заманда
Атымтай сияқты жомарт адамды кездестірдіңіз
бе?
-Атымтайдың
әрекетін осы заманның адамымен салыстыра отырып
бағалаңыз
Дескрипторлар:
-Оқылған мәтіннен
кейіпкердің портретін ашатын сөздерді
табады
-Кейіпкерлер
әрекетін санамалай отырып, образын
ашады
-Әңгіме
кейіпкерін бүгінгі заман адамымен салыстырады,оған баға
береді.
Ауызша
бағалау
ПОПС
|
5-сынып."Қазақ
әдебиеті" оқулығы
|
Сабақтың
соңы
|
Кері
байланыс
Не
білемін?
|
Не
білдім?
|
Не білгім
келеді?
|
|
|
|
Үйге тапсырма
беру.
"Ыбырай атаға "
хат жазу
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен
жоспарлаған
саралау шаралары тиімді болды ма? Мен
берілген
уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз
жоспарыма қандай түзетулер енгіздім
жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе
сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен
сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|