Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Дауылова Аружан Нұржанқызы |
|
|
Күні: |
09.02.2024ж |
|
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Әдебиеттік оқу |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнер-білім бар жұрттар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.2.2.1 қолдануға(практикалық) бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Айтыс өнеріне жаттығады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 7 мин |
Оқушылармен амандасады. «Қан қызы» әдісі арқылы 4
топқа бөледі. Психологиялық ахуал қалыптастырады. Жарты жүрек әдісі.
Әр оқушыға жүргектің жартысын таратып береді. Үй тапсырмасын тексеру. «Білім қоржыны» әдісі. Оқушыларға өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар салынған қоржынмен өткен тақырыпты қорытындылайды. |
Топтарға бөлінеді. Жарты жүрек әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастырады.
Мен дайынмын карточкасын көтеру арқылы жауап бере алады. Қоржыннан сұрақтарды тағдау арқылы сұрақтарға жауап беріп өткен тақырыпты е ке түсіреді. |
ҚБ: мұғалімнің кері байланысы. Топ арасында «Поп корн» әдісі арқылы бағаланады. Топтан шыққан оқушы сұраққа жауап беру арқылы 1 ұпайдан алады. Дескриптор: -үй тапсырмасын еске түсіреді- 1 б -Сұраққа жауап береді- 1 б |
Қан қызы топқа бөлу Жарты жүрек Білім қоржыны
|
|
Сабақ тың ортасы 30 мин Сергіту сәті 3мин |
1-тапсырма Жаңа тақырыпты ашу. Ыбырай Алтынсаринмен таныстыру. -Ы.Алтынсарин кім? -Ол туралы не білесің?
Шығармашылық тапсырма. Тақтаға Word wall бағдарламасы арқылы сұрақтар шығарады. Әр топтан дайынмын қағазын көтеру арқылы 1 оқушы шығып сұраққа жауап береді. 2 тапсырма. Түсініп оқы. Өнер-білім бар жұрттар. Топтарға тізбектеп кезек-кезек оқытады. Өлен бойынша түсініктерін сұрайды. Көңіл күй би қимылын қайтала. 3-тапсырма. Өленді пайдаланып, жұмбақ айтыс ұйымдастырыңдан. Топтар бір-біріне мәтіннен жұмбақтар қою арқылы айтыс ұйымдастырады Кластер құрастыру. Топтарға парақтар таратып береді. Әр топ Ы.Алтынсаринге кластер құрады. Сабақты қорытындылайды. |
Тапсырмаға назар аударып. Ы.Алтынсарин туралы білетін түсініктерін айтады. Сұрақтарға жауап береді.
Шығармашылық тапсырманы орындайды. Мен дайынмын қағазын көтеріп әр топтан 1 оқушы шығып, сұраққа жауап береді.
Өленді тізбектеу арқылы оқып, түсініктерін қалыптастырады.
Би қимылын қайталау арқылы сергіту сәтін тудырады.
Топтар бір-біріне жұмбақ айтыс жасырады.
Топтар бірлесіп отырып Ы.Алтынсаринге кластер құрастырып, сабақты қорытындылайды. |
Сұраққа жауап беру арқылы 1 топ 1 поп корннан алып отырады. Дескриптор: -сұраққтарға жауап беріп өз ойларын айтады- 2б Әр сұраққа 1 поп корннан беріледі. Дескриптор: -сұраққа жауап береді- 1 б Сұраққа жауап бергендеріне байланысты 1 ұпайдан бағаланалы. ҚБ: мұғалімнің кері байланысы Дескриптор: Жұмбақ құрастырады – 1 балл Жұмбақтың шешуін табады- 1балл Ең көп сөз жазған топқа 4ұпай Кейінгі топтарға 1ден азаяды. |
Оқулық «Әдебиеттік оқу» Алматы «АТАМҰРА» баспасы 41 бет. Презентация, интерактивті тақта.
Wordwall бағдарламасы
https://wordwall.net/resource/38487127
оқулық әдебиеттік оқу Алматы «АТАМҰРА» баспасы 41 бет
презентация оқулық әдебиеттік оқу Алматы «АТАМҰРА» баспасы 42 бет
Кластер |
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Қорытынды. Сұрақтар қою арқылы: -Бүгінгі сабақта не туралы өттік? - бүгінгі сабақта қандай ақынмен таныстық? -ақын туралы не білдіңдер? Үй жұмысы:41 бет мәнерлеп оқу, 42 бет 4- тапсырма. Рефлексия «Құнды пікір » әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерін карточкаға жазып салады.
Осымен сабағымыз аяқталды. Сау болыңыздар. |
Сабақты қорытындылайды. Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасы бойынша мұғалімнің нұсқауы мен түсіндірмелерін мұқият тыңдайды. Кері байланыс орна тады. |
ҚБ: мұғалімнің кері байланысы |
Интерактивті тақта,оқулық,Құнды пікір қағазы. |
Машыққкер: Дауылова А.Н.
Әдіскер: Хасенова А.А
Пән мұғалімі: Базарбек Н.Б
Баға:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ ыбырай алтынсарин 3сынып
Ашық сабақ ыбырай алтынсарин 3сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Дауылова Аружан Нұржанқызы |
|
|
Күні: |
09.02.2024ж |
|
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Әдебиеттік оқу |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнер-білім бар жұрттар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.2.2.1 қолдануға(практикалық) бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Айтыс өнеріне жаттығады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 7 мин |
Оқушылармен амандасады. «Қан қызы» әдісі арқылы 4
топқа бөледі. Психологиялық ахуал қалыптастырады. Жарты жүрек әдісі.
Әр оқушыға жүргектің жартысын таратып береді. Үй тапсырмасын тексеру. «Білім қоржыны» әдісі. Оқушыларға өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар салынған қоржынмен өткен тақырыпты қорытындылайды. |
Топтарға бөлінеді. Жарты жүрек әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастырады.
Мен дайынмын карточкасын көтеру арқылы жауап бере алады. Қоржыннан сұрақтарды тағдау арқылы сұрақтарға жауап беріп өткен тақырыпты е ке түсіреді. |
ҚБ: мұғалімнің кері байланысы. Топ арасында «Поп корн» әдісі арқылы бағаланады. Топтан шыққан оқушы сұраққа жауап беру арқылы 1 ұпайдан алады. Дескриптор: -үй тапсырмасын еске түсіреді- 1 б -Сұраққа жауап береді- 1 б |
Қан қызы топқа бөлу Жарты жүрек Білім қоржыны
|
|
Сабақ тың ортасы 30 мин Сергіту сәті 3мин |
1-тапсырма Жаңа тақырыпты ашу. Ыбырай Алтынсаринмен таныстыру. -Ы.Алтынсарин кім? -Ол туралы не білесің?
Шығармашылық тапсырма. Тақтаға Word wall бағдарламасы арқылы сұрақтар шығарады. Әр топтан дайынмын қағазын көтеру арқылы 1 оқушы шығып сұраққа жауап береді. 2 тапсырма. Түсініп оқы. Өнер-білім бар жұрттар. Топтарға тізбектеп кезек-кезек оқытады. Өлен бойынша түсініктерін сұрайды. Көңіл күй би қимылын қайтала. 3-тапсырма. Өленді пайдаланып, жұмбақ айтыс ұйымдастырыңдан. Топтар бір-біріне мәтіннен жұмбақтар қою арқылы айтыс ұйымдастырады Кластер құрастыру. Топтарға парақтар таратып береді. Әр топ Ы.Алтынсаринге кластер құрады. Сабақты қорытындылайды. |
Тапсырмаға назар аударып. Ы.Алтынсарин туралы білетін түсініктерін айтады. Сұрақтарға жауап береді.
Шығармашылық тапсырманы орындайды. Мен дайынмын қағазын көтеріп әр топтан 1 оқушы шығып, сұраққа жауап береді.
Өленді тізбектеу арқылы оқып, түсініктерін қалыптастырады.
Би қимылын қайталау арқылы сергіту сәтін тудырады.
Топтар бір-біріне жұмбақ айтыс жасырады.
Топтар бірлесіп отырып Ы.Алтынсаринге кластер құрастырып, сабақты қорытындылайды. |
Сұраққа жауап беру арқылы 1 топ 1 поп корннан алып отырады. Дескриптор: -сұраққтарға жауап беріп өз ойларын айтады- 2б Әр сұраққа 1 поп корннан беріледі. Дескриптор: -сұраққа жауап береді- 1 б Сұраққа жауап бергендеріне байланысты 1 ұпайдан бағаланалы. ҚБ: мұғалімнің кері байланысы Дескриптор: Жұмбақ құрастырады – 1 балл Жұмбақтың шешуін табады- 1балл Ең көп сөз жазған топқа 4ұпай Кейінгі топтарға 1ден азаяды. |
Оқулық «Әдебиеттік оқу» Алматы «АТАМҰРА» баспасы 41 бет. Презентация, интерактивті тақта.
Wordwall бағдарламасы
https://wordwall.net/resource/38487127
оқулық әдебиеттік оқу Алматы «АТАМҰРА» баспасы 41 бет
презентация оқулық әдебиеттік оқу Алматы «АТАМҰРА» баспасы 42 бет
Кластер |
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Қорытынды. Сұрақтар қою арқылы: -Бүгінгі сабақта не туралы өттік? - бүгінгі сабақта қандай ақынмен таныстық? -ақын туралы не білдіңдер? Үй жұмысы:41 бет мәнерлеп оқу, 42 бет 4- тапсырма. Рефлексия «Құнды пікір » әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерін карточкаға жазып салады.
Осымен сабағымыз аяқталды. Сау болыңыздар. |
Сабақты қорытындылайды. Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасы бойынша мұғалімнің нұсқауы мен түсіндірмелерін мұқият тыңдайды. Кері байланыс орна тады. |
ҚБ: мұғалімнің кері байланысы |
Интерактивті тақта,оқулық,Құнды пікір қағазы. |
Машыққкер: Дауылова А.Н.
Әдіскер: Хасенова А.А
Пән мұғалімі: Базарбек Н.Б
Баға:
шағым қалдыра аласыз



















