Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Асықата кенті
"№11"Жеңіс" мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Мұса Назерке Бекболатқызы
“Ыбырай Алтынсарин «Атымтай Жомарт» әңгімесі. Жомарттық – қайырымдылық тамшысы”
Ашық сабақ

|
Бөлім: |
2. Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Мұса Назерке |
|||||
|
Күні: |
28.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ыбырай Алтынсарин «Атымтай Жомарт» әңгімесі. Жомарттық – қайырымдылық тамшысы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5. 1. 3. 1 -көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын аша алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сыни және креативті ойлау, халқына адал қызмет ету, ұлттық мәдениетті, құндылықты дәріптеу, қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Сыныптағы оқушыларды түгендеу. 2.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жүректен жүрекке» тілек білдіру
Топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады. Үй тапсырмасын сұрау “Атымтай Жомарт” әңгімесі 1.Атымтай жомарт кім? 2. Бай бола тұра неліктен Атымтай жомарт күнде еңбектенеді? Топтық жұмыс 1-тапсырма «Қошқар мүйіз» оюына шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтап, адамгершілік қасиеттерін жаз. Тақырыбы Идеясы Адамгершілік қасиеттер
2-тапсырма Венн диаграммасы арқылы Атымтай жомарт пен Антон салыстыр. Атымтай жомарт Антон
3-тапсырма
Сергіту сәті. Қазақи ою-өрнектерді насихаттай отырып, би қимылына салу. Рефлексия «Инстаграм» әдісі. Мен сабақта қиналдым. Маған сабақта ұнады. Маған оңай болды. Үй тапсырмасы: “Жомарттық – қайырымдылық тамшысы” атты тақырыбына эссе жазу. |
Психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке» тілек білдіру Оқушылар бірі-біріне жылы лебіз айтады. “Ұлттық құндылық” бойынша топқа бөлінеді.
Сұрақтарға жауап береді. Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау үшін кестені толтырады. Шығарма сюжетіне сүйене отырып, сұрақтарға жауап береді. Жауаптарды кестеге түсіреді. Венн диаграммасы арқылы Атымтай жомарт пен Антонды салыстырады. Атымтай жомарт пен Антонның айырмашылықтары мен ұқсастықтарын анықтайды. Өз пікірлерін ортаға салады. Рефлексияда сабақтың әсерлі тұстарын айта отырып, нені меңгергенін сараптайды. Қиналған тұстарын, меңгере алмаған тұстарын жеткізеді. |
Ауызша мадақтау мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы -шығарманың тақырыбы мен басты идеясын анықтайды; -басты идеясына талдау жасайды. “Домбыра” әдісі Өз-өзін бағалау “Паспорт” әдісі Мұғалім оқушыларды бағалауы |
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Слайд видеоролик
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин “Атымтай Жомарт” әңгімесі. Жомарттық-қайырымдылық тамшысы.
Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Асықата кенті
"№11"Жеңіс" мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Мұса Назерке Бекболатқызы
“Ыбырай Алтынсарин «Атымтай Жомарт» әңгімесі. Жомарттық – қайырымдылық тамшысы”
Ашық сабақ

|
Бөлім: |
2. Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Мұса Назерке |
|||||
|
Күні: |
28.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ыбырай Алтынсарин «Атымтай Жомарт» әңгімесі. Жомарттық – қайырымдылық тамшысы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5. 1. 3. 1 -көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын аша алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сыни және креативті ойлау, халқына адал қызмет ету, ұлттық мәдениетті, құндылықты дәріптеу, қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Сыныптағы оқушыларды түгендеу. 2.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жүректен жүрекке» тілек білдіру
Топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады. Үй тапсырмасын сұрау “Атымтай Жомарт” әңгімесі 1.Атымтай жомарт кім? 2. Бай бола тұра неліктен Атымтай жомарт күнде еңбектенеді? Топтық жұмыс 1-тапсырма «Қошқар мүйіз» оюына шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтап, адамгершілік қасиеттерін жаз. Тақырыбы Идеясы Адамгершілік қасиеттер
2-тапсырма Венн диаграммасы арқылы Атымтай жомарт пен Антон салыстыр. Атымтай жомарт Антон
3-тапсырма
Сергіту сәті. Қазақи ою-өрнектерді насихаттай отырып, би қимылына салу. Рефлексия «Инстаграм» әдісі. Мен сабақта қиналдым. Маған сабақта ұнады. Маған оңай болды. Үй тапсырмасы: “Жомарттық – қайырымдылық тамшысы” атты тақырыбына эссе жазу. |
Психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке» тілек білдіру Оқушылар бірі-біріне жылы лебіз айтады. “Ұлттық құндылық” бойынша топқа бөлінеді.
Сұрақтарға жауап береді. Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау үшін кестені толтырады. Шығарма сюжетіне сүйене отырып, сұрақтарға жауап береді. Жауаптарды кестеге түсіреді. Венн диаграммасы арқылы Атымтай жомарт пен Антонды салыстырады. Атымтай жомарт пен Антонның айырмашылықтары мен ұқсастықтарын анықтайды. Өз пікірлерін ортаға салады. Рефлексияда сабақтың әсерлі тұстарын айта отырып, нені меңгергенін сараптайды. Қиналған тұстарын, меңгере алмаған тұстарын жеткізеді. |
Ауызша мадақтау мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы -шығарманың тақырыбы мен басты идеясын анықтайды; -басты идеясына талдау жасайды. “Домбыра” әдісі Өз-өзін бағалау “Паспорт” әдісі Мұғалім оқушыларды бағалауы |
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Слайд видеоролик
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
|
||
шағым қалдыра аласыз










