|
Пәні : Сауат ашу Күні: 21.02.2020.ж Сынып:1 «Б» |
Мектеп:И.Ф.Халипов атындағы №1 Мұғалімі: Ермек Құралай Ермекқызы Қатысқандар саны:24 Қатыспағандар саны:0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю дыбысы және әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты,дауыссыз ,жуан және жіңішке дауыстылар)ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.3. 8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. 1.1.8.1.Берілген сюжет бойынша әңгіме құрап айту. |
||
|
Барлық оқушылар: Сөздегі дыбыс түрлерін,дауысты, дауыссыз, жуан, жіңішке дыбыстарды ажыратады. Көптеген оқушы: Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Кейбір оқушылар: Берілген сюжет бойынша әңгіме құрап айта алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Әріпті таниды,ажыратады,сәйкестендіреді,сөйлемді оқиды,оқудың түрлерін қолданып ,әріп каллиграфиясына сай жазады. |
||
|
Тілідік мақсаттар : |
Аю-медведь-bear |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Айналасындағыларға қамқорлық көрсету.. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану ,өнер |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта,суреттер |
||
|
Бастапқы білім |
«Доп ойыны» әдісі арқылы бастапқы білімнен жаңа білімге түсемін. |
||
|
Сабақ барысы : |
|||
|
Сабақтың жоспарланған есебі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 мин |
Ширату Ормандағы аюдың,, Құлпынайы көп екен. Құлпынайын алайық Қалтамызға салайық. Өлең жолдарындағы сөздер арқылы топқа бөлу. 1-топ. Аю 2-топ. Құлпынай. 3- топ. Орман.
|
Шаттық шеңбері
|
|
|
|
«Доп лақтыру» ойыны арқылы бастапқы білімнен жаңа білімге түсемін. 1.Ф-дыбысы туралы не білдік.? 2.Ф-дыбысына сөз ойла.? 3.Ол сөздерді буынға бөл.? 4.Ф дыбысына айтылған сөздерге сөйлем құра |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
|
|
Сабақтың ортасы . 1. Бейнелік Оқылым 2.Белсенді Жазылым 3.Таңбалық. Топпен жұмыс |
«Ой қозғау» әдісі Интербелсенді тақтадан видео арқылы жұмбақ жасыру Орманнан, жалпақ даладан Бал іздеп бір аң жортады. Кіп-кішкентай арадан Үп –үлкен боп қорқады. (аю) Слайд арқылы -Аю қандай аң? -Жыртқыш аң. -Қайда тіршілік етеді? -Орманда. -Немен қоректенеді? -жидек, бал, балық -Аю деген сөзді буынға бөліп айтайықшы. — А-ю-Бізге таныс емес дыбыс қайсы? — Ю. -Қане, бәріміз — ю,ю,ю,ю деп айтайықшы Жаңа сабақ.Ю ю дыбысы және әрпі -Олай болса,біздің бүгінгі танысатын дыбысымыз Ю дыбысы.Дауысты дыбысты айтқанда өкпедегі ауа ауыз қуысында еш кедергіге ұшырамай шығады,ю-дауысты дыбыс,й+у дыбыстарының қосарланып айтылуынан жасалғанымен,бір әріппен таңбаланады Критерий: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді,ойын еркін айта алады. Дескриптор : 1.Суреттің мазмұнын түсінеді. 2.Сурет бойынша айтады. 3.Негізгі ойын қорытындылайды. Оқулықпен жұмыс. 1.Суретпен жұмыс. Оқулықта берілген сурет бойынша әңгіме құрау. Сырмақққа ойылған оюдың атын атату. «Аю» сөзіне дыбыстық талдау жасау. Дауысты дыбысты айтқанда өкпедегі ауа ауыз қуысында еш кедергіге ұшырамай шығады,ю-дауысты дыбыс,й+у дыбыстарының қосарланып айтылуынан жасалғанымен,бір әріппен таңбаланады. 2. Сөздерді оқу. 3.Жеңімпаз аю мәтінін оқу Критерий: Мәтінді оқиды,оқудың түрлерін қолданып ,сұрақтарға жауап береді. Дескриптор : 1.Мәтінді оқиды. 2.Сұраққа жауап береді. 3.Түсті ажырата алады. «Житондар» арқылы ынталандырамын «Түртіп алу» әдісі Дәптермен жұмыс Ю әрпінің таңбасын ауада жазып, дәптерге жазу. Суретті диктант қоян, аю.шахмат,ою
Критерий: Әріпті таниды,ажыратады,әріп каллиграфиясына сай жазады. Дескриптор: 1.Ю әріпінің таңбасын жазады. 2.Суреттерді ажыратып, дәптерге атын жазады. 3.Сауатты жазады. Қалыптастырушы бағалау: «Смайликтер» жабыстырамын Сергіту сәті: «Аю әні» Бейнежазба арқылы аю әнін
тыңдатамын. Топпен жұмыс І топ Суретті сәйкестендір
Критерий:Суреттерді,ажырату,қайда мекендейтінін табу. Дескриптор:
«Қол шапалақтау» арқылы ынталандырамын. ІІ топ Дыбыстық талдау жаса. Түлкі, аю,қоян,қасқыр.
Критерий:Суреттерді,ажырату,қайда мекендейтінін табу. Дескриптор:
«Қол шапалақтау арқылы ынталандырамын. ІІІ топ Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жаз. Әлия (.....).ойды? Фарида (қандай?) айран ұйытты. Сүтті ыдысқа (не істеу керек?) Керекті сөздер: құю,ою,қою. Критерий: Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жаз. Дескриптор:
«Қол шапалақтау» арқылы ынталандырамын. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: 104 бет оқу, 1-жаттығуды көшіріп жазу
Қалыптастырушы бағалау: «Смайликтер» Стикер жабыстырамыз. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ю әріпі
|
Пәні : Сауат ашу Күні: 21.02.2020.ж Сынып:1 «Б» |
Мектеп:И.Ф.Халипов атындағы №1 Мұғалімі: Ермек Құралай Ермекқызы Қатысқандар саны:24 Қатыспағандар саны:0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю дыбысы және әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты,дауыссыз ,жуан және жіңішке дауыстылар)ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.3. 8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. 1.1.8.1.Берілген сюжет бойынша әңгіме құрап айту. |
||
|
Барлық оқушылар: Сөздегі дыбыс түрлерін,дауысты, дауыссыз, жуан, жіңішке дыбыстарды ажыратады. Көптеген оқушы: Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Кейбір оқушылар: Берілген сюжет бойынша әңгіме құрап айта алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Әріпті таниды,ажыратады,сәйкестендіреді,сөйлемді оқиды,оқудың түрлерін қолданып ,әріп каллиграфиясына сай жазады. |
||
|
Тілідік мақсаттар : |
Аю-медведь-bear |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Айналасындағыларға қамқорлық көрсету.. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану ,өнер |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта,суреттер |
||
|
Бастапқы білім |
«Доп ойыны» әдісі арқылы бастапқы білімнен жаңа білімге түсемін. |
||
|
Сабақ барысы : |
|||
|
Сабақтың жоспарланған есебі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 мин |
Ширату Ормандағы аюдың,, Құлпынайы көп екен. Құлпынайын алайық Қалтамызға салайық. Өлең жолдарындағы сөздер арқылы топқа бөлу. 1-топ. Аю 2-топ. Құлпынай. 3- топ. Орман.
|
Шаттық шеңбері
|
|
|
|
«Доп лақтыру» ойыны арқылы бастапқы білімнен жаңа білімге түсемін. 1.Ф-дыбысы туралы не білдік.? 2.Ф-дыбысына сөз ойла.? 3.Ол сөздерді буынға бөл.? 4.Ф дыбысына айтылған сөздерге сөйлем құра |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
|
|
Сабақтың ортасы . 1. Бейнелік Оқылым 2.Белсенді Жазылым 3.Таңбалық. Топпен жұмыс |
«Ой қозғау» әдісі Интербелсенді тақтадан видео арқылы жұмбақ жасыру Орманнан, жалпақ даладан Бал іздеп бір аң жортады. Кіп-кішкентай арадан Үп –үлкен боп қорқады. (аю) Слайд арқылы -Аю қандай аң? -Жыртқыш аң. -Қайда тіршілік етеді? -Орманда. -Немен қоректенеді? -жидек, бал, балық -Аю деген сөзді буынға бөліп айтайықшы. — А-ю-Бізге таныс емес дыбыс қайсы? — Ю. -Қане, бәріміз — ю,ю,ю,ю деп айтайықшы Жаңа сабақ.Ю ю дыбысы және әрпі -Олай болса,біздің бүгінгі танысатын дыбысымыз Ю дыбысы.Дауысты дыбысты айтқанда өкпедегі ауа ауыз қуысында еш кедергіге ұшырамай шығады,ю-дауысты дыбыс,й+у дыбыстарының қосарланып айтылуынан жасалғанымен,бір әріппен таңбаланады Критерий: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді,ойын еркін айта алады. Дескриптор : 1.Суреттің мазмұнын түсінеді. 2.Сурет бойынша айтады. 3.Негізгі ойын қорытындылайды. Оқулықпен жұмыс. 1.Суретпен жұмыс. Оқулықта берілген сурет бойынша әңгіме құрау. Сырмақққа ойылған оюдың атын атату. «Аю» сөзіне дыбыстық талдау жасау. Дауысты дыбысты айтқанда өкпедегі ауа ауыз қуысында еш кедергіге ұшырамай шығады,ю-дауысты дыбыс,й+у дыбыстарының қосарланып айтылуынан жасалғанымен,бір әріппен таңбаланады. 2. Сөздерді оқу. 3.Жеңімпаз аю мәтінін оқу Критерий: Мәтінді оқиды,оқудың түрлерін қолданып ,сұрақтарға жауап береді. Дескриптор : 1.Мәтінді оқиды. 2.Сұраққа жауап береді. 3.Түсті ажырата алады. «Житондар» арқылы ынталандырамын «Түртіп алу» әдісі Дәптермен жұмыс Ю әрпінің таңбасын ауада жазып, дәптерге жазу. Суретті диктант қоян, аю.шахмат,ою
Критерий: Әріпті таниды,ажыратады,әріп каллиграфиясына сай жазады. Дескриптор: 1.Ю әріпінің таңбасын жазады. 2.Суреттерді ажыратып, дәптерге атын жазады. 3.Сауатты жазады. Қалыптастырушы бағалау: «Смайликтер» жабыстырамын Сергіту сәті: «Аю әні» Бейнежазба арқылы аю әнін
тыңдатамын. Топпен жұмыс І топ Суретті сәйкестендір
Критерий:Суреттерді,ажырату,қайда мекендейтінін табу. Дескриптор:
«Қол шапалақтау» арқылы ынталандырамын. ІІ топ Дыбыстық талдау жаса. Түлкі, аю,қоян,қасқыр.
Критерий:Суреттерді,ажырату,қайда мекендейтінін табу. Дескриптор:
«Қол шапалақтау арқылы ынталандырамын. ІІІ топ Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жаз. Әлия (.....).ойды? Фарида (қандай?) айран ұйытты. Сүтті ыдысқа (не істеу керек?) Керекті сөздер: құю,ою,қою. Критерий: Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жаз. Дескриптор:
«Қол шапалақтау» арқылы ынталандырамын. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: 104 бет оқу, 1-жаттығуды көшіріп жазу
Қалыптастырушы бағалау: «Смайликтер» Стикер жабыстырамыз. |
|
|
шағым қалдыра аласыз











