|
Білім беру ұйымының атауы |
Лисаков қаласы «Абай атындағы ЖББМ»КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мауленова Галина Сапаргалиевна |
|||||
|
Күні: |
31.01.2025ж. |
|||||
|
Сынып: |
3 «А» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Зат есімнің тәуелденуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің тәуелденуін меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 7 минут Сабақ тың ортасы 3 мин. 8 мин 2 мин 6 мин 6 мин Сабақ- тың соңы 10 мин. |
Психологиялық ахуал қалыптастыру (қонақтармен сәлемдеседі) Қайырлы күн, қонақтар! Қайырлы күн болсын! Жұма күнің бүгінгі Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын! «Тостағанда білім сусыны бар. Сол сусынды басымызға құйсақ, бүгінгі сабаққа қатысу үшін сергектік туады, қане, бір-бірімізге су құяйық!» ( алдарындағы тостағандарын көтеріп, сиқырлы сусынмен шомылады) Бағалау кезеңімен таныстырып қою. Ортада тұрған алманы топ жетекшілері таратып отыру керек. Өткенді пысықтау «Сиқырлы ұяшық» әдісі бойынша өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру. (сандықтан алған сан бойынша сұраққа жауап береді) Жаңа сабақ барысы «Текемет» туралы бейнеролик көрсетіледі. -Бұл қандай өнер? Не істеп жатыр? -Қазақтың төсеніші қалай аталды? -Оны неден жасаған? -Не үшін жасаған? -Қазір неге көп жасалмайды? ТЖ. 52-жаттығу Мәтінмен жұмыс (түсіну) Екі мәтіннің жанрын анықтау. 1, 3 топ: текемет құрастырады: зат есімнің түрлерін анықтайды 2, 4 топ: зат есімдерді тәуелдейді «Текемет», «Кілем» 5- топ: тексеруші болады (семантикалық карта ) Сергіту сәті ЖЖ. ЕБҚО «60 секунд» әдісі Көзілдіріктегі сөздердің жұбын тәуелдеп жазады, өзгерісін айтады. Жылдам орындау және дұрыс ережеге сай жазу : Өрнек, білек, аспап, моншақ, тарақ, халық , әріп, доп, халық, жүрек, қалақ, кітап, көйлек. ЖЖ. Дәптермен жұмыс. 54-жат. Критерий: -көркем жазу; -тәуелдік жалғауды табу; -уақытты үнемдеу; Рефлексия. «Жұлдызды ғарыш» арқылы сабақты қорытындылау. Бағалау. Жемістерін санау, балл жазылған жетон беріледі. Үй тапсырмасын беру. Кері байланыс «Бағдаршам» |
Өлең жолдарын хормен оқиды Тостағанды бастарынан көтеріп, бір біріне құяды, сәттілік тілейді. Топ басшысын сайлайды. Әр топ, тез ақылдасып, өздеріне балл жинау керек Бейнеролик көру арқылы сұрақтарға жауап алынады, жаңа мәтіннің тақырыбы анықталады. Мәтінді тыңдайды. Жанрын анықтап, дәлелдейді. 1. Көркем мәтін 2.Ғылыми-танымдық мәтін Топтар жұмыс жасап, қорғайды. парақтарын күй ритмімен қозғалтады Жұппен берілген сөзді тәуелдеп жазады және ондағы өзгерістерді ажыратады.
жеке жұмыс арқылы уақытын үнемдеген оқушылар тексеріледі, балл алады Жұлдызшалардан тиісті тәуелді з.е. тауып, жапсырады Әр оқушы өз алмасын санап, балл алады. Күнделікке жазады Тақтадан белгіні басады |
Жарайсыңдар! Керемет! Топқа ҚБ Дескриптор: -өз ойын ортаға салады -1 -сұраққа жауап береді -1б Дескриптор: -мәтінді түсінеді-1б -мәтіннің жанрын анықтайды-1б -топта белсенді жұмыс атқарады - 1б. Тамаша жұмыс! Дескриптор: -дұрыс тәуелдейді -1 -өзгерісін анықтайды-1б Дескриптор: -тиісті жалғауды табады -1 -көркем жазылған-1б -сауатты жазылған -1б. ҚБ. Санына қарай балл ҚБ қойылады |
Тостаған стикер ИБ тақта жетон бейнеролик Эл.оқулық Оқулық Парақтар Желім Оюлар қиындысы парақтар көзілдіріктер Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Зат есімнің тәуелденуі 3сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Лисаков қаласы «Абай атындағы ЖББМ»КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мауленова Галина Сапаргалиевна |
|||||
|
Күні: |
31.01.2025ж. |
|||||
|
Сынып: |
3 «А» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Зат есімнің тәуелденуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің тәуелденуін меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 7 минут Сабақ тың ортасы 3 мин. 8 мин 2 мин 6 мин 6 мин Сабақ- тың соңы 10 мин. |
Психологиялық ахуал қалыптастыру (қонақтармен сәлемдеседі) Қайырлы күн, қонақтар! Қайырлы күн болсын! Жұма күнің бүгінгі Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын! «Тостағанда білім сусыны бар. Сол сусынды басымызға құйсақ, бүгінгі сабаққа қатысу үшін сергектік туады, қане, бір-бірімізге су құяйық!» ( алдарындағы тостағандарын көтеріп, сиқырлы сусынмен шомылады) Бағалау кезеңімен таныстырып қою. Ортада тұрған алманы топ жетекшілері таратып отыру керек. Өткенді пысықтау «Сиқырлы ұяшық» әдісі бойынша өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру. (сандықтан алған сан бойынша сұраққа жауап береді) Жаңа сабақ барысы «Текемет» туралы бейнеролик көрсетіледі. -Бұл қандай өнер? Не істеп жатыр? -Қазақтың төсеніші қалай аталды? -Оны неден жасаған? -Не үшін жасаған? -Қазір неге көп жасалмайды? ТЖ. 52-жаттығу Мәтінмен жұмыс (түсіну) Екі мәтіннің жанрын анықтау. 1, 3 топ: текемет құрастырады: зат есімнің түрлерін анықтайды 2, 4 топ: зат есімдерді тәуелдейді «Текемет», «Кілем» 5- топ: тексеруші болады (семантикалық карта ) Сергіту сәті ЖЖ. ЕБҚО «60 секунд» әдісі Көзілдіріктегі сөздердің жұбын тәуелдеп жазады, өзгерісін айтады. Жылдам орындау және дұрыс ережеге сай жазу : Өрнек, білек, аспап, моншақ, тарақ, халық , әріп, доп, халық, жүрек, қалақ, кітап, көйлек. ЖЖ. Дәптермен жұмыс. 54-жат. Критерий: -көркем жазу; -тәуелдік жалғауды табу; -уақытты үнемдеу; Рефлексия. «Жұлдызды ғарыш» арқылы сабақты қорытындылау. Бағалау. Жемістерін санау, балл жазылған жетон беріледі. Үй тапсырмасын беру. Кері байланыс «Бағдаршам» |
Өлең жолдарын хормен оқиды Тостағанды бастарынан көтеріп, бір біріне құяды, сәттілік тілейді. Топ басшысын сайлайды. Әр топ, тез ақылдасып, өздеріне балл жинау керек Бейнеролик көру арқылы сұрақтарға жауап алынады, жаңа мәтіннің тақырыбы анықталады. Мәтінді тыңдайды. Жанрын анықтап, дәлелдейді. 1. Көркем мәтін 2.Ғылыми-танымдық мәтін Топтар жұмыс жасап, қорғайды. парақтарын күй ритмімен қозғалтады Жұппен берілген сөзді тәуелдеп жазады және ондағы өзгерістерді ажыратады.
жеке жұмыс арқылы уақытын үнемдеген оқушылар тексеріледі, балл алады Жұлдызшалардан тиісті тәуелді з.е. тауып, жапсырады Әр оқушы өз алмасын санап, балл алады. Күнделікке жазады Тақтадан белгіні басады |
Жарайсыңдар! Керемет! Топқа ҚБ Дескриптор: -өз ойын ортаға салады -1 -сұраққа жауап береді -1б Дескриптор: -мәтінді түсінеді-1б -мәтіннің жанрын анықтайды-1б -топта белсенді жұмыс атқарады - 1б. Тамаша жұмыс! Дескриптор: -дұрыс тәуелдейді -1 -өзгерісін анықтайды-1б Дескриптор: -тиісті жалғауды табады -1 -көркем жазылған-1б -сауатты жазылған -1б. ҚБ. Санына қарай балл ҚБ қойылады |
Тостаған стикер ИБ тақта жетон бейнеролик Эл.оқулық Оқулық Парақтар Желім Оюлар қиындысы парақтар көзілдіріктер Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


